Как протича една нормална консултация при педиатъра ви?

  • 1 800
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 097
Здравейте. Напоследък много се чудя дали да не сменя педиатърката  newsm78. Нищо лично, но има поне 3 пъти повече бебета, отколкото според мен може да поеме, а е явно и личен лекар на възрастни хора (над 18 години имам предвид). Не дава часове, а ни казва на коя дата да отидем. Спазваме си датата, но винаги е лудница. Ходим веднъж месечно, все чакаме много и всичко става на юруш. Не ми каза, че прегледът при ортопед е задължителен или поне препоръчителен. Чак днес ходихме на ортопед, а Огнян е на почти 5 месеца, защото си поисках направление последния път (иначе така и нямаше да ни прати). Трябва изрично да я питам за всичко. То аз, ако знам какво да питам, ще си го намеря в нет-а.
И то след нас винаги има по няколко чакащи бебета.
Интересно ми е как е при другите. Тя предимно бие ваксина, гледа пишлето, понякога го преслушва (последния път пропусна), тегли, мери ръст и обиколка на главата. Веднъж ми показа масаж в края на 1 месец и ни каза за Вигантол-а. Това е в общи линии педиатричната намеса. Нито ми казва нещо за обръщане, пълзене, зъби, захранване, изправяне в количката или каквото и да било друго, нито ме разпитва. Тъпо ми е да и кажа давай картона на детето, ще го местя, ама като не може да ни обърне никакво внимание.......
Не знам- да я сменям ли или не  newsm12? А и като не знам при другите как е?
Дайте малко информация, за да имам база за сравнение.

# 1
  • Мнения: 4 451
Водим малката на консултации в частна клиника и сме много доволни. Освен всички мерки, които рутинно се мерят всеки месец, най-обстойно ми се обяснява каква храна да въвеждам, следят нервно-психичното развитие на детето и винаги ме питат с какво се храни, на колко часа, какво мляко давам.
Педиатърката би следвало да те пита за уменията на детето, характерни за тази възраст, да се интересува от режима му на хранене, да ти дава съвети в това отношение. Както и да изслушва въпросите ти.

# 2
  • София
  • Мнения: 618
При нас протича по-различно. Има дата и час и последния се спазва. Винаги преди ваксина прави преглед, мерки, теглилки, пита какво ново е усвоила през миналия и обяснява, какво горе-долу какво да очаквам през следващия месец ( въртене, пълзене и т.н), гледа зъбите, фонтанелата, препоръчва схема на захранване. Много е любезна и не си претупва работата. Ако можеш я смени, дори и само заради висенето пред кабинета, все пак става дума за бебе, що за отношение   Crossing Arms

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Според мен тази лекарка доста си претупва работата. Close
Не съм чувала другаде за такава незаинтересованост.
Аз бих я сменила дори и за по - малко. Все пак това е твоето дете и трябва да търсиш най - доброто.
Друг е въпроса, че трябва да чакаш до декември  ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 9 097
Ами не ми се иска да вземам прибързано решение, пък и не знам дали другата няма да е по-зле. Ама все си мисля, че наистина доста попретупва нещата  #Puppy dog.

# 5
  • Мнения: 1 233
Ами при нас е с час, когато става въпрос за консултациите. Прави ги обикновено след обяд, до обяд е с болни. С час сме, закъснява понякога, но е в рамките на 15-на мин и е обяснимо, все пак е с бебета. Задължително преслушва дробчетата и сърцето, гледа гърло, мери, тегли и т.н. Като беше по-малка обясняваше подробно за захранването, разпитваше ме с какво се храни и на какъв интервал. Много е внимателна. Стоим в кабинета минимум 15 мин. Но ако трябв ада я водя в друго време чакам доста, там часове няма.... Tired

# 6
  • Мнения: 254
Ние не ходим в точен ден и час, но никога не сме чакали. Консултациите са в петък или понеделник в смяната на лекарката, но и в други дни сме ходили - не са ни върнали.
Лекарката ни работи с много опитна и приятна мед. сестра, която първо ни тегли и мери на ръст, слага ваксини, ако е ред това да се прави и след това вика лекарката за прегледа. Тя преслушва Ирника внимателно, оглежда, пипа фонтанелата и т.н. Не е от най-разговорливия и приветлив тип хора, но е внимателна и спокойна. Когато й се обадих, че сме изписани дойде след 2 часа. Поощрява, ако имам въпроси и съмнения да й се обаждам - последния път ме смъмри, че не съм се обадила по телефона, защото се оказа, че бебката е недохранена малко Embarassed Препоръча ни ортопед. Даде ни книжка с масажи и упражнения за бебета, по която си правя на бебката гимнастиката. Обсъждаме в кратце храненето ( поощрява изключителното кърмене). Като цяло съм доволна от нея за сега.  Simple Smile До колкото знам не прибързва с изписване на антибиотици.
А що се отнася до твоя случай - действително по-добре я смени. Не е необходимо да търпиш подобно отношение и да си губиш времето да чакаш.  Naughty

# 7
  • Мнения: 3 929
И при нас общо взето беше така. Теглят го, мерят му ръста, обиколката на главата и гърдите. когато се налага, слага ваксина. Казваше ми как да започна да го захранвам. Почти всичко съм научила в този форум. Въпроси не ми се е налагало да задавам, защото е лудница и тя говори с няколко майки едновременно. Обръщам се към нея, ако детето се разболее. Но наистина, всичко научих от форума. Не смятам, че е нормално това. Имаш право да я смениш, така че, прецени си.

# 8
  • Мнения: 873
мерки,теглилки,преслушване,гърло,фонтанела.пооощрява ме да и се обаждам за всяко нещо и като и звънна,отива половин час в разговори ooooh!доволна съм от нея засега,най-вече заради това,че не ми се прави на великия лекар-специалист и уважава правото ми да взимам решения за детето Peace

# 9
  • софия
  • Мнения: 636
При нас протича по-различно. Винаги имам дата, а също и час. Дори Елена като беше на 2,3,4,5 месеца лекарката искаше да й звънна преди да изляза от къщи, за да разкара всички чакащи пред кабинета. Тя също е лекар и на възрастни ,та затова. Сега Елена вече е голяма, не винаги си спазвам часа, но посочва интервала когато трябва да сме там. Досега само веднъж съм чакала 10мин. Иначе на консултацията мери ръст, тегли кг., преслушва - ВИНАГИ, гледа уши и зъбки. Прати ни на ортопед веднага след 1-вия месец и на контролна кръвна картина след 6-тия. По принцип си говоря много с нея за захранването - дъщеря ми е късно захранена и съм много доволна и спокойна от факта, че лекарката ме подкрепя и напътства в това, което искам да правя с детето си. Като ходихме на почивка сама ни изписа разни средства за комари, противоалергични, прахчета за запичане и за разхлабване. Винаги когато имам проблем иска да види детето, а не да говорим по телефона, викаме я и в къщи, където аз предлагам да й заплатя - тя не е взела пари досега жената. Въобще съм доволна. За ваксините - казва ни кои са по касата, казва ни, че има и по добри, които не са по касата. Аз по принцип ваксините на касата не ползвам - купуваме си ги, а освен това слагам Ваксини по европейския план за ваксинационни програми, а не по БГ. Иначе избери си лекарка дето няма много пациенти - мойта има 6 бебета, останалото са възрастни. Спокойна е, обича бебка, дава й играчки и тя ходи на ваксина с усмивка. Това според мен също е важно - детето трябва да харесва лекаря си, колкото и малко да е.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Не ми казва точна дата и час, на които да ходя.
Казвала ми е: ако има проблем, можеш да идваш и всеки ден.
Досега никога не сме чакали пред кабинета. Винаги сме били
с предимство (една от причините, може би най-малковажната,
е че педиатърката е приятелка на свеки).
А консултацията преминава по стандартния ред :теглене, мерене, мерене на обиколката на главата и гръдния кош,
съвети относно въвеждането на новите храни...

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Как, първо когато има консултации - има консултации. Всички нейни пациенти знаят (има и деца и възрастни), че по това време не толерира да идват болни. Просто казва "Елате след 6, тогава приключвам консултациите на здравите бебета". По това време ако си с болно бебе можеш да се разбереш по телефона, търсила съм я. Има часове, ако изтърва, чакам да се отвори пролука. Влизам, събличам, сестрата тегли, мери глава, гърди и ръст. После докторката слуша, гледа, пита. Специално на мен не ми казва нищо, вдигнала е ръце от мен, но ме изслушва и плахо предлага да му дам нещо, на което аз отговарям "Добре" и на следващия месечен отчет казвам, че не съм го направила Laughing На думи е "ЗА" кърменето, иначе да не се кърми нощем след незнам кой месец, да се дава вода, и прочее. Признава, че от около 200 бебета, след 6тия месец кърмим 3 Simple Smile От наборите в същия месец отдавна само аз кърмя. Иначе е добър лекар и не ми противоречи рязко, но и аз не се карам с нея. Направления ми дава, Иван-Асен има проблеми със сърцето и през месец искам по 2-3. Силно, много силно се надявам скоро да спра да искам толкова направления Praynig

# 12
  • Мнения: 324
При нас протича точно както при вас - сякаш аз разказвам. По-лошото е, че тук и при другите лекари, за които съм се интересувала е същото положение. За това ако се наложи мисля да прибягвам до услугите на частен педиатър.

# 13
  • Мнения: 3 205
По тези причини, които си изброила, ще сменям нашата педиатърка. За мен консултацията не е отбиване на номер, а нещо много сериозно, особено ако детето е първо и майката не знае още на кой свят се намира.

# 14
  • Мнения: 1 596
Здравейте. Напоследък много се чудя дали да не сменя педиатърката  newsm78. Нищо лично, но има поне 3 пъти повече бебета, отколкото според мен може да поеме, а е явно и личен лекар на възрастни хора (над 18 години имам предвид). Не дава часове, а ни казва на коя дата да отидем. Спазваме си датата, но винаги е лудница. Ходим веднъж месечно, все чакаме много и всичко става на юруш. Не ми каза, че прегледът при ортопед е задължителен или поне препоръчителен. Чак днес ходихме на ортопед, а Огнян е на почти 5 месеца, защото си поисках направление последния път (иначе така и нямаше да ни прати). Трябва изрично да я питам за всичко. То аз, ако знам какво да питам, ще си го намеря в нет-а.
И то след нас винаги има по няколко чакащи бебета.
Интересно ми е как е при другите. Тя предимно бие ваксина, гледа пишлето, понякога го преслушва (последния път пропусна), тегли, мери ръст и обиколка на главата. Веднъж ми показа масаж в края на 1 месец и ни каза за Вигантол-а. Това е в общи линии педиатричната намеса. Нито ми казва нещо за обръщане, пълзене, зъби, захранване, изправяне в количката или каквото и да било друго, нито ме разпитва. Тъпо ми е да и кажа давай картона на детето, ще го местя, ама като не може да ни обърне никакво внимание.......
Не знам- да я сменям ли или не  newsm12? А и като не знам при другите как е?
Дайте малко информация, за да имам база за сравнение.

Здравей и с право се притесняваш.
За съжаление повечето са така,тя от коя поликлиника е?
Аз при мойта не ходя повече..такова нехайство няма никъде,все едно не преглежда бебета а опитни маймуни,много съм огорчена от нея.
Сега ходим на частно...е "лудницата" е пълна,първият път бях доволна,но от вторият не съм...претупа ни.

Общи условия

Активация на акаунт