С каккво почиствате керамичния плот на печката?

  • 20 435
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
здравейте!
За първи път имам печка с керамичен плот и много ми се иска да я поддържам в изряден вид. Снощи готвих за пръв път и ми се плаче, колко се замърси още при първата употреба. Почистих я, но предполагам че Вие имате по-богат опит от моя. Мерси много!
Всичко най Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 937
Има една специална шпатула с метално острие, наподобяващо това на макетното ножче, а като препарат- препарат за стъклокерамика на Beckman.

# 2
  • Мнения: 16
С препарата за стъклокерамика на Фрош - чудесен е.

# 3
  • Мнения: 4 998
Има една специална шпатула с метално острие, наподобяващо това на макетното ножче, а като препарат- препарат за стъклокерамика на Beckman.
И аз така почиствам плота Peace

# 4
  • Мнения: 204
Медикс, малко червено шишенце точно за керамични плотове, много съм доволна, а също и КR 2 мисля, че беше. Пръска се като пяна. Много е важно да не го третираш с препарати докато е още горещ. След като го измиеш с препарата го подсуши с микрофибърна кърпа за стъкла. просто засияйва...до следващия път.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Винаги се почиства когато е студен.
Ако нямаш такава шпатула с ножче си купи-струва десетина лева и е просто незаменима.Първо с нея изстъргвам всичко изкипяло, загоряло или накапано.След това накисвам с Меглио и после само забърсвам.Много лесно се поддържат чисти тези котлони, повярвай ми, на мен ми се налага тази процедура след всяко готвене! Laughing
С микрофибърната кърпа за стъкла и само с вода също става ако не е много зацапано.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Чета и си записвам...Досега така и  не успях да го изчистя перфектно тоя плот...Винаги остават някакви петънца, все едно са проникнали в стъклото, мама му стара - търка, търкам, а то си седи #Cussing out

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Белинда,
пробвай с Меглио, и аз имах такива петна от време на време.Казаха ми, че се получават от тефлоновите тигани.С Меглио обаче не спазвам инструкцията на етикета-там пише да се накисне за 5 минути, аз ги кисна поне 30 мин. и стават като нови.

# 8
  • Мнения: 1 152
Аз ползвам на Фрош препарата за стъклокерамични плотове, и същия на Медикс. Понякога и обезмаслителят на Медикс.

# 9
  • Мнения: 2 467
И при мен все остават по някое друго мъничко петънце. Чукам си го в главата сега пусти керамичен плот  ooooh!  

От къде се закупува тази шпатула? В Пловдив конкретно?

# 10
  • БГ
  • Мнения: 349
Не съм от Пловдив, но ги продават в Технополис и Техномаркет струва около 11 лв.
Иначе ползвам Медикс за стъклокерамика, но винаги остават някакви петънца сякаш на самото стъкло,но много не се вживявам!

# 11
  • Мнения: 88
Ами може и да ви е малко странно и смешно,но какво да ви кажа пробвах доста от тези препарати,които са изброени по-нагоре и в повечето случаи пак ми оставаха петна.А за шпатулата да не говоря как ми надра с времето плота.Беше станал толкова надран,че реших да го сменя.Е сега вече не ползвам шпатула и вече 2ра година плота ми е като чисто нов.Използвам обикновена гъбичка за миене на съдове(меката страна) и CIF крем.След като го измия го подсушавам с мокрофибърна кърпа и забравям за всякакви петна и драскотини.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 271
Почиствам с Циф или Медикс ( за мазнотия, сивото шише).

# 13
  • Мнения: 8 999
Чета и си записвам...Досега така и  не успях да го изчистя перфектно тоя плот...Винаги остават някакви петънца, все едно са проникнали в стъклото, мама му стара - търка, търкам, а то си седи #Cussing out

И аз изпитвам същите чувства. Какво ли не пробвах, но сякаш петънцата са се слели със стъклото. Продължавам да следя всички теми, в които се разисква този въпрос и вече съм натрупала арсенал с почистващи препарати, достатъчно много, за да отворя собствен магазин /за малко ползвани/.

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз почиствам с един препарат на Джонсън /уф че му забравих името / ,но консистенцията му наподобява JIF....иначе и аз се присъединявам към оплакващите се..все не ми харесва как е почистено  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт