БРЕМЕННОСТ И ПРОЛАКТИН

  • 873
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 792
здравейте момичета.имах до скоро висок пролактин и сденом на хипофизата 4мм.пролактина го смъкнахме с хапчета парлодел с прием по 2пъти на ден по една таблетка.днес бях на лекар и потвърди бременността ми и каза че сега ще намаляме парлодела и сега 6дни ще пия 3пъти по половинка после 6 ни 2пъти по половинка,после 6дни по половинка само и накрая ще го спра.според вас нормално ли е.нетрябва ли да го пия и през бременността. Thinking

# 1
  • Мнения: X
Първо-честито!!!
Предполагам,че лекаря ти знае какво прави/ако му нямаш достатъчно доверие се консултирай и с друг специалист,но те все пак могат да преценят по-добре от форумските мами/Аз също имах много висок пролактин и няколко споннтанни аборта и знам,че има някаква връзка/доколкото знам пречи за задържането на бременността/ и затова още от първите дни на съмнение за бременност/ с баткото/ ме прибраха в "Паталогична бременност"и ме почнаха с инжекции и лекарства...но на теб ти пожелавам да ти се размине по-леко и да се нарадваш на едно здраво и красиво бебче накрая Praynig

# 2
  • Мнения: 1 792
Люба благодаря ти.в интерес на истината му вярвам много на доктора но ми се върти в главата че когато четох в началото за пролактини и аденоми че съм чела и че се пият хапчетат и през бременността.и реших да се консултирам

# 3
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
И аз бях с висок пролактин - поддържах го около 800 и съм с аденом на хипофизата - 3 мм. (поне толкова беше преди да забременея). Пролакитна го смъкнах с Достинехкс (по 1 на ден) и на втория месец забременях. Когато е висок Пролактина фактически подтиска жълтото тяло (женския хормон, който е много важен за задържането ан ембриона и износването на бебето). Когато моят лекар установи бременността, ми спря веднага Достинекса и ме сложи 14 дни на задържаща терапия - 3 х 3 Утрогестан (вдига нивото на жълотто тяло) вагинално и много лежане двете седмици. Беше ми казал, че ако не спазвам този режим ще ме прибере в болница и ще ме сложи на инжекции. И аз бях много прилежна. Проблеми с бременността не съм имала след това никакви. Лечението с Достинекс обаче го консултирах паралелно с ендокринолог.

# 4
  • Мнения: 1 792
Денисс но продължи ли през бременността да пиеш лекарства за пролактина

# 5
  • Мнения: 128
Здравей! И аз имам като твоето заболяване.Години наред пиех Бромокриптин 3 по 1 на ден.Когато разбрах че съм бременна по стечение на обстоятелствата бях в клиниката по ендокринология в София за профилактични изследвания.Там при преглед се оказа че съм бременна.Изписахаме с препоръка да продължа да пия Бромокриптин 3 по 1 докато влезна в 7 месец и след това го спрях.Веднага след раждането започнах пак бромокриптина което означава че не кърмех.Лекарите от клиниката ми казаха че ако кърмя има опасност да се появи отново аденома.Една година след раждането си направих консултация с проф.Захариева-шеф на клиниката по ендокринология и тя ми каза че е можело да си кърмя и че една втора бременност може да ми помогне да спра бромокриптина окончателно.
Много дълго стана това което исках да ти кажа че аз пиех до 7 месец бромокриптин и си родих здраво и красиво бебе.Пожелавам ти лека бременност!!!

# 6
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Денисс но продължи ли през бременността да пиеш лекарства за пролактина
Не - при установяване на бременността и гинеколога ми и ендокринолога ми спряха лекарството за пролакитна веднага.

Общи условия

Активация на акаунт