КЪРМЕНЕ и приемане на L-карнитин - възможно ли е?

  • 3 070
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте,
ще започвам тренировки за възстановяване след раждането.
За целта искам да пия л-карнитин, както съм пила и преди да забременея.
Питането ми е дали би ми навредило на кърменето?
Прочетох за L-карнитин, но все пак ще се радвам на споделено мнение и опит.
Въпросът ми е по скоро за форумът "Красива мама", ако прецени Boo може да го премести Embarassed

# 1
  • Мнения: 6 243
Направих доста обстойно проучване на въпроса по причините, които ти си посочила. Вкл. взех мнението на диетолог. Общо взето становището се свежда до следното: не са проучени ефектите на допълнителния прием на Л-карнитин върху кърмата. Ако той не се налага по сериозни медицински причини, по лекарско предписание (кардиологични заболявания, т. н.), не се препоръчва приема му по време на кърмене. В обратния смисъл намерих едно единствено мнение (в бр. 1 на сп. Iron Man), но то се базира на проучване на фармацевтична компания - производител, така че не им вярвам Grinning

Сега не разполагам с време да пусна и линкове, но това е.

# 2
  • Мнения: 228
Mоя съвет е да почакаш да спреш да кърмиш,защото L-CARNITINE действа обезводняващо и може да ти намали кърмата,а и не знам да е безвреден за бебето.
P.S Aз го пия от близо месец и немога да сваля нито грам,моля напишете ми при вас имали някакъв ефект.

# 3
  • Мнения: 6 243
Има ефект, ако не забелязваш подобрение, или схемата ни не е добра, или  тренировките ти не са добре проведени Sad (или хапваш повече от допустимото). Пий го преди тренировка, а в по-малка доза - в дните без тренировка сутрин за поддържане. За обезводняващ ефект за сефте чувам. Л-карнитинът е естествена аминокиселина, която се набавя най-вече чрез червеното месо. Тъй като не ям меса (от бая време), съм пила Л-карнитин като хранителна добавка по време на интензивно натоварване - поне 6 месеца редовно. Никакъв проблем с обезводняването не съм имала, а и не се споменава нищо  такова в литературата Thinking Да не се обезводняваш от самото физическо натоварване?

# 4
  • Мнения: 61
Благодаря ти сладка хапка за отделеното време.
 ooooh! Много ми се иска да го комбинирам с тренировките, но пък от друга страна не искам да си правя експерименти  Confused
Зависи и какво производство л-карнитин се пие.
Има един евтин, който е много слабо концентриран, ако мога така да се изразя.
Аз специално си купувам на MLO.
Ех, как ме обезкуражихте  Tired  #Puppy dog

Общи условия

Активация на акаунт