Къде/как да си вложа парите

  • 13 544
  • 54
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 25 205
Какво бихте ме посъветвали да направя с известно количество пари в евро (доста над 2000 евро) и нямам намерение да ги тегля, но не са и достатъчно да ги вложа в покупката на имот например. Всеки месец добавям пари към тази сума. В момента са 2ра година на депозит Активни пари в ПБ, но нещо съм се замислила дали няма някакъв по-подходящ начин за тяхното вложение. Чувала съм, че има нещо като депозитни портфейли (или както се казва), но не съм запозната  и ще ви бъда много благодарна за вашите мнения и предложения   bouquet

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 22:14 от zvanche

# 1
  • Мнения: 2 700
Ако ти се занимава, ги обърни в акции или ценни книжа.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 385
В инвестиционен фонд - Елана предлагат. Мисля, че и ДСК.

# 3
  • Мнения: 4 300
Ако ти се занимава, ги обърни в акции или ценни книжа.
За да ги "обърнеш" трябва или да използваш посредник ( със съответната комисионна) или ти самият да си лицензиран.

Добра възможност ( щом ежемесечно добавяш сума към тях) е спестовната затраховка - Алианц например имат такива, AIG също.
Доста банки и инвестиционни дружества предлагат потфейли от ценни книжа, с различна доходност и риск.
Бих те посъветвала да ги разделиш- една част на депозит, една част за инвестиция във фонд ( или в портфейл ЦК), а с мсечната сума си направи спестовна застраховка. Балансът между трите части зависи от това каква печалба искаш и колко си склонна да загубиш Laughing.

# 4
  • Мнения: 647
Депозитите в банки са най-сигурния начин да запазиш парите си , но при всички случаи губиш.Независимо от лихвата инфлацията ги изяжда и като покупателна стойност година по-късно са винаги по-малко.Но при всички случаи е по-добре в банка отколкото под дюшека!
Ако искаш да ги инвестираш по някакъв начин , така че парите ти да работят за теб не е зле първо да си набележиш възможностите за това и да се запознаеш с тях - какво представляват , колко са рискови и т.н.От самото начало е ясно само , че сумата която имаш не е достатъчна за почти никакъв частен бизнес / казвам "почти"/.Аз лично не бих се наела да те съветвам точно как да постъпиш с парите си , но можеш да разгледаш тези сайтове.Там има линкове с много информация  :
http://invest.start.bg/
http://investment.start.bg/
http://funds.start.bg/
Успех!

# 5
  • Мнения: 2 591
има един сайт www.moitepari.bg там може да сравниш условията на депозитите на различните банки, може и други идеи да ти хрумнат  Peace

в алианц също може да довнасяш към парите, които имаш в депозита Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 500
Хм,интересна тема.И аз щях да питам същото.  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 401
Купи дялове на фонд! Отчитат доста висока доходоност и няма да се занимаваш с нищо. Зарежи депозити и застраховки.. мое мнение.

# 8
  • Мнения: 712
Застраховка със спестовен характер е добра възможност. Аз направих такава на детето си и като навърши 18 ще има нещо в джоба за начало.
Другата добра възможност, както Минзухар предлага, е да се довериш на фонд. Мисля, че в Моите пари има информация и за това.

Поздравявам те за това, което искаш да правиш, защото не са много хората, които могат да си позволят да отделят каквато и да било сума настрана

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 205
Мили момичета, много ви благодаря за идеите   bouquet  bouquet
Едно е сигурно - ще прехвърля от ПБ, защото не съм особено доволна. Доста е заблуждаваща рекламата. Може би ще направя застраховка със спестовен характер или дялове на фонд,
но ще се заровя във вашите линкове.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 802
И моят съвет е да ги обърнеш във акции  Peace

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Изтегли още колкото е нужно, прибави ги към твоята сума и купи имот. Дай го под наем и с него погасявай дълговете по кредита.

# 12
  • Мнения: 276
Изтегли още колкото е нужно, прибави ги към твоята сума и купи имот. Дай го под наем и с него погасявай дълговете по кредита.
  Hug най-доброто решение.Парите се обезценяват все ден.

# 13
  • Мнения: 2 085
и мен ме интересува темата

# 14
  • Мнения: 186
Много интересна тена! Записвам се и аз Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт