За енергийните напитки??

  • 3 644
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
Подхванахме един разговор с приятел относно тези  напитки,той ги пиел заради по-лесното усвояване на алкохола, а аз съм против тях. Много отдавна бях чела,че всъщност били вредни,но не си спомням нищо и сега сте вие наред- Hug Hug  кажете какво знаете по въпроса,защото като се видим да му изтъкна по-добри аргументи да не пие такива неща, особено в комбинация с алкохолни напитки. Thinking Thinking Thinking

# 1
  • Мнения: 1 312
Аз си признавам без бой,че това лято за първи път пих такова чудо Embarassed
Никога не ми е било любопитно даже какво представляват и установих,че нищо не съм пропуснала.
И Ред Бул-а и Шарк-а не са ми по вкуса,да не кажа,че чак са ми гадни на вкус.
Нито крила ми пораснаха,нито нищо Laughing
По отношение на безалкохолните съм консерва-Кока Кола и това е!

# 2
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
аз също не съм ги опитвала,а съм имала възможност когато баща ми организираше панаири и ни носеше такива неща,но на мен също не ми харесват,той като каза че били неприятни на вкус и така ни се отщя да опитваме,просто ми се виждат като цяло съмнителни.

# 3
  • Мнения: 2 849
Употребявам енергийни напитки рядко .Ред Бул ,предимно . Wink

# 4
  • Мнения: 1 583
И аз не харесвам Ред Бул-все едно пия лимонада.
Не знам дали са вредни,предполагам само,че в някои от тях има консерванти.Но все ми се струва,че алкохола е по-вреден от всяка една безалкохолна напитка.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Съпругът ми ги пие само, когато му се налага да шофира продължително и/или нощно време, понеже не пие кафе. Не знам какво им е действието с алкохол. Знам само, че имат високо съдържание на кофеин и някакви други стимуланти. Аз не ги употребявам, не са ми вкусни, пък и мисля, че са ми достатъчни няколкото кафета на ден.

# 6
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И аз не харесвам Ред Бул-все едно пия лимонада.

Същото, само че за Тантра - ер/кз/отичната напитка - абсолютна лимонада. Пробвах я това лято на морето. За да не съм съвсем мината обаче си поръчах и една малка водка и ги смесих - поне да има вкус на нещо - горе-долу стана, но нито водката ме хвана по-бързо или силно, нито пък ми се увеличи мерака.
Аз също съм чела, че са вредни, особено в комбинация с алкохол или при постоянна употреба, но не понмя точно защо. Мисля, че беше заради кофеин и други възбуждащи съставки, особено вредни са за хора, които ходят на фитнес и за кратко време изразходват много минерали, соли и т.н. с потенето и след това си мислят, че с една такава напитка възстановяват всичко.

# 7
  • Мнения: 4 473
Лятото си купувах двулитров Пит бул. Действаше ми тонизиращо. Когато се налага да си въздържател, бива чудесен заместител на алкохола.

# 8
  • Мнения: X
В Дания са забранени заради няколко смъртни случаи
високото количество кофеин при увредено сърце било причината

# 9
  • Варна
  • Мнения: 672
Няколко пъти съм пила Ред Бул - за мен е газирана напитка зелена ябълка   Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 407
Пия от време на време,главно като ходя на диско.

# 11
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
мерси за отговорите, значи и други хора са на мнение че са вредни, но някой може ли да даде и малко повече инфо какво точно съдържат.  bouquet

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Основно кофеин. На опаковката им го пише. Сравни го с това което пише на една кола за да се ориентираш. Мисля че имаше такива таблетки кофеин .... вършат много по-добра работа и идват по-ефтино.
Колкото до ефекта, намери първите броеве на NG там има доста обширна статия за кафето и кофеина ....

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Пия Ред Бул когато сме на дълъг път.
Обаче сърцето ми се разхлопва и ставам страшно нервна от целият този кофеин.
Така - за кеф, не бих пила енергийни напитки.

# 14
  • София
  • Мнения: 228
Пия "Ред Бул" когато ми се налага да шофирам дълго. Вкуса ми допада. Не съм забелязала някакви странични ефекти, но това вероятно е защото не всеки ден изминавам 500 - 600км. че да го пия често.

Общи условия

Активация на акаунт