Относно Вигантол-Витамин Д

  • 2 691
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте майчета,
искам да попитам по колко капки Вигантол давате на своите бебета и от колко време?
Благодаря Heart Eyes

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
По една капка Вигантол през ден, а през зимата педито каза,че трябва да давам всеки ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 243
По една капка от първия месец, макар че забравям да и давам.Но количеството трябва само доктор да ти каже и е различно при различните бебета. Peace

# 3
  • Мнения: 474
Нашата педиатърка ми каза да давам на Алекс по две капки всеки ден до навършване на една година - и на мен ми се е случвало да забравям, ама вече не  Embarassed

# 4
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
2 от един навършен месец.Но по предписание на педиатърката

# 5
  • Мнения: 1 596
И аз давам по 2 ,педиатърът го е предписал,но когато го давам с лъжичка и малко мляко като че ли остава по лъжицата и не поглъща,достатъчното количество Sad
Да ми дадете идея как да направя,да не остава фира??? Heart Eyes

# 6
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
капя го направо в устичката преди да дам биберона с млякото.Той свикна много бързо и сам я отваря вече

# 7
  • Мнения: 342
Това по колко тр.да ти каже лекар след преглед.При нас специално беше по 1 капка всеки ден ,после 2 по 2 капки на ден и накрая каза,че и се е затворила фонтанелката и да го спра.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
За всяко дете е различно, дозата се определя след преглед. Не вярвай сляпо на всичко писано във форума. При нас на два пъти е променяна дозата.

# 9
  • Мнения: 1 596
Давам по 2 по предписание на доктора Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 406
това по колко капки Вигантол да даваш се преценява според състоянието на детето и битовите условия, дали често се излиза на разходка, каква е кожата на детето дори... и по тези причини е строго индивидуално

# 11
  • Мнения: 1 596
Благодаря Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 672
от както е навършила 20 дни и давам всеки ден по 2 капки Вигантол

# 13
  • Мнения: 8 242
Давах първите 2-3 месеца по 1-2 капки от дъжд на вятър  Crazy Ама той си беше лятно бебе и бяхме по цял ден навън. Въпреки, че наддаваше много първите месеци, не сме имали проблеми с рахит.
После започнах 1-2 пъти на седмица, че забравях  Embarassed И към 5 месец вече не давах изобщо..

# 14
  • Мнения: 10 983
От 2 месец започнах да давам по 2 капки дневно, но през лятото започнах да пропускам. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт