Контрольор вади спрей срещу гратисчия с чук

  • 734
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 294
Снощи гледах и слушах по новините за поредната случка с контрольорите по градския транспорт.

Разбира се днес навсякъде в новите по нета може да се намери случката.
Какво мислите по този повод - много ли започнаха да си позволяват контрольорите, ние ли започнахме да ставаме нахални, че пътуваме без билет....
Защо така се получава  Thinking
Било при самозащита, да ама в сутришния блок по Нова се обади жена, която е пътувала в автобуса (№ 111 по линията за Младост). Тя каза, че тези контрольори са редовни по тази линия и вече ги е запомнила. Винаги се държали много грубо. В случая човека който е пътувам без билет не е носел никакъв чук, а само найлонова торбичка. На нея и е станало неудобно, защото единият от контрольорите така е започнал да псува.....Embarassed

 Сигурно са много изнервени, това им е работата, колкото и да ни е неприятно на нас пътниците, но защо така трябва да реагират - бият, удрят и викат.
А пък от друга страна има хора ,които едва свързват двата края и да си купят билет за 70 ст си е много за тях, това е само за едната посока, ами за връщане, ами ако ползват по две линии на ден...
Ех едни размисли ме налегнаха  Wink

# 1
  • варна
  • Мнения: 229
 във варна  като се качиш в автобуса минават и ти продават билет . понякога се качва проверяващ    той проверява едновременно и клиента и продавача .

# 2
  • Мнения: 47 963
да, в много градове е така, но във софия нарочно не го правят, ама тия контроли станаха много гадни и ужасни...иначе 70 ст. за закъсняващ, претъпкан и разпадащ се автобус всеки ден(пътувам с 76 почти по целия му маршрут) е множко според мен, ама нямам друга алтернатива за съжаление
забелязали ли сте че никога не проверяват циганите, просто ги подминават, ей ъова най- много ме дразни #Cussing out

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо е толкова трудно да се намери разрешение на проблема  newsm78

Пенсионерите и учениците не са засегнати, студентите пътуват ли с намаление  newsm78

Кой остава - за безработни няма ли намаление  newsm78 ..как ще си намерят работа ?

Работещите...не могат ли да се задължат фирмите да купуват на всички работещи карти и така... дори да не пътуват, парите ще се разпределят по веригата ... безработни, пенсионери, студенти  Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
.......забелязали ли сте че никога не проверяват циганите, просто ги подминават, ей ъова най- много ме дразни #Cussing out

да така е  Peace
на тях не смеят да им скачат, що не напръскат ромите със спрей, ама тогава ще настане хаоса като в Красна поляна

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А пък от друга страна има хора ,които едва свързват двата края и да си купят билет за 70 ст си е много за тях, това е само за едната посока, ами за връщане, ами ако ползват по две линии на ден...
Ех едни размисли ме налегнаха  Wink
Ако е така - няма да ползват градски транспорт или пък ще си купят карта за месеца, с която излиза по-евтино - 37 лв е. Все пак не можеш и да си вземеш хляб от магазина без пари, защото си беден и като те хванат, да се дърпаш. Thinking
Ако контрольорите наистина са били НАПАДНАТИ, според мен са в пълното си право да се защитят и да ползват спрей, ако трябва.
Но наистина повечето са много гадни, викат и псуват, понякога тъпите апарати не пробиват дупки и затова контролата също агресира. И е безумие да се иска от нередовните да платят глобата в момента - щом са нередовни, по-голямата вероятност е да нямат пари в себе си. Thinking
В Германия на нередовния пътник му пишат фиш, който трябва да се плати до 2 седмици, а не на секундата. Това ми се струва добро решение, не знам защо не го приложат и тук.

secretgarden, да, и за студентите има намаление.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace И аз това се питам. Много ме е дразнило това, че ромите се отминават ако са нередовни.Ама .ако е друг човек става панаира. Като хиени са към другите нередовни пътници.

# 7
  • Мнения: 47 963
особено ако набарат някой от провинцията, който не е наясно, или стеснителна жена...

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как се пишат актове, като никой не си дава личната карта ...

# 9
  • Мнения: 61
Цялата ни държава е такава объркана.Живеех в Копенхаген,там автобусите бяха през интервал 2-5 мин.Билетите пак бяха скъпи но се возиш в чисти и топли автобуси където има място да седнеш а не да висиш на вратата,не висиш на спирката 30 мин. да чакаш,билета можеш да ползваш до 1 час без значение за кои автобус.Качваш се от първата врата там стои перфоратора до водача или само му показваш билета си ако не му е минало времето,тъй като се отпечатва часа при перфорирането, а всички слизат от заднити врати.От нас искат да сме редовни,а те какво ни поднасят,кирливи рейсове които са на 30 мин.за да не хабат гориво,натъпкани до край и висящи хора от вратите.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Да така е цялата даржава е объркана.
И не се пишат актове, най - вероятно защото може би никой няма да иде доброволно да си плати глобата.
Както е с глобите от КАТ, фишовете се пишат от тях, а парите се събират от НАП. Знаете ли колко несъбрани глоби има държавата  Wink Абе бъркотия голяма   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт