На колко време сменяте чаршафите на бебетата ???

  • 5 855
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Много ми е интересно, тъй като прочетох в книгата на д-р Спок, че спалното бельо на бебето трябва да се сменя на всеки 3 дни. За мен това е безумие. та какво толкова се цапа едно бебе в креватчето си , а да не говорим, че винаги го слагам да спи абсолютно чист в смисъл , че сменяме памперса и тогава лягаме, а и до сега не ми е протичал памперса така , че да нацапа чаршафите. Вие какво мислите ? Аз ги сменям горе долу на една седмица и мисля, че и това е малко но .........

# 1
  • Мнения: 8 769
Цитат на: jullianna
Много ми е интересно, тъй като прочетох в книгата на д-р Спок, че спалното бельо на бебето трябва да се сменя на всеки 3 дни.

Да бе, на тоя като има кой да му пере и глади е много лесно, ако иска и всеки ден да ги сменя. #Splat  #Splat
Аз практикувам на всяка седмица, понякога минава и седмица и половина (особено ако дребната е спала повече у баба си Wink )

# 2
  • Мнения: 532
Аз върху възглавницата съм сложила пелена , която стига почти до крачетата на бебо.Нея я сменям на 5 - 6 дни понеже ни пада косичката и става много грозна (даже я въртя на 3 дни и на 6 я сменям).А чаршафите на 2 седмици.Какво толкова им се цапа на тях.Всяка вечер я   bath1 и така я слагаме да  smile3524 .Не мисля , че има някаква логика. Ако в книгата има някакво логично обяснение напиши го.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Е точно това е , че няма логично обяснение . Къпано бебе всяка вечер и да му се сменят толкова често ??? Загубена работа. Но исках да видя мнения дали и другите мислят така и виждам че явно доктора нещо не е наред , а не ние  #2gunfire

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз ги сменям през пране, т.е. един път като пускам пералньта-пера и чаршафчетата, един път-не. Когато Иво беше по-малко бебе под главичката му винаги имаше сгъната пелена, която сменях и по няколко пъти на ден-ако имаше нужда. Така че и тогава не перях чаршафи в несвяст.

# 5
  • Мнения: 1 581
Веднъж седмично като малко бебе. Сега понякога и на повече време.

# 6
Аз също сменям чаршафите на две седмици.Всеки ден ги тупам и не мисля,че чак толкова се цапат.

# 7
  • Мнения: 2 784
На всяко пране,защото взехме много да се лигавим  и стават доста гнусни,т.е. през 3-4 дни.А преди като не се лигавехме-на седмица.

# 8
  • Мнения: 46 434
Веднъж в месеца пера чаршафа в леглото й, но не го смятам за спално бельо, защото тя реално не се допира до него, под главичката слагам пелена, която сменям на 2-3 дни или ако се е изпотила. Като беше по-мъничка и връщаше мляко, сменях много по-често. Иначе спи в спален чувал, пера го веднъж в седмицата.

# 9
  • Мнения: 5 228
Веднъж в седмицата - дори и тогава ми се струват абсолютно чисти, но все пак се събра прах и други такива, които не се виждат.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 715
ами честно да си кажа не си спомням. Дияна обаче повръщаше след ядене така, че е била честа смяната Simple Smile
Сега сменям на една седмица

# 11
  • Мнения: 2 258
Веднъж седмично сменям чаршафчетата....Бебчето е чистичко,но пък прахта също е фактор,който води до по-често сменяне...Поне така мисля... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 522
Като по-малък Наско беше с рефлукс и сменях чаршафшето прези ден, а понякога и всеки ден. Сега сменям на четири дена. Първо защото колкото и да чистя в стаята си е запрашено и второ -  през деня слагам малкия да спи с домашните дрешки, а не с пижама. Колкото и да са чисти той все пак се търкаля по пода с тях...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами различо - горе долу веднъж на седмица ги сменям. Обаче Таня спи в чувалче и всъщност тя почти няма достъп до чаршафа си, а калъфката сменям през 3-4 дни. Simple Smile Но Таня се изпотява доста, въпреки че държа 18-19 градуса в стаята и.

# 14
  • Мнения: 4 358
Сменях чаршафчето два пъти в седмицата, явно съм се престаравала #Puppy dog
Пеленката под главичката сменях всеки ден или по няколко пъти на ден, ако повърнеше върху нея.

Общи условия

Активация на акаунт