Къде да направя тест за алергий на дъщеря ми (1,9 год.)

  • 9 585
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 461
Здравейте мили майчета
Моята дъщеря е алергична ,излизат и лишей и екземи ходихме по кожни лекари но минаваха и отново излизаха, след това я заведохме на алерголог във Варна при д-р Малячкина там я тестувахме за 20 алергена като всички бяха положителни при което започнахме 6 месечна диета, която изтече скоро.Дадох и картоф малко по малко и направи бронхит незная дали е от картофа но се съмнявам че е от него защото нямаше  температура , просто изведнъж започна да кашля сериозно и получи и разтройство при което спрях картофа.  Сега се страхувам да й дам нещо извън диетата а тя вече започна да си иска и да става нервна. Сега яде само броколи домашно заешко, маслини ,царевица и черен хляб и домашно козе мляко. Моля ви дайте ми съвет къде да я заведа на алерголог и да й направим отново тест. Намерих в интернет ето тази лаборатория, моля някой ако е правил тест там да сподели с мен и да ме посъветва
http://www.cibalab.com/

# 1
  • Мнения: 8 585
На погрешен път сте. Едва ли за "алергии" става въпрос.
Погледнете на нещата под друг ъгъл, и не правете безсмислени "диети" на детето.
Вярвам сама сте се убедили в горенаписаното, щом детето е алергично към 20 алергена.
Възможно ли е това? Не, разбира се. Не е.

Царевицата междувпрочем е един от най-силните съществуващи алергени.

# 2
  • Мнения: 1 461
Найстина ли царевицата е силен алерген. Найстина се измъчихме с тази диета на като и дам нещо извън диетата веднага излизат едни големи лишей и екземи но вече не издържам да лишавам детето си от храна все пак е в подрастваща възраст.

# 3
  • Мнения: 8 585
Може ли да снимате тези лишеи?
И да опишете по-подробно къде са?
Да, царевицата е един от най-силните алергени заедно с овесени ядки, ядки, риба, шоколад.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Доколкото съм запозната  много добър алерголог е Д-р Мустаков- детска алергология към Александровска болница в София. Работи със касата.

# 5
  • Мнения: 8 585
Едва ли.
Човек, който раздава "лечения" напечатани, така, както се раздават карти за игра, едва ли може да се вземе насериозно в днешния сложен педиатричен свят.

# 6
  • Мнения: 1 461
http://kar4ita.multiply.com/photos/album/19/uf
само тази снимка имам, тези излязоха след като и дадоха една хапка пилешка воденичка ,джерка

# 7
  • Мнения: 8 585
Това са инфектирани екземи. Особено по вратлето и по лицето...
В областтна памперса са памперс дерматити от употребата (или неупотребата) на лош бариерен крем. Също вероятно е лосиона, нанесен на вътрешната страна на памперса да не "понася" на детето. Виждал съм също такива обриви в областта на памперса от ухапвания на пълзящи "гадинки". Както Ви прави впечатление, точно където са ластиците на памперса има и най-изразени обриви...

Обсъдете:

*лечение с Фуцидин и добър КС крем за екземите по лицето и вратлето.
*Добър бариерен крем за под памперса, смяна на памперса, +  Дактакорт за известно време там.

Къде е "алергията" не ми е ясно Wink

# 8
  • Мнения: 1 461
Ние памперс нямаме от 4 месеца. Лишейте избиват по вратлето, до мишниците по ръчичката, на сгъвките на дупето и на кръста. Като излязат мажа с елоком с две намазвания и се скриват но четох ,че при 40 % от децата преминава в бронхити и от там в астма и аз се притеснявам от този факт

# 9
  • Мнения: 8 585
Просто ползвайте добро кремче за областта на памперса (въпреки че го нямате)
Другото са детски екземи, вероятно на базата на леко атопична кожа.
Не е алергично това...

Опишете моля храненето (+ всички "бисквитки" и други подобни неща).

# 10
  • Мнения: 1 461
На теста излезе , че е алергична към тимотейка, бреза ,полени домашен прах, соя,фъстък, морков ябълка,картоф,ориз, пшеница, фъстък, краве мляко, котка, кон ,куче, риба,яйце,микрокърлежи някой неща са със двайка а другите са с единица като чувстиветлност казаха да се радвам, че няма четворки. Тогава ни казаха да пие детето 1,6 год. зиртек, сега го пие в формата на сироп понеже съпругът ми го донесе от Испания ,а не капки. Диетата беше до 1 септември , като ядеше само домашно заешко месо, домашно козе мляко което заквасвахме в къщи и намираме много трудно но пък тя много го обича въпреки ,че не мирише много хубаво. Купувах и царевица в консерва,черен хляб авита без брашно, маслини без костилка, броколи,карфиол ,готвя с зехтин , давах и домашен компот от череши и сини сливи но кожата се обостряше от компотите. Пробвах я с черни,ръжени макарони но не иска да ги яде. Вече иска да яде всичко,когато ние ядем се крием просто сърцето ми се къса докога така . От 1 септември започнах да сахранвам със картоф лъжичка по лъжичка и направи бронхит, като не вдигаше нито температура и суполи нямаше много, дадоха и антибиотик Дурацеф но не помогна, на петия ден и направиха снимка и казаха че е развила почти пневмония и се чудя защо я е развила нали дадох антибиотик, после ни изписаха клацид-антибиотик и сироп флавамед и се оправи. Снимката я направиха на 10,09,07 г. .Сега пак подсмърча малко, по принцип не ми боледува дори е калена това е първото и сериозно боледуване, дори хрема да е имала един два пъти.Бабите и дават нещо извън диетата и веднага излизат екземи, нали им свиди детенцето без мое знание и дават да си кусва
направих две снимки
http://kar4ita.multiply.com/photos/photo/19/7

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 09:41 от kari 82

# 11
  • Мнения: 8 585
Това, което давате като нови снимки са си обикновени детски екземи и нямат нищо общо с "алергии".
Зиртек не се дава повече от 10-ина дена по принцип. Той няма профилактична роля.

Проблемите Ви ще се решат с добра грижа за кожата и търпение.
Забранено е да се дава козе мляко за дълго при деца поради риск от развитие на тежки анемии.

# 12
  • Мнения: 124
Извинявай, че ще се намеся, понеже не съм компетентна и няма да ти дам отговор на въпроса къде да тествате за алергия, НО....
Послушай Birdie!!!
Аз го занимавах с пъпките, които мъчиха сина ми 3 мес. И той нито веднъж не ми каза "гледай си работата и иди при друг лекар", а такива лекари посещавах пак три месеца преди да се обърна към Birdie!
Резултата е че сега нямаме поводи да мислим за разни алергии, нямаме пъпки  Praynig Praynig Praynig и се заклевам в преценката и компетентността на Birdie.
Дано ти помогне и на теб, само го слушай и имай търпение...тези неща са упорити!

# 13
  • Мнения: 1 461
Добре след като е била толкова време на този режим посъветвайте ме как да я захраня сега , а киселото мляко да го спирам ли или да го заместя с друго мляко или вече е голяма за мляко.
Днес и дадох ориз с голям апетит си хапна милата изяде около 100 гр, сложих вътре заешко месо и броколи но тя обра само ориза с ръчички а аз и се наслаждавах отстрани
Какво означава обикновенни детски екземи на какво се дължат ако не е алергия

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 11:08 от kari 82

# 14
  • Мнения: 1 461
iv-pifще се радвам да е прав защото много бих се радвала ако найстина не е алергия

Общи условия

Активация на акаунт