Отказва да се кърми - дали не се отбива?

  • 365
  • 7
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Здравейте, моля за съвет!
Захраних Пресиян след 6 навършени месеца. Дотогава беше само на кърма (и вода не съм давала). Захранването добре му понася, детето е лакомо и нямаме проблеми с никакви храни.
През седмия и осмия месец първо кърмех, после предлагах пюрета и каши. Така, обаче, се засищаше и не ядеше повече от 50-60 грама. Успоредно с това разреди и кърменията и съответно наддаде малко.
От една седмица реших правя обратното - първо храна, после кърма. Като резултат Пресиян се нахвърля на манджата и не желае да суче след нея. Проблемът възникна когато реших да върна стария режим - не става! Ако не е гладен се разсейва, играе си и не суче, а ако е гладен се нервира, крещи и хапе.
Иначе нощем си се кърми добре, сутрин докато е сънен - също.
Чудя се дали не се отбива...

# 1
  • Мнения: 1 328
Въпреки че съм се старала да кърмя първо, след това другата храна, случва се понякога и да има голяма пауза между двете хранения. Като беше на 8 месеца Сашко също така се държеше, мислех че се отбива, но не.. тогава много зъбчетата го мъчеха и не ядеше нищо. Нито кърма нито друго.
А колко е това "малко наддаване" за което казваш?
И ако е много гладен пак ли не ще да суче?

# 2
  • Мнения: 2 829
А не може ли да го кърмиш за приспиване и събуждане през деня? При нас кърменето е отделно от яденето на твърда храна-Алекс суче главно за приспиване и на събуждане, и понякога като му хрумне, като храненето с твърда храна си е по съвсем отделен график. Никога не ми се е отдавало да кърмя преди или след хранене Simple Smile
Щом си суче вечер и нощем юнака не мисля че ще се отбие Simple Smile

# 3
  • Мнения: 753
Честно казано, не мисля, че се отбива. За зъбки си мисля. Почти не мога да схвана понятието "отбиване по негово желание"/ повечето случаи,които познавам/,, аз съм преживяла за тази почти година всякакви настоения на бебо спрямо кърменето - все си е имало причина , но той все се е връщал към гърдата. На кърмените бебета много им харесва да се сгушат и насучат!
И аз имах съмнения да не ми намалее кърмата, но спрях да се замислям и така е по-добре- давам на бебо,когато поиска и за приспиване денем и нощем. От месец не иска на събуждане денем, а преди искаше /но и този месец много го мъчат зъби/. Гледам да си хапвам нещата за кърма благоприятни и така. Лека вечер и споко!

# 4
  • Мнения: 385
И аз съм на мнение, че няма място за притеснение! Вие спите, предполагам, по два-три пъти на ден! Намирам за достатъчно да го кърмиш за преспиване през деня, вечер изцяло на кърма и нощеска, когато пожелае малчо! Пробвай, а през останалото време си му давай пюрета и каши исе радвай, че се е захранил лесно, че повечето късни захранвания са доста мъчителни!

Успех и воля ти пожелавам!

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
... пак пробвах - не ще като е буден.
Ни преди, ни след сън... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 829
Ноеми, според мен приеми нещата по-спокойно-детето ти е вече на 8 месеца, дала си му отличен старт в живота с кърменето. От тук нататък-дори да се отбие-не е толкова лошо. Аз все пак мисля, че щом си суче нощем юнака няма да стане отбиването толкова лесно. Мисля също, че това, дето не иска да суче през деня е само период. Има вариант да оставиш нещата така и да видиш накъде ще те поведе бебето. Ако обаче държиш много да кърмиш и през деня винаги ти остава варианта да спреш да предлагаш твърда храна и вода изобщо за 1-2 дни. Мога да гарантирам, че нищо няма да му стане на детето, и иска не иска ще вземе да суче. Но все си мисля, че такова радикално решение ще му причини стрес. Можеш да опиташ и да намалиш количествата на пюретата и да видиш какво ще стане...
Абе, варианти има, но въпроса е какво в крайна сметка искаш ти-доста от бебетата на тази възраст са със заместени хранения, и се чувстват добре, може и твоето да си му е време?

# 7
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Ама аз хич не искам да му е време още  Sad. Ще взема наистина да му огранича пюретата, пък да видим...
Благодаря за подкрепата и съветите, момичета!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт