седнало положение

  • 536
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Мами   кога,на колко месеца започнахте да слагате бебчетата си седнали,подпряни с възглавници  и кога  бебчо почна да проявява желание да сяда?
Моето момче преди няколко дни като ми хвана пръстите на ръцете и му помогнах разбира се се надигна до седнало положение,и когато е в полулегнало положение,например в жезлонга или кошницата за кола все се напъва и иска да сяда.Иначе някой път като го държим също е мал;ко седнал.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 22:37 от vavka

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 187
И ние сме така Simple SmileПостоянно се напъва да сяда и се сърди като не и давам.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
След 4-я месец го слагах в столче за кола - полулегнал.
Започна да седи сам стабилно след 7-я месец.
Преди това след хранене почти винаги заспиваше и нямаше желание да седи седнал.

# 3
  • Мнения: 4 343
така се дразни че не я слагам да седи ,вика ,напъва се....понеже не съм питала още лекарката кога и как да сядаме пъхнах кошницата за път в столчето за хранене и го изтъпанчих на средата на стаята......и настана мир и спокойствие.хем не е седнала хем гледа всичко.
4 м. и 11 дни

# 4
  • София
  • Мнения: 3 642
Започнах като навърши 5 месеца са го слагам на скута си
Седна стабилно едва на 10месеца,ама той предпочиташе да си лежи по корем и така да си играе и може би затова....първо пролази ,после седна Laughing

# 5
  • Мнения: 169
Ортопеда ни каза да я слагаме да седи от шестия месец, не по рано.От четъртия-петия може под наклон 45 градуса.

# 6
  • Мнения: 649
На тази възраст можеш да го слагаш подпряно с възглавници, но не за дълго време. Още повече те улеснява факта, че той сам изявява желание да сяда. В напълно седнало положение започнах да ги слагам като навършиха 6 месеца (в количката и на места, които не им позваляваха да падат настрана Mr. Green). Сами се задържаха да сядат като станаха на 10мес.

# 7
  • Мнения: 4 496
На около 5 месеца,но се уморяваха бързо.Детето само си показва,но 4 месеца е рано като че ли... Flutter

# 8
  • Мнения: 3 069
Подпрян с възглавници започнахме да го осставяме като навърши 6 месеца.

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
На 7 месеца седна сама-не съм подпирала с нищо Peace

Общи условия

Активация на акаунт