Какво мислите за противоменингитната ваксина?

  • 9 243
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Ваксинирахте ли си децата с тази ваксина или не? Кога го направихте, на каква възраст беше детето ви?
Понеже днес педиатърката ми каза, че е по желание и сега се колебая. А по принцип съм ЗА ваксините...  33uu

# 1
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: new*
За или Против? Ваксинирахте ли си децата с тази ваксина или не? Кога го направихте, на каква възраст беше детето ви?
Понеже днес педиатърката ми каза, че е по желание и сега се колебая. А по принцип съм ЗА ваксините...  33uu


Ваксинирах я на около 9 месеца. Аз съм за тази ваксина! Сега имаме още един прием, но чакам да се позатопли, за да е абсолютно здрава!

# 2
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Vache
Сега имаме още един прием, но чакам да се позатопли, за да е абсолютно здрава!

А колко приема са? Колко струва ваксината? И как я понесе?

# 3
  • Мнения: 684
Ние сме си я слагали -има 3 приема заедно с трите ДТК и Полио.Никаква реакция към нея не сме имали.Цената е около 20 лв.едната доза

# 4
  • Мнения: 4 212
такааааа, ето сега какво стана с моята дъщеря.Ние сме в Испания, всяка година полу4аваме нещо като повиквателна по пощата за основен контролен преглед при педиатърката.Когато отидохме и представих талоните с ваксини и имунизации, тя отвори една голяма книга в която пише в коя страна кои са задължителните такива и понеже сме 4ужденци и българският език не го разбират, говориха ли4но с мен.Обясних и кои ваксини има.Тя каза, във вашата страна няма противоминингитна ваксина или не е задължителна.Тук е, оба4е, ето защо ще има едно боцкане сега.мойта щерка е пъзлива и и се постегна малко, ама за нейно добро е.
Ако те интересува как е сега, за което предоплагам се интересуваш, много е добре, малко я болеше мястото 2 дена.На самият ден на поставянето беше леко отпаднала, но не я оставих да се залежи, а да се движи ....няма и специален режим след това.Дъщеря ми е на 12 години.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: new*
Цитат на: Vache
Сега имаме още един прием, но чакам да се позатопли, за да е абсолютно здрава!

А колко приема са? Колко струва ваксината? И как я понесе?


Различно е! За децата под 6 м. е на 3 приема. За децата над 6 м. е на 2, а над 1 г. е един прием. Такива спомени имам, ама нека ме поправи някой ако бъркам!
Аз я взимах по 18 лв. от аптеката на 12 п-ка.
Понесе я много добре, никаква реакция!
Само че, нашата педиатърка, въпреки че ваксината може да се слага с ДТК и полиото предпочита да я слага отделно, за нас, понеже Александра вече беше по-голяма и нямаше нагъсто ваксини, я слагахме с разлика 1 месец от друга ваксина. Иначе си има схема за приемите. Докторката ти трябва да я знае...

# 6
  • Мнения: 18 542
Аз по принцип също съм за ваксините, но специално за тази педито ми каза, че шанса от странични реакции е много по-голям от шанса да се разболее и че тя на нейното дете не би я сложила.
Аз се отказах.
Другият довод при нас е, че Борис е с алергии.

# 7
  • Мнения: 1 102
Ние си я направихме, понеже беше над 1г. има само един прием.
Иначе се прави заедно с ДТК ваксините. Нямахме странични реакции. Не я купихме от Бг, но иначе беше около 30лв.едната доза.

# 8
  • Мнения: 5 468
Цитат на: cheta
Аз по принцип също съм за ваксините, но специално за тази педито ми каза, че шанса от странични реакции е много по-голям от шанса да се разболее и че тя на нейното дете не би я сложила.
Аз се отказах.
Другият довод при нас е, че Борис е с алергии.

Какви странични реакции могат да се очакват? И аз за това се раздундих днес... Страх ме е, да не й я сложат тази ваксина и да я увредят нещо и от жизнено дете да я разболеем.

# 9
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Vache
Иначе си има схема за приемите. Докторката ти трябва да я знае...

Днес ми каза, че ако искам, да й сложим ваксината след 2 месеца, като стане на 1 година и 1 месец, явно е почитател на единия прием.
А как да я оставя без тази ваксина? Дали ще посмея - незнам.

# 10
  • Мнения: 1 038
Мони като беше бебе,педито ни обясни за ваксината,че ако искам/защото е по желание/могат да и се направят 3 приема,или един на година и половина.Аз избрах да ни я бият само веднъж на година и половина.Излишно ме попита дали ще я давам на ясла,защото,ако съм решила да я давам е още по-препоръчително да се бие. Wink

# 11
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Миналия месец бихме първата на Нели, сега вторият прием , след година още веднъж.
Аз съм "за"

# 12
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Magimon
Излишно ме попита дали ще я давам на ясла,защото,ако съм решила да я давам е още по-препоръчително да се бие. Wink

И аз ще я давам на ясла.

# 13
  • Мнения: 2 534
Ние я сложихме на 10м и сега един месец по-късно трябва да и сложат втората . След това винаги се прави реваксинация една година по- късно .Няма странични ефекти като при другите ваксини

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не гласувах, защото не съм твърдо убедена в нито едното от двете! Бях се навила да я слагаме още преди навършване на годинката, педиатърката, при която ходим платено ни я препоръча и ни изписа рецепта. Аз споменах за тая ваксина на консултацията и личната лекарка като се развика! Имало много странични реакции, по принцип колкото по-малко ваксини се слагали, толкова по-добре и т. н.... И аз се разколебах... Добре, ама нещо напоследък хич нямам доверие в тази лекарка, поразтърсих се из нет-а и видях, че повечето лекари я препоръчват. Ще следя с интерес анкетата - дано да ми помогне да взема някакво адекватно решение!!!

Общи условия

Активация на акаунт