Помогнете - кърмене и диария

  • 908
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте мили мами,

Пише ви една мама на бебе, което ака твърде често за неговите 5 месеца и търсеща съвет и подкрепа.  Sad
На кратко историята е следната. Захранвах  със зеленчуци около 20 дена - ОК, но после дадох круша + таткото се разболя, а и ни никнат зъби, това беше преди 10 дни. От тогава резултата е аки по 8 пъти на денонощие - редичко, слузесто, следва изринато дупе и аки две минути след като започвам да я кърмя  Cry С педито пробвахме  - спряхме захранването, Смекта,Ентерол, оризова каша + оризова водичка, не помагаше така 1 седмица. Взеха й анален секрет, сава Богу резултатите са отрицателни. От 3 дни сме на АМ  - АЛ 110 (доки каза че е получила непоносимост към лактозата в млякото ми  #Crazy )., от тогава акитата са по 3 на ден и от снощи пробвах пак да я кърмя, но отново същото - 2 минути кърмене после аки  Sick - през ноща смесвах малко АМ и после кърмех, пак същото тази нощ 3 акита  Cry
Излишно е да споменавам че се цедя и нощите са нещо ужасно, болят ме гърдите, спах в локвички и то само да 8 часа без цедене ( папаме си и нощем по принцип)  baby_neutral

Според вас до кога ще е така, до кога ще акаме по този начин?  Какво е нормално акане, тоест по колко пъти на ден? Дали няма да я отбия, но ... като ака по този начин?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 201
  Ние бяхме на море седмица и хванахме вируса с повръщане и разстройство. Повръщането беше само ден, но разстройството около седмица. Беше абсолютно течно и се наложи да влезем дори в болница за да ни включат на системи. Сигурна ли си че не е просто някаква настинка.
  Не знам много за алергията към лактозата, но мисля че рядко се проявява и едва към петия месец да проличи ми изглежда странно. По принцип докато сучат се отпускат и много често именно тогава вършат нещата докато са малки. Както пишеш в момента в който си почнала да кърмиш се е изакала, това определено не може да е от кърмата която тепърва реално е поемала.  Доколкото си спомням по това време все още акаха моите много често почти всеки път  след като се изпишкат, като тъй като още не захранвахме си бяха кърмачески аките, леко редички със зрънца. При вас комбинирано със зъбоникненето и настинката предполагам че е довело до това. Не мисля че е лактозна непоносимост и че трябва да се спира кърменето в никакъв случай. Трябва със сигурност да се докаже за да се взимат такива мерки.  Надявам се мамите с повече опит и знания също да се включат.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Добре сте решили със спирането на захранването.
Флората в стомаха ще има нужда да се успокои и възстанови още известно време. Може би ще е добре да е на кърма бебето, диарията ще отмине - кърмата се усвоява по-добре и помага на организма да навакса при болест.
Но е хубаво да следиш бебето да не се обезводни - често кърмене, а ето и признаци, за които да следиш:

-- летаргия
-- апатия
-- слаб плач
-- суха уста или очи
-- фонтанелата (меката част) на главата на бебето е хлътнала или потисната
-- кожата губи тургора си (когато я щипнете, остава защипана на вид)
-- треска

Непоносимостта към лактозата се изразява с диария, но по-специфична; това вероятно се дължи на ентеровирус - педиатърката го е проследила, а и сте направили изследвания.

За изринатото дупе - честа смяна на памперсите, стоене по кожа, пудрене със суха хума от аптеката - без крем. Измиваш дупето с вода, подсушаваш, оставяш да подиша няколко минути, леко с пръст напудряш засегнатата кожа и слагаш сух памперс. Действа бързо и добре.

# 3
  • Мнения: 629
Аз съм чувала за лечебни каши, които се приготвят с кърма или АМ. Виж в някой по-голям детски магазин или аптека. Задължително коригирай и твоето хранене. Повечко ориз, моркови и картофи и почти нищо сладко или мазно (за да понижиш нивото на лактозата и мазнините в кърмата). Малко вероятно е да е направило алергия на такъв етап и то пък към кърма, но знае ли се.
Можеш да даваш и по малко оризова вода или супа "моро" - от моркови. Но обсъди всичко, което ще даваш с педиатърката за да не си мисли, че даваш едно, а ти да даваш друго. Така ще заблудиш и нея, а при такъв проблем е по-добре педиатърката да е в течение на всички детайли.
УСПЕХ!

# 4
  • Varna
  • Мнения: 603
Преди около месец и ние в къщи изкарахме този вирус.Най - дълго беше малката с разтройство - 5 дни.Като последния ден се появи освен слуз и кръв в акото и аз много се притесних. За моя радост докторката ми не беше никак притеснена.Пуснахме изследване и се оказаха отрицателни.Според докторката ни се е нарушила микрофлората в стомахчето на бебка.Изписа ни креон 25 хиляди единици - като самото хапченце вътре е на гранулки -деляхме го на 4 и на бебка давах 3 пъти на ден с храната по 1/4. Още на другия ден започна да се пооправя.Давах това лекарство около 7 дена и всичко се оправи.През цялото време съм я кърмила, като давах и друга храна, която знам че е запичаща(а и тя хапваше сравнително малко)
Много се надявам и при вас да не е лактозна непоносимост, защото симптомите са съвсем като нашите!

Общи условия

Активация на акаунт