Как отбити деца се връщат отново към гърда??

  • 644
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте,мами:)!Чувала съм,че отбити деца успяват да се върнат отново към гърда. Вие чували ли   
сте за такива случаи?Знаете ли как става?

# 1
  • Мнения: 1 735
Зависи на каква възраст е детето!
Виж , прочети следните статии и задай по-конкретни въпроси, или обрисувай вашата ситуация по-конкретно.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52165.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62918.0

  bouquet

# 2
  • Мнения: 159
Ох!Проблема е,че кърмата ми намаляше на много чести периоди и след последното намаляне преди 1 седмица започнах да го дохранвам с АМ,понеже той наистина седеше гладен и нямаше признаци след няколко дневно стимулиране на поразия,че ще се оправи кърмата. Сега ми е толкова обидно,понеже имам кърма като за световно,а той вече не иска да суче!Не поема правилно зърното и се нагълтва с въздух и в момента,в който вече се спуска кърмата той пищи и започва да се дави!Знам че направих грешка,като му давах  АМ от шише и се научи на лесното,обаче се чудя дали все още този процес е обратим. Нощем когато е сънен му предлагам пак да суче и тогава успява за няколко минути,след което заспива на гърдата!Какво да правя?Помагайте,ако можете!чувствам толкова кофти и виновна и обидена!

# 3
  • Мнения: 1 328
Като начало започни да го кърмиш сънен, на тъмно - в банята примерно, пей му, гали го, ако се успокои може по-лесно да засуче..

# 4
  • Мнения: 629
И аз имах намаляване на кърмата и дохранвах с изцедена кърма. Но винаги първо давах да суче и после шишето (с най-малката дупка). След около седмица диването опита да се наложи за шишето. Два или три дни падна голяма борба. Не й давах шишето докато не хапне от мен. А добавката беше малко за да може по-често да хапва от мен и да си припомни как става номера  Grinning На моменти сливахме храненията защото тя се инатеше, но... на третия ден разбра че или ще е на моето или ще е гладна. И си научи урока. Първо от мама (колкото има) и после лесното. Те бебчовците бързо се ориентират в ситуацията.  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
3 седмици след раждането трябваше пак да лежа в болница, та бебка си беше на шише почти от самото ни прибиране в къщи, защото се цедях и замразявах кърма/докато съм в болница да има кърма, а и ставаше доста по бързо, отколкото тя сама да цока/Доста рискувах с това, но за мен беше по важно да има кърма за повече време, защото незнаех след втората операция дали няма да ми е спраля, пък и докторите направо си ме предупредиха, че след това няма да мога да кърмя..от стреса на организма кърмата ми щяла да спре/не че почти не беше изчезнала/, трябваше да се изчистя от пълната упойка...та реално 16 дена след втората операция съм цедила и хвърляла кърмата...Значи цокала е от цицата в болницата 5 дни и след това чак като направи 1,5 месец пак почна от цицата...първо в сънено състояние и после направо си захапа както трябва...Вече сме на 7 месеца, не сме заместили кърмене и си е любителка на цицата...Така че не се отказвай...докато е сънен предлагай цица...а не шише...смени позата...легнала напримерно...Успех..и всичко основно зависи от теб, цицата е много по-мека и вкусна от силиконовите биберони....

# 6
  • Мнения: 630
Ако пък не успееш, ще му даваш изцедена кърма. Кърмата си е кърма, все едно дали е от гърда или от шише. Спокойно и успехл Simple Smile

# 7
  • Мнения: 159
Да ви се похваля!Успях! GrinningСлед 2 дена ходене по мъките успя да се научи да суче отново!Педиатърката ми каза,че няма връщане назад,но благодарение на вас не се отказах!1-я ден поседя малко гладен,понеже реших,че освен гърда нищо друго няма да му давам и той се поизмъчи в опитите си да суче,на 2-я започна да посуква по малко,а сега всичко си е по старому:)

# 8
  • Мнения: 966
Браво на теб  bouquet
тукмо си мислех и аз да те насърча,но ти вече си успяла Peace

# 9
  • Мнения: 1 328
БРАВО Simple Smile

Днес срещнах и една мама в парка, която вече не дава добавка Simple Smile Радвам се мноооого като чуя такова нещо  Hug Hug Hug Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 760
Браво, loli4ka!!!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт