Нещо вкусно и бързо БЕЗ сметана?

  • 1 394
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 431
Момичета, страхотни рецепти пишете. Но мъжлето хич не обича бели сосове, т.е. с майонеза, сметана и т.н. Та дайте някакви идеи за манджи без такива добавки?

# 1
  • Мнения: 3 743
И моя мъж не обича сметана, за разлика от мен!
Това е една от любимите ни рецепти:
 Сварява се едно пиле, след това се обезкостява и се накъсва на парчета.
 В тава се слагат предварително обелени и нарязани картофи и се заливат с бульона от пилето. Добавяш подправки, каквито обичате ( аз слагам чубрица, черен пипер) и малко краве масло.
Отгоре се слага пилето и върху него се настъргва кашкавал.
Пече се на не много силна фурна. Може да се добавят и гъби.
Дано ви хареса!

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ами остава добрия стар доматен или винен сос;) Приготвя се лесно - задушаваш лук (и морков, чушка...), добавяш червен пипер и доматен сок или пюре, размито във водица. След десетина минутки къкрене слагаш по желание малко винце и сгъстяваш, ако искаш по-гъст сос. Така го бъркам аз. С такъв сос готвя кебап, кюфтета, спагети и т.н. Подправките са на вкус - дафинов лист, чубричка, босилек, индийско орехче....

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Моят мъж обожава чушки - пълнени чушки - и посни и месни, чушки бюрек, миш - маш, чушки с яйце и сирене, печени и панирани чушки с доматен сос.
Друго - сърми, мусака.
А и още нещо което му е много любимо - пиле пълнено с шунка и кренвирши Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 399
Бъркани яйца на фурна

По 2 или 3 яйца на човек, масло, сирене, кашкавал, колбас, магданоз.

Маслото се стопява с нагорещена тавичка. Изсипва се сместта от яйцата, натрошеното сирене, настъргания кашкавал, нарязания на ситно колбас. Отгоре се поставят парченца масло и се пече до зачервяване. Поръсва се с магданоз при сервиране.
Може да се добави и черен пипер. Колбаса може да се замени с някакви зелении - коприва, спанак /предварително запарени/.
Предупреждавам обаче, че аз го правя само като не сме много гладни Laughing  Laughing Мен, лично, ме засища, но мъжът ми след един час пак си е пъхнал главата в хладилника Simple Smile

# 5
  • Мнения: 431
Мерси много, ще ги почвам поред Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: stella
Бъркани яйца на фурна

По 2 или 3 яйца на човек, масло, сирене, кашкавал, колбас, магданоз.

Маслото се стопява с нагорещена тавичка. Изсипва се сместта от яйцата, натрошеното сирене, настъргания кашкавал, нарязания на ситно колбас. Отгоре се поставят парченца масло и се пече до зачервяване. Поръсва се с магданоз при сервиране.
Може да се добави и черен пипер. Колбаса може да се замени с някакви зелении - коприва, спанак /предварително запарени/.
Предупреждавам обаче, че аз го правя само като не сме много гладни Laughing  Laughing Мен, лично, ме засища, но мъжът ми след един час пак си е пъхнал главата в хладилника Simple Smile

Много любимо мое, става е в тефланов тиган по-бързо е, с капака,без мазнина,само от колбаса.
Спагети, лазаня,също са бързи и могат без сметани и бели сосове.

# 7
  • Мнения: 987
да и аз го правя на тефал с капак , само че вместо колбас слакам предварително задушен и нарязан спанак и става супер

Общи условия

Активация на акаунт