Хемоглобин под нормата

  • 535
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 117
Здравейте мами  Simple Smile
Боби след два дни ще навърши 7 месеца. До преди месец беше изключително кърмен. Не съм давала вода и сок. След редовните изследвания се установи ,че хемоглобинът му е бил 97, което доки вчера реши да ми каже. Водих го да го изтеглят и премерят и доки реши да пуснем още едни изследвания , на които се установи ,че хемоглобинът е 100.
До сега съм захранила със зеленчукови и плодови пюрета, като зеленчуковите не са ни от любимите и хапва по 20-30 гр. Всичко приготвям у дома. Педито ни изписа Maltofer  , но аз не искам да му давам такива химии и ви моля за съвет. Като начало възнамерявам да го захраня и с месни пюрета.
Ще съм благодарна за Вашите съвети  Hug

# 1
  • Мнения: 2 885
Хемоглобина е в норма. При нас беше:
На 6 месеца - само кърма/АМ към края - 112.
На 1 г. - 100
На почти 2 г. яде от ДК - 136.
Нищо не съм давала. За химии - изключено.
Наблегнах на каша елда след 1 г. Wink

# 2
  • Мнения: 353
не се притеснявай,и ние бяхме така.Аз лично съм давала Малтофер и нямаше никакви проблеми,а на следващите изследвания показа че се е вдигнал и педито каза,че е от сиропа.Значи помага,но ти си решаваш изцяло.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 12 201
  На шест месеца е най-нисък хемоглобина. В норма тоест най-ниското е 95, така че няма за какво да се притесняваш. Не смятам че има нужда от даване на изкуствено желязо в този случай. На малките също им беше там някъде но педиатърката спомена че въпреки че е леко нисък няма нужда  нищо да се прави. Сега на годинка им е 108 и 112 отново на долната граница но в нормите  Simple Smile Жълтък още не съм давала, просто не се е случило да ям само жълтък скоро  Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 12:35 от Aila

# 4
  • Мнения: 629
Нашият на 6 месеца беше на долната граница на нормата. Педиатърката каза да започна с по малко жълтък, но аз си седя на ушите (вече сме почти на 9 и половина). Само от време на време давам каша от елда (богата е и на желязо и на калций). Химия аз поне не бих дала, освен ако хемоглобинът наистина не е много нисък. А при вас изглежда горе-долу добре.

# 5

Общи условия

Активация на акаунт