Стегнат корем след операция

  • 1 687
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Предстои ми операция- цезарово сечение Бихте ли ми казали какво ще се случи с моя корем? Дали ще мога да го прибера и колко време ще ми е необходимо?

# 1
  • Мнения: 11 003
Зависи колко стегнати и тренирани са коремните ти мускули от преди бременността. Моят се прибра за около 40 дена без коремни преси.

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Зависи колко стегнати и тренирани са коремните ти мускули от преди бременността. Моят се прибра за около 40 дена без коремни преси.

Моят също!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Зависи от структурата ти, кое поредно раждане е, имала ли си други цезарови сечения или коремни операции, състоянието на мускулатурата ти.
След раждането непосредствено ще имаш корем. Ако си качила много килограми по време на бремеността, може и да стоиш като бременна в 5-6ти месец. Но това не бива да те отчайва!
Макар и по-бавно в сравнение с при нормалното раждане - корема се прибира.
Аз имам две цезарови - първият път се прибра още на първия месец. Втория път по-бавно, но то беше защото коремните ми мускули вече бяха рязани веднъж и не бях имала достатъчно време да ги възстановя - забременях година и съвсем малко след първото секцио. В момента нямам никакъв корем.
При всички случаи, ако имаш желание, ще се справиш с коремчето, от теб зависи!  Simple Smile
Съветът ми е да станеш колкото можеш по-скоро след секциото. Движи се много и не се залежавай, независимо, че ще ти бъде трудно в началото.
Колкото по-рано станеш и колкото повече се движиш - толкова по-бързо и ще се възстановиш Peace

# 4
  • Мнения: 2 149
Много правилно ти е казала додо-додо Peace
Моят корем се прибра веднага,но и бързо станах и като се прибрах от болницата не се спирах-постоянно чистех и бях на крак Crazy

# 5
  • Мнения: 3 312
 Rolling Eyes   ами все о6те имам едно малко и сладко корем4е  Blush Embarassed

# 6
  • Мнения: 795
Отслабнах доста, но коремче все още имам. И преди бременността си го имах (макар и по-стегнато),  така че не разчитам на чудеса - няма как да го премахна напълно Sad.

# 7
  • Мнения: 13
Трябва да дам малки разяснения. Аз съм на 24 глодини, това ще ми е първо раждане. Сега съм в средата на 8 месец и съм качила 7-8кг., но само на корем. Причината да не кача повече килограми е че до сега работя и съм непрекъснато в движение.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Трябва да дам малки разяснения. Аз съм на 24 глодини, това ще ми е първо раждане. Сега съм в средата на 8 месец и съм качила 7-8кг., но само на корем. Причината да не кача повече килограми е че до сега работя и съм непрекъснато в движение.
Вероятно няма да е минал и месец след раждането и ще си във форма. bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 4 588
Зависи колко стегнати и тренирани са коремните ти мускули от преди бременността. Моят се прибра за около 40 дена без коремни преси.

Моят също!

И моят.
Е, има още какво да се желае, но мисля скоро да започна да правя по малко копремни преси. Дано няма проблем.

# 10
  • Мнения: 3 412
Трябва да дам малки разяснения. Аз съм на 24 глодини, това ще ми е първо раждане. Сега съм в средата на 8 месец и съм качила 7-8кг., но само на корем. Причината да не кача повече килограми е че до сега работя и съм непрекъснато в движение.
ще следя темата,аз съм на 26 с 8 кг в +в 8-и месец

# 11
  • Мнения: 3 312
Ами лекарите ми казаха до 6 месеца да не правя упражнения за6тото 6те ми се 'отвори операцията' Shocked - как така 6те се отвори newsm78?Може ли да ми обясните Thinking

# 12
  • Мнения: 297
Ами лекарите ми казаха до 6 месеца да не правя упражнения за6тото 6те ми се 'отвори операцията' Shocked - как така 6те се отвори newsm78?Може ли да ми обясните Thinking

Ами просто се отваря мястото, което е шито, или лепено - т.е. ивицата на самата операция. Аз много се боях от това, защото моя много близка приятелка претърпя това - дори сама се беше научила да си прави промивки и превръзки на операцията, докато заздравее и се възстанови. Така, че пази се. Моите доктори също ми казаха до 6 месеца да не правя упражнения. И аз спазвах това.

# 13
  • Мнения: 297
Трябва да дам малки разяснения. Аз съм на 24 глодини, това ще ми е първо раждане. Сега съм в средата на 8 месец и съм качила 7-8кг., но само на корем. Причината да не кача повече килограми е че до сега работя и съм непрекъснато в движение.
Вероятно няма да е минал и месец след раждането и ще си във форма. bouquet

Съгласна съм с това мнение. Щом си качила само на корем, вероятно ще се възстановиш бързо. Но имай предвид наставленията на докторите, които те оперират. Моите ми препоръчаха да не правя никакви упражнения до шест месеца след като родих. А след това - може. Аз спазих това и сега съм почти в същата форма като преди.

# 14
  • Мнения: 3 312
Ами лекарите ми казаха до 6 месеца да не правя упражнения за6тото 6те ми се 'отвори операцията' Shocked - как така 6те се отвори newsm78?Може ли да ми обясните Thinking

Ами просто се отваря мястото, което е шито, или лепено - т.е. ивицата на самата операция. Аз много се боях от това, защото моя много близка приятелка претърпя това - дори сама се беше научила да си прави промивки и превръзки на операцията, докато заздравее и се възстанови. Така, че пази се. Моите доктори също ми казаха до 6 месеца да не правя упражнения. И аз спазвах това.
      titiana ap     bouquet

Общи условия

Активация на акаунт