Как научавате децата си да заспиват сами?

  • 3 187
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте,мами! Как научавате децата си да заспиват сами в леглото си? С моя е голям зор! Иска да заспива само когато е в ръцете ми и въпреки всичко пак само капризничи! Само дето не ме кара да застана на челна стойка!Няма значение дали сме в парка или у нас-доспи ли му се,задължително трябва да го дондуркам!Как се справяте с такива капризни терористчета???

# 1
  • Мнения: 1 924
За капризничене и дума не може да става- много е малко бебето Grinning
Не зная как да ти помогна,защото моят случай е малко по-различен- приспивам на гърда.Имаше период,в който без кърмене просто не можеше да заспи, въпреки че му се затваряха очичките TiredНапоследък обаче често се случва да заспи сам-просто така...та явно е период,който преминава с времето.

# 2
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Оставих го да поплаче няколко вечери/след като вече се бях убедила,че плаче,за да го люлея на ръце,а не от болка,дискомфорт или глад/  и той отвикна да заспива в ръцете ми.Сега заспива с млякото-докато хапва и се унася  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 7 723
Децата ни учат, не ние- тях Wink
Гушкай го, няма лошо щом иска.
Ще дойде и момента, в който ще започне и сам да заспива Wink

# 4
  • Мнения: 645
Децата ни учат, не ние- тях Wink
Гушкай го, няма лошо щом иска.
Ще дойде и момента, в който ще започне и сам да заспива Wink
newsm10

# 5
  • Мнения: 864
Децата ни учат, не ние- тях Wink
Гушкай го, няма лошо щом иска.
Ще дойде и момента, в който ще започне и сам да заспива Wink
newsm10
Гушкайте се!

# 6
  • София
  • Мнения: 618
Не я уча да заспива сама. Понякога и това се  случва, когато е капнала и просто заспива. Обикновено обаче заспива на гърда, до като суче  Heart Eyes аз лично обожавам моментите, когато се отпуска в ръцете ми и дори се усмихва  насън.....

# 7
  • Мнения: 3 376
Никога не съм си позволявала да оставя детето да плаче,за да се опитам да му наложа нещо,само защото аз самата мисля,че така е по-добре за него.Щом иска на ръце-нося го,когато беше малък почти постоянно го носех.
Най-често заспиваше със шишето,все още е така,понякога с в количката,изобщо не обича да заспива на ръце.В различни периоди иска различни неща.

Детето ти е само на 2 месеца,не тежи толкова,какво ти пречи да го приспиваш люлеейки го?Щом не иска да заспива сам може би има нужда да усеща топлината на мама преди да заспи,може би така се чувства по-сигурен и защитен,може би в кошарата се чувства сам и му е самотно там...Помисли за чувствата му,защото той има не само нужди.

# 8
  • Мнения: 183
За капризничене и дума не може да става- много е малко бебето Grinning
Не зная как да ти помогна,защото моят случай е малко по-различен- приспивам на гърда.Имаше период,в който без кърмене просто не можеше да заспи, въпреки че му се затваряха очичките TiredНапоследък обаче често се случва да заспи сам-просто така...та явно е период,който преминава с времето.
И при нас е същото.Заспива или на гърда или в количка докато се разхождаме.Все още много рядко се случва да заспи сама.

# 9
  • Мнения: 115
Ние се гушкаме и така заспиваме. Май не искам това да свършва. Не ти помогнах , но има време да заспива сам. Сега се наслаждавай на моментите.  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 9 097
Аз имам късмет, защото Огнян ни заспива предимно сам. Не иска да спи на нашето легло и не е свикнал особено. Още в началото гледах да си свикне с креватчето и там да заспива и забраних на бабите приспивания на ръце. Е има си периоди, в които е по-изнервен и тогава си го гушкам и го приспивам- спестявам и на двамата нервите, но иначе гледам да го оставям сам- понякога да си помрънка, ако трябва и да заспи- често стоя до креватчето, ако се наложи, защото като ме вижда или има допир до ръката ми примерно и се успокоява и заспива.
На мнение съм, че бебчетата са си хитрички и лесно се учат на по-приятното.

# 11
  • Мнения: 2 677
Нищо специално не съм правила, за да го уча да заспива сам. От новороден си заспиваше в креватчето. Точно на възрастта на сина ти обаче и Бранко имаше такъв период - не щеше да заспива сам. То беше рев, то бяха писъци. В чудо се бях видяла. Тогава дори съм го носила в кенгуруто у дома. Но скоро и това отмина и до ден днешен заспива сам.

# 12
  • Мнения: 753
в периода 4-5 месеца имаше моменти на приспиване с количката или на ръце после, го оставях сам в кошарата,  понякога се 'сърдеше', утешавах го, но не се отказах да го оставям и с времето бебето свикна да заспива само дори и през деня...търпение и внимание това е

# 13
Не съм го учила. Още от новороден след ядене излизах от стаята и той си заспиваше без проблем, като нито веднъж не е плакал.

# 14
  • Мнения: 3 205
Не съм го учила, той сам прояви желание да го оставя на мира  Laughing   
Оказа се напълно вярно, че един ден аз ще го гоня да го гушкам, а той няма да иска...

Общи условия

Активация на акаунт