Потъмняване на коса след кичури

  • 3 017
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте. Правя се на кичури от доста време. Последно - май месец тази година. Естествената ми коса е светло кестенява. Много ми се иска се боядисам по-тъмна или поне, като естесвената, но се чудя какво ще стане с кичурите  Rolling Eyes . Те вече са доста избелели... Коя боя е подходяща според вас? До сега не съм се интересувала от бои, а и бих искала да е по-безвредна или поне - подхранваща (ако има такива...). Благодаря предварително за съветите.

# 1
  • Мнения: 2 309
Аз бях на кичури, доста светло руси, сега се боядисвам в светло кестенявата гама, кичурите се оцветиха в леко по -тъмен нюанс, но пак са по-светли от корените, боядисани с новата боя. Харесвам се и така, получава се хубаво преливане. Боята е американска - Chi.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 225
При мен ситуацията е същата.След като правя кичури няколко пъти боядисвам косата в кестеняв цвят( такъв е естественият ми) и после пак кичури.Никак не бях доволна от Гарниер( по- принцип е по-щадяща за косата)- въобще не покри кичурите.Вече 2 пъти се боядисвам с Палете делукс- много съм доволна , покрива всичко  и придава блясък . Peace

# 3
  • Мнения: 2 936
аз също съм на кичури,но вече имам една боя на косата...неэнам дали може да се прецени на аватара.но мисля да отида на фризьор эа следващото боядисване ,эа да иэбегна червеникавия ефект след това  Peace

# 4
  • Мнения: 550
Здравейте. Правя се на кичури от доста време. Последно - май месец тази година. Естествената ми коса е светло кестенява. Много ми се иска се боядисам по-тъмна или поне, като естесвената, но се чудя какво ще стане с кичурите  Rolling Eyes . Те вече са доста избелели... Коя боя е подходяща според вас? До сега не съм се интересувала от бои, а и бих искала да е по-безвредна или поне - подхранваща (ако има такива...). Благодаря предварително за съветите.
Извинявай,но не разбрах какъв цвят са ти кичурите.Ако са руси то не виждам причина да се притесняваш ако ще я правиш по- тъмна или в естествен цвят!Тогава се получава един много сладък ефект на тъмно и по-светло,сякаш е игра на светлината.

# 5
  • Мнения: 2 936
не е точно така,защото след като израсте косата тази "игра на цветове" остава в долната част на косата! а пък и боята пада по-бързо от кичурите. Confused

# 6
  • Мнения: 1 800
Ако са много светли кичурите бих те посъветвала да го направиш при фризьор Peace. Иначе може да не хване боята и да падне след няколко измивания. Или да станe доста по-тъмна от предвиденото. Причината е, че кичурире са без или с много малък пигмент. За да хване боята трябва да има някаква основа, която да действа между светлите кичури и новия цвят. Причината за потъмняването е, че косата е суха и пореста(поради изсветляването). Какъвто и цвят да сложиш в такъв случай косъма ще го грабне  и резултата е по-тъмен. Ти си знаеш най-добре, но при условие, че не си използвала досега боя, опита ти може да доведе до плачевни резултати Peace

# 7
И аз те съветвам да отидеш на фризьор,защото след като са били обезцветени веднъж тези кичури първоначално стават по-тъмни ,но после боята пада по-бързо.Фризьорите си знаят работата.

# 8
  • Мнения: 44
Благодаря на всички за съветите - все още не съм се престрашила да се боядисам, защото всички около мен се опитват да ме разубедят. Тъмната коса изглеждала по-малко обемна, за разлика от светлата, а моята е доста тънка и редичка  Cry . На всичкото отгоре от толкова много кичури вече съм почти изцяло изрусена и ми е трудно да си се представя тъмна.  Thinking Както и да е. Ще отида на фризьор другата събота, пък каквото ще да става. Naughty Имам нужда от промяна! Благодаря още веднъж  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз бях с руси кичури,боядисах с тъмно кафяво,като естествения цвят на косата ми.И от първия път се уеднаквиха цветовете.
После дори при израстването не си  е личало...Все едно си бях с естествения цвят на косата.
Боята беше палете.Преди 2 години.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
sisonika ,но пък тъмната коса има много по-силен блясък./От кичурите примерно/

# 11
sisonka,аз от чисто руса (бях блондинка 2 год.) сега наскоро станах брюнетка.Не му мисли.И като дойдеш от салона да се похвалиш кво е станало.Стискам палци

Общи условия

Активация на акаунт