Кога се изправят крачетата

  • 11 072
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте.Искам да питам кога се изправят крачетата на бебетата.Нали всички се раждат с малко криви крачета,може би от положението в което са били 9 месеца.Дъщеря ми е вече на 3 месеца и са и малко кривички,дали ще се изправят.И има ли мама която да пивива бебето си за да ми каже как го прави и дали ако започна това няма да помогне да се изправят по бързо.Все пак е момиче и се притеснявам. Sad

# 1
  • Мнения: 5 647
В никакъв случай не трябва да се повиват крачетата!!! Няма нещо, което да е по-вредно за тях!!! Те ще се изправят с времето. Ако имаш притеснения, по-добре посети ортопед и без това прегледът за луксации е задължителен и трябва да се направи до 4 месец. А това с повиването- просто го забрави.

# 2
  • Мнения: 1 072
Laughing  Laughing  Laughing I az spodeliam mnenieto na Maya, 4e povivaneto ne e prepora4itelno. Sina mi e na 9 meseca, kra4etata sa mu malko krivicki, no pediatara kazva , 4e e normalno. Niakoi deca si izpraviat kra4etata po-bavno ot drugi Spokoino, napravete luksacia, tam 6te se vidi nai-dobre. USPEH!

# 3
  • Мнения: 7 831
Здравей,
споделям мнението на предишните писали, не го повивай!
А за крачетата те може и да ти изглеждат криви защото стъпалото е навътре. Когато детенце започне да стъпва, стъпалото ще се изправи и ще видиш че краката не са криви, а и заради памперса също може да изглеждат по-кривички, ще се оправят. Grinning Сигурна съм че ще търчат момченцата подир вас Simple Smile .

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: SIMONE
Здравейте.Искам да питам кога се изправят крачетата на бебетата.Нали всички се раждат с малко криви крачета,може би от положението в което са били 9 месеца.Дъщеря ми е вече на 3 месеца и са и малко кривички,дали ще се изправят.И има ли мама която да пивива бебето си за да ми каже как го прави и дали ако започна това няма да помогне да се изправят по бързо.Все пак е момиче и се притеснявам. Sad



На мен вече ми омръзна, честно, искам да го изкрещя с много силен глас - ОМРЪЗНА ми, и ми ПИСНА и не знам вече какво, от простотии.

Не мога повече. Close  Close  Close  Close  Close  Close

# 5
  • Мнения: 1 220
Цитат на: SIMONE
Здравейте.Искам да питам кога се изправят крачетата на бебетата.Нали всички се раждат с малко криви крачета,може би от положението в което са били 9 месеца.Дъщеря ми е вече на 3 месеца и са и малко кривички,дали ще се изправят.И има ли мама която да пивива бебето си за да ми каже как го прави и дали ако започна това няма да помогне да се изправят по бързо.Все пак е момиче и се притеснявам. Sad


ne se pritesnjavaj, konsultiraj se s ortoped i spazvaj savetite mu!!!!

# 6
До Лиорена
Момиче при тебе няма ли малко човещина?Как така успяваш на всеки свой отговор да бълваш само помия и да разваляш настроението на всеки.Рядко са тези,които не си обиждала поне веднъж във форума.Като ти омръзна от простотии не ги прави,защото случайно твоите думи са простоии за другите.А всеки човек си мосли че неговия въпрос или проблем са важни,така че не си ти тази която да определя що е простотия или не.А може би определяш все така всичко като простотия,защото самата ти си "такава"/за да не обиждам.Дали пък на самата тебе не ти омръзна от твоите простотии защото на доста тук ни писна от тях ,замисли се и вземи си намери друг форум а?И не си прави труда да ми отговяряш,че пак ще е някоя ругатня от твоя страна а и аз няма да ти обърна внимание,защото си прекалено дребен човек за мен пък и за много от форума.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: гост
До Лиорена
И не си прави труда да ми отговяряш,че пак ще е някоя ругатня от твоя страна а и аз няма да ти обърна внимание,защото си прекалено дребен човек за мен пък и за много от форума.


ха ха ха Laughing  Laughing  Laughing , както виждам си си направила специална регистрация за мене. Лелеле какво внимание, та ти вече си ми обърнала такова голямо внимание, за което благодаря много. Трогната съм. Laughing  Laughing  Laughing
И точно заради тебе оставам.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила,
Не се притеснявай за крачетата, но все пак наблюдавай дъщеричката си. При нас точно след като направи 3 месеца започнаха полечка да се изправят, вече е на 4 и гледам, че са почти прави. Както казаха и другите мами - забрави за повеването. Ританки, гащеризончета - всичко е добре дошло за беба, прави й гимнастика на крачетата - сгъване към коремчето и при свити крачета - хващане за коленцата и леко разгъване настрани. Това беше съветът на ортопеда за трениране на крачетата за по-нататъшната им функция! Grinning

# 9
Благодаря Ви момичета за отговорите.Аз не съм я повивала нито зная как се прави,питам само дали по този начин биха се изправили крачетата.Мпже някоя мама да знае затова попитах.А крачетата не са криви в бедърцата а от коляното надолу вече е почти на 3 месеца  кога ли ще се оправят.Моргана нацяло ли се изправиха на 3 месеца крачетата на бебето ти?

# 10
Забравих да кажа че това съм аз СИМОНЕ,но си забравих паролата и се наложи да се регистрирам отново,че не бъх дала имейл,ако забравя паролата Simple Smile .

# 11
  • Мнения: 2 381
Крачетата не трябва в никакъв случай да се повиват, за да се изправят, т.к. има опастност от луксации Naughty
Моята свекърва казва, че през 1-та седмица трябва да ги опъваме като ги повиваме с пелени.Тя правила и при двамата си сина така.Това е много грешно схващане в днешно време!
Бебетата имат в началото т.нар. жабешка поза.С течение на времето всичко си идва на място!
Така, че без паника!! Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Здравей,
споделям мнението на предишните писали, не го повивай!
А за крачетата те може и да ти изглеждат криви защото стъпалото е навътре. Когато детенце започне да стъпва, стъпалото ще се изправи и ще видиш че краката не са криви, а и заради памперса също може да изглеждат по-кривички, ще се оправят. Grinning Сигурна съм че ще търчат момченцата подир вас Simple Smile .

подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт