Не иска да спи в креватчето си, а при нас

  • 1 726
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
 Здравейте мамчета, да ви попитам дали сте имали такъв период. Моята щерка е на 9 м. и от една седмица като заспи и си я слагам в нейното креватче, но тя на мига се събужда и започва да реве и докато не я сложа при нас на леглото, просто не спира. Дали е някакъв период?!? Сега трябва да и никнат зъбки и за това да е неспокойна, ама чак пък такава ненавист към легълцето........... Леглото и е до нашите глави, така че ме чува, че и говоря и съм до нея, ама не и не. Не иска там и това е. В момента в който я сложа при нас и млъква и заспива моментално.

# 1
  • Мнения: 6 164
Сигурно е от зъбите, а при вас се чувства по-спокойна.
Взимай я, важното е да е спокойно детето.

# 2
  • Мнения: 560
Вместо да ти давам акъли ще ти разкажа една поучителна реална история.
В далечната 1968 г. се пръкнала сестра ми.По онова време в едно жилище живеели майка ми,баща ми,новородената ми сестра,баба ми,дядо ми,леля ми /мома/ и прабабата,т.е. в къщата имало 4 жени,които да глезят и дундуркат красивото първо внуче в семейството.Дядото подклаждал привикването към лошия навик бебето като се карал на женките в къщата всеки път като врещял оня звер : "Не ви ли е срам-4 жени и да оставяте детето да реве".
И така детето се научило да заспива на ръце или както тя самата казвала по онова време "Аламанце" /в превод-на раменце/.Хубаво,обаче натежала и на на майка ми най-вече и писнало да си къса бъбреците с нея.Един ден станало време за лягане.Майка ми заключила прабабата в хола,баба в съседката,изгонила леля навън и се заела на превъзпитава.
Сложила сестра ми в леглото.Оная почнала да се дере :"Аламанце,аламанце".Майка ми търпяла,търпяла,па като я хванала,повдигнала я и я тръшнала в леглото.Звукът,който издал сестра ми,е непредаваем с думи.Майка ми разказа,че сестре ми посиняла от рев и накрая заспала.На другия ден пак я сложила да спи в кревата,сестра ми се опитала да ревне "Амаланце",майка се надвесила над нея и посегнала и оная коза млъкнала и така се приключило с друскането и лигнята.
От мен ще допълня,че едно бебе е като бял лист хартия-ти пишеш по него.Помисли какво си написала за изминалите 9 месеца.Време е да коригираш ако си сгрешила.

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ами аз не бих тръшнала детето си да се дере в кревата. Моята беба спи при мен вече 2 месеца и когато видя че е готова ще я преместя в нейното си легло. Няма да спи с мен до 18, затова за мен лично е по-важно детенцето ми да е щастливо и спокойно

# 4
  • Мнения: 5 401
Мома Катеринаnewsm78  #Crazy  ooooh! Нямам думи, добре че има емотикони!!!! Ще те видим скоро като станеш майка дали така лесно ще си тръшкаш детето до посивяване само и само да стане твоето!  Naughty Детето определено не е лист хартия, то се ражда с чувства и нужда от храна, топлина и любов! Доста бебета познавам и всяко едно от тях вече има характер и собствени предпочитания, които едва ли най-близките му роднини са създали!

РИДИК, от няколко месеца малкия спи при нас. По същия начин като твоето дете отказа да спи в леглото и сега сме трима. В креватчето си спи до към 2-3 часА, а след това го взимам при нас. Засега ще караме така, а като стане по-голям и по-разбиращ, надявам се ще разбере, че мама обича да се гушка в него през нощта, но за самия него е по-добре да си спи самичък.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 642
Много познато- при нас този момент беше на 1г. и 2мес/да уточня, че до тогава на ръце го присптивах  Embarassed/.
Отучвай я по-бързо,защото после става по-трудно
Успех.
Мома Катерина - преди да имам дете и аз се заричах,че няма да нося на ръце,че няма да дундуркам,че няма спи при нас,но след много безсънни нощи,след ужасен рев и писъци...няма да го правя ли....не се заричай,не се издържа детски плач Hug

# 6
  • Мнения: 4 111
Ами аз не бих тръшнала детето си да се дере в кревата. Моята беба спи при мен вече 2 месеца и когато видя че е готова ще я преместя в нейното си легло. Няма да спи с мен до 18, затова за мен лично е по-важно детенцето ми да е щастливо и спокойно

И аз мисля така, моето дете още спи с нас.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми до 9 месеца пък не знаеше що е то собствено легло... После отведнъж започна да си заспива сам и оттогава, не знае какво е спане при нас. Ако се опитам да го взема на спалнята, вместо успокояване и приспиване, настъпва обратния ефект - разсънване и диво беснеене до малките часове. Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 3 069
Решили сме проблема още с раждането.
Неговото креватче е долепено до нашата спалня и е станало едно огромно легло.
Сега вече сам се намърдва при нас когато пожелае, но го прави рядко, може би защото знае, че по всяко време може да е при нас.

# 9
  • Мнения: 6 164
Аз се втрещих от поста на Момата Mr. Green ...

РИДИК, като майка ще направиш скоро разликата дали е от болка от зъбоникнене иска да спи при теб или от глезотия. Като майка логично, че ако разбереш, че детето ти страда, ще го обгрижваш и прегръщаш. Ако е глезотия не пречи да си поплаче... предполагам. Rolling Eyes

На мен не ми се е случвало да ми се глези. От новороден заспива в кревата и не е бил разглезен да се приспива на ръце. Дори много, много да му се спи, ако е гушнат пищеше да го оставя в леглото, а сега като по-голям си го сочи и ме бута, да го оставя вътре да спи.

Когато започнаха да избиват зъбите и се видя, че няма да е лесна, по едно време запонаха прищевките да се гушка при нас. Вече беше на 8 месеца, изправяше се в леглото и пищеше. Заспивал е в нашето легло, като после го местя, ако е заспал дълбоко, ако пък не откарва до сутринта. Това го правеше периодично - за по няколко вечери и после следва период, когато си спи спокойно в леглото. Като цяло рядко се случваше и не ме е притеснявало, защото не му е станало навик, а и при положение, че детето изпитва болка е по-добре да го гушнеш, отколкото да го тръшнеш в леглото.

# 10
  • Мнения: 982
Моме Катерино,методите,които описваш са ужасни!Съмнявам се да се държиш така с детето си!
На мен,преди да родя,ми беше странно да чуя за дете,което спи при родителите си.Ох,и на други работи съм се чудила,но да не ги изброявам.....
Детето ни спи при нас,не намирам нищо лошо в това.

# 11
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Вместо да ти давам акъли ще ти разкажа една поучителна реална история.
В далечната 1968 г. се пръкнала сестра ми.По онова време в едно жилище живеели майка ми,баща ми,новородената ми сестра,баба ми,дядо ми,леля ми /мома/ и прабабата,т.е. в къщата имало 4 жени,които да глезят и дундуркат красивото първо внуче в семейството.Дядото подклаждал привикването към лошия навик бебето като се карал на женките в къщата всеки път като врещял оня звер : "Не ви ли е срам-4 жени и да оставяте детето да реве".
И така детето се научило да заспива на ръце или както тя самата казвала по онова време "Аламанце" /в превод-на раменце/.Хубаво,обаче натежала и на на майка ми най-вече и писнало да си къса бъбреците с нея.Един ден станало време за лягане.Майка ми заключила прабабата в хола,баба в съседката,изгонила леля навън и се заела на превъзпитава.
Сложила сестра ми в леглото.Оная почнала да се дере :"Аламанце,аламанце".Майка ми търпяла,търпяла,па като я хванала,повдигнала я и я тръшнала в леглото.Звукът,който издал сестра ми,е непредаваем с думи.Майка ми разказа,че сестре ми посиняла от рев и накрая заспала.На другия ден пак я сложила да спи в кревата,сестра ми се опитала да ревне "Амаланце",майка се надвесила над нея и посегнала и оная коза млъкнала и така се приключило с друскането и лигнята.
От мен ще допълня,че едно бебе е като бял лист хартия-ти пишеш по него.Помисли какво си написала за изминалите 9 месеца.Време е да коригираш ако си сгрешила.

Това ме развесели  Joy
И моята дъщеря спи при нас и това стана не като беше бебе, а след годинката.
Пробвах какво ли не обаче не става. Сега сме махнали решетката на нейното легло  да не се местим по 100 пъти на нощ. Когато се събуди идва и си ляга при нас .
Това е всичко е въпрос на време так се успокояваме с мъжа ми .

# 12
  • Мнения: 6 164
Сега сме махнали решетката на нейното легло  да не се местим по 100 пъти на нощ. Когато се събуди идва и си ляга при нас .
Това е всичко е въпрос на време так се успокояваме с мъжа ми .

И ние махнахме две пръчки от решетката, че той пък иначе ще пада, много се върти.
На морето спеше на разтегаем фотьойл и ни беше много лесно. Като му се доспи - сам си ляга, като се събуди - става. Поне не го вдигах и слагх по 100 пъти, както казваш.
Ммм... това ме подсети да пусна една тема, че се канех от няколко дни...

# 13
  • София
  • Мнения: 4 570
Моят син спи между нас. Като се роди си спеше в кревата, докато го отбих на 9 мес. Тогава започна да крещи и да заспива само при нас. Още е така. hahaha Ама за малката няма място и откак се е родила си спи в нейното легло. Засега сме в една спалня всички.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 72

РИДИК, от няколко месеца малкия спи при нас. По същия начин като твоето дете отказа да спи в леглото и сега сме трима. В креватчето си спи до към 2-3 часА, а след това го взимам при нас. Засега ще караме така, а като стане по-голям и по-разбиращ, надявам се ще разбере, че мама обича да се гушка в него през нощта, но за самия него е по-добре да си спи самичък.
[/quote]
И ние сме така вечер след последното си хранене заспива в креватчето и към 2-3 часа започва да мрънка и го взимам при нас и спи до сутринта.

Общи условия

Активация на акаунт