Отговори
  • Мнения: 1 470
     Здравейте майчета!!!Отново съм аз,защото отново ни се поднасят странни решения,и липса на отговорност към нашите деца...
     Първо да кажа за инициативните,имаме среща със г-жа Фандъкова,другият четвъртък 27.09.2007г.,от 16:00часа.Ставао въпрос за срещата за която говорихме миналият път,за да искаме отчет за свършената и несвършена работа,и обещания през лятото.По рано ми отказаха,защото нямала възможност.Изрично подчертавам-това не е протестен митинг,а просто среща,затова очаквам да се включат само запознатите до момента!
     За зала както говорихме на срещата,която евентуално би могла да послужи за дискусия между нас,недоволните родители,партиите,и медиите,наемът е за най-голямата -80лв/ден.Но за микрофони не са сигурни.Тя се намира точно над Горнобански Път,посока Княжево.Но трябва да се заяви малко по-рано...Ако някой има по-добро предложение,моля да пише!!!
     За непросветените до тук,ще дам отчет за свършената работа до момента,и нашите искания,и предложения:
     В края нта миналата учебна година,се събрахме отчаяни майки,на протестно шествие,във връзка с три основно проблема свързани с малките ни дечица:
     1.Затварянето на ДГ и Яслите през лятото,което е абсолютно неправомерно,и свързано с голямо объркване на живота на децата и родителите им,ксоито са подложени на напражение,и стрес ,поради факта че няма кой да поеме отглеждането на мъничетата през това време...Сборните групи и дежурните детски градини,въобще не решават този проблем,а само замазват положението...Измислената причина за това,че намалявалао много бройката на децата,е неоснователна,а само дава възможност на несъвестни преподаватели да подлагат на натиск родителите,за да спрът децата си от заведенията,през лятото...-Ние предлагаме това нещо да се спре напълно,като това се наблюдава от общините,и се налагат глоби или др.санкции,на директорите на ДГ и Ясли които си позволят лукса да изхвърлят децата,и да затворят повереуните им заведения за лятната ваканция.
      2.Затварянетоо на ДГ и Яслите преди изтичането на работното време,и напускането на обекта от преподавателките преди това,с цел да се спре натиска над родителите да си взимат децата по-рано.Това също трябва да се следи от общината,дали се спазва,и също да наложат глоби и санкции,на директорите или учителите които не изпълняват добре работата си.
     3.Да се намерят достатъчно брой места в ДГ и Яслите,за всички желаещи деца,и да не се поставят родителите в неравностойно положение,от факти като последният решен ие обявен в медиите,децата да се записваят по интернета...А родителите които не могат да си позволят да подържат у дома си интернет?!Значи ли че техните деца никога не ще могат да учат в ДГ,и по този начин да са поне една крачка след тези които са обучавани от специалисти?!Нека намерим места за всички,и да не се налага да противопоставяме бедни срещу богати родители,Софиянци срещу придошлите,българските деца срещу другите,и пр.,и пр.
    За това предлагаме отново да се прегледат всички договори,за отдадени под наем ДГ,Да се намерят терени и пари от неправителственни фондове за изграждането на такива,да се изискат целеви средства от правителството за изграждане на ДГ,да се измисли някаква форма за поощрение на големи предприятия и заводи които открият ДГ или Ясла на своя територия,дори и само за служителите си,да се търси сътрудничеството на силни неправителственни организации и църквата,за откриване на частни такива но на цени обявени от общината...
     4.Държавата и по точно Министерството на Културата,да поеме част от организирането и финансирането на ДГ,като вече станали образователна институция,а не толкова социална,защото там се работи по изградени програми,и обучени кадри,което нито един родител дори и с най-добрата детегледачка,не би могъл да си го позволи...
     5.Да има прозрачност в приемането и отглеждането на децата,и в критериите на самото детско заведение!
     Това са основните проблеми,и точки,и макар че по горе писах че са три,в последствие излязоха повече,а може би ще има и още,нека всички решим това!!!
      С тези искания излязохме в началото на лятото пред г-жа Фандъкова,и тогава тя ни обеща поне да не се затварят  ДГ и Яслите през лятото-което не бе изпълнено,и предполагам повечето от вас са потърпевши...За строежа на нови ДГ,каза че се прави и невъзможното,били върнати на общината всички които са могли да се преразгледат и прекратят договорите,а др.са на изчакване...А за по-малкото работно време,също обеща да се следи,но след започване на учебните занятия...Но тъй като не изпълни първото си обещание,нямаме гаранции че ще изпълни и другите...Тази измислена идея с интернета,е някакъв опит от нейна страна да демонстрира амбиция да се справи с положението,но ми се струва твърде неуспешен...Затова ние сме тук!За да и покажем правият път!!!Това е от мен за сега!!!Чакам ви!!!
     

# 1
  • Мнения: 1 470
     Давайте предложения!Включвайте се по въпроса,все още има шанс да ни чуят!И се записвайте кой точно ще дойде с мен при Фандъкова!

# 2
  • Мнения: 1 470
Побут!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм в течение на тази инициатива и бих искала да попитам - коя е г-жа Фандъкова?

# 4
  • Мнения: 47 972
исканията са много добре формулирани, проблемите са ясни, и то от години
за съжаление няма как да присъствам на срещата

# 5
  • Мнения: 1 470
Не съм в течение на тази инициатива и бих искала да попитам - коя е г-жа Фандъкова?
    Заместник кмет към община София,на колтурата,която основно се занимава с училищата и детските градини...Поне до изборите!!!

# 6
  • Мнения: 2 197
Не съм в течение на тази инициатива и бих искала да попитам - коя е г-жа Фандъкова?
    Заместник кмет към община София,на колтурата,която основно се занимава с училищата и детските градини...Поне до изборите!!!
Прекрасна инициатива, ама според теб как ще се изпълнят тези искания? Отнякъде ще се появят нови сгради и няколко човека персонал за всяка? Иначе звучи чудесно, обаче няма да се промени нищо, само ще се прелива от пусто в празно.
И между другото ако някой не знае как се пише кУлтура би трябвало да внимава зад какви публични искания застава. Има един приятен бутон долу вдясно.

# 7
  • Мнения: 1 470
     За всички като БОТО,не ме интересува как ще се появят,аз си плащам данъците,и искам да живея нормално...Ако знаех как се пише КОЛТУРА,щях да се кандидатирам лично,и да ви тъпчаи аз...

# 8
  • Мнения: 135
Не съм в течение на тази инициатива и бих искала да попитам - коя е г-жа Фандъкова?
    Заместник кмет към община София,на колтурата,която основно се занимава с училищата и детските градини...Поне до изборите!!!
Прекрасна инициатива, ама според теб как ще се изпълнят тези искания? Отнякъде ще се появят нови сгради и няколко човека персонал за всяка? Иначе звучи чудесно, обаче няма да се промени нищо, само ще се прелива от пусто в празно.
И между другото ако някой не знае как се пише кУлтура би трябвало да внимава зад какви публични искания застава. Има един приятен бутон долу вдясно.
newsm10

# 9
  • Мнения: 8 999
По-неграмотно написано изложение не съм виждала!

# 10
  • Мнения: 199
В bg-mamma могат да се обсъждат прашките ваши и на съпрузите ви ,но ако някой нещо попита или да предложи  малко по-сериозно -почвате да го оплювате!Повечето от вас пише неграмотно,защото не може да пише грамотно или неволно натиска някоя друга буква ! Само дума КОЛТУРА ли ви направи впечатление????????????
Р.S.Извинявайте ,но като прочетох всичко написано горе стана ми  неудобно,много сте агресивни!Последно време особено!Дори няма да отварям тази тема ,защото представям си как и мен ще ми оплюете!Като прочета нещо подобно разбирам защо България стигна до това положение!Да, не съм българка, но обичам тази страна в милион пъти повече колко вие я обичате !А на онези на които не им се обсъждат сериозни теми ...има "Клюкарник " или "Красива мама"! 
И все пак извинявайте ако и аз направих някоя друга грешка!

# 11
  • Мнения: 5 468
По-неграмотно написано изложение не съм виждала!
Както и да е написано, поне показва проблемите, с които искаме да се преборим. Защото ги има... и можем да направим така, че да поизчезнат вече. Един път Червената шапчица се е срещала с г-жа Фандъкова, говорили са, обърнали са й внимание..., сега няма да е зле отново да направим тази среща и да отсяваме точка по точка, кое е свършено, кое ще се свърши и т.н. По-лесно ще ни бъде, като на родители... ахъ... така.
На срещата сега пред НДК, говорихме за това, че Червената шапчица, може да наеме зала, за която ще си поделим разходите и в нея ще поканим г-жа Фандъкова и медиите (а може и без тях), за да обърнем отново внимание към проблемите с градините и яслите. 30-40-50 човека да се съберем с децата и мъжете си - ето ти цял митинг.
Аз мисля, че това е хубава идея. Срещата в тази зала, предложих да бъде в събота, за да дойдат и работещите родители, а и много хора в събота нямат никаква работа и можем да се съберем повече. Колкото сме повече, толкова по-добре за нас.
Правописът в този случай не е толкова важен. Дайте да преборим проблемите.

# 12
  • Мнения: 5 393
Инициативата е добра.Сега за първи път се информирам за нея и ще следя с интерес.Тепърва ми предстои сблъсък с тези проблеми.
boto- с мълчание и примирение нищо не се постига.За някои неща е нужно с години преливане от пусто в празно докато започнат да се променят нещата.И все пак някой трябва да прелива до тогава,нали?

# 13
  • Мнения: 1 470
     Благодаря на всички които мислят като мен!!!И се извинявам за многото грешки!!!Когато намеря време ще ги оправя.А сега нека се заемем по същество,и да оставим дребните заяжданици помежду ни!!!Приятен ден на всички!!!

# 14
  • Мнения: 3 356
Заяждания и пререкания винаги ще има тук.Последно време се заяждаме за глупости,пишат се безкрайно дълги теми ама наистина за прашките на мъжете ни,а най-важното -децата ни остават на заден план.Всички искаме това,което е изложено във първия пост на Червената Шапчица,но на какво част от нас им се занимава?Най е лесно да гледаме кой каква правописна грешка е допуснал,отколкото да дадем свястно предложение,да отидем на среща,да извоюваме това,което ни се полага.

Общи условия

Активация на акаунт