Дайте рецепта за "столска" мусака и шницели

  • 4 304
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 412
Правя много хубава мусака Embarassed,но навън ми се струва по-вкусна,има ли някаква тайна за правене на столска мусака,а и шницели? Шницелите ми се виждат едни големи златисто изпържени,пък моите се свиват и са като изгорели..(само тях не успявам да правя).

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Столска мусака  Joy
Напомня ми на една колежка (Бог да я прости - страхотен човек беше), на която зет й като отиде на гости казвал - Е какво си направила пак, аз столски манджи не ям, а после сядал и омитал всичко на масата.

Това е отклонение от темата, ами скоро имаше тема за мусаката.
Ето я

# 2
# 3
  • Мнения: 3 412
Аз темата за мусаката щателно я изчетох,но така и не мога да си обясня дали има по различен начин на приготвяне като е в по-големи количества,защото ми харесва много! Моята е хубава,но не е същата..а шницелите определено не ставата като навън-големи са,сочни и златисто изпържени,как ги правят тия неща? newsm78

# 4
  • Мнения: 4 496
Не е по темата, Embarassedно мен ме интересуват столските кюфтета,онези,дето имат повече хляб...Много ги харесвам,и ако някой знае как се правят-много ще съм благодарна!! Blush

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
Каква "столска" тема се заформи  Mr. Green
Едва ли има нещо по-различно в приготвянето на мусаката навън по заведенията и тази , която правим в къщи. Поне така си мисля  Thinking
Най-добре ще е, ако се включи някой готвач от стол  Wink

# 6
  • Мнения: 3 412
може би слагат всичко сурово,та затова на моменти стои даже разкашкано,ама много ми е вкусно и заливката е различна Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
Напротив, пробвай да направиш мусаката без предварително да запържиш каймата и др.  Naughty
Не е така вкусно, аз съм яла така направена веднъж на гости, не ми хареса  Naughty

# 8
  • Мнения: 1 996
Разликата в столската мусака и домашната е,че при столската дълго време я варят в тенджерата - в смисъл като се запържат картофите,каймата и другите подправки - наливат вода и тя ври почти до готовност в тенджерата
чак след това я слагат в тава  да се пече

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Ще следя темата и мен много ми харесват "столските" манджи. sladurka  пробвала ли си да сложиш брашно в заливката и малко сода?

# 10
  • Мнения: 3 412
Ще следя темата и мен много ми харесват "столските" манджи. sladurka  пробвала ли си да сложиш брашно в заливката и малко сода?
ми аз си я правя с брашно яйце и кис.мляко на око слагам всичко,хубаво е,но не е като навънка и някаква подправка са се наговорили да слагат,почти навсякъде е с един и същи вкус

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Ами защо не питаш каква е подправката?

# 12
  • Мнения: 3 412
Ами защо не питаш каква е подправката?
ми никой никъде не казва,все едно правитествена тайна,аз ако можех да разбера подправката,щях да знам и рецептата и нямаше да питам тука,ами направо щях да я постна Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 034
записвам се да следя и аз  Peace и моята мусака никога не става като столската (и ресторантска понякога)  Sad ... и съм я варила предварително, пак не става! а шницелите ми (пробвах горните две рецепти) станаха едни... ами като подметки малко... ако имате някоя изпитана рецепта за панировка, дайте моля, че много ни се ядат, ама голяма излагация с тея шницели засега! дали няма някоя хитрина да станат големи и сочни или аз нещо не правя като хората  newsm78 слагам доста мазнина за пържене, добре е загрята... не знам защо не се получават  Embarassed

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Тази тема ме накара да извадя рецептурника за ресторанти и столове. В рецептите там няма никаква друга подправка, освен магданоз.
По технологията - нищо различно от това, което сте писали. Със запържване са мусаките. Единствената разлика е, че се заливат с бешамелов сос от прясно мляко, масло, брашно и яйца. (колко го правят е друг въпрос  Crazy)

Общи условия

Активация на акаунт