Защо лишават децата ни .... ?

  • 3 078
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Привет на всички влезли за да прочетат моето мнение което вече 3-та година ме мъчи .
Става дума за това ,че неможем да получаваме детски ,защото както винаги в България абсурдите са големи и има ограниечение на родителите каква им е заплатата,засега я кретаме някак но...
По принцип аз не разботя /все още / а мъжа е военен ,не че взима големите пари ама ми се струва тъпо да лишаваш дете което се е родило в тази държава и се води българче дали трябва  да им се обръща гръб .Незнам как е в другите страни ,но немисля че е така./ако има запознати нека споделят/ Един ден се замислих, че докато мъжът ми плаща данъци бол и половината му пари отиват там а в същото време на " господа политиците " им се свидят някакви си 18 лв на дете,защото както са правили моите родители можех да му ги събирам в сп.книжка.
В началото си казах ,че и да се ядосвам нищо немога да промена ,но все повече се настройвам защото все пак за тези 3 години по 18 лв все пак си е нещо и особенно сега като гледам за децата които пращат на градина какви пари харчат родителите ,за учениците е същото ,то не че ще помогнат с нещо тези пари ама така правят тук в България гледат да ти вземат пари колкото може повече а да ти дадат на половината и очакват да сме им благодарни ли?
Незнам докога ще търпим тази подигравка с нашите деца :
1- няма достатъчно детски градини и ясли
2-незнам сега как е майчнството ,но съм сигурна че недостига /поради големите разходи по бебоците/
3-ограничаването на някои деца от детски
4- липсата на пари в училищата ,цялостно да се отпускат всякакви неща за учениците а не да им ги купуват родителите
5-за детските градини и ясли също да има средства а не да се прави събиране на средства от родителите
6-ООО ТОВА МИ Е НАЙ БОЛНАТ ТЕМА И НЯМА КАК ДА Я ПРОПУСНА -ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОДПОМАГАНЕ НА ВСИЧКИ БОЛНИ ДЕЦА ,А НЕ ДА СИ ИГРАЯТ С ЖИВОТА ИМ КАТО НА ТОТО И ДА СЕ МЪЧАТ РОДИТЕЛИТЕ И ТЯХНИТЕ СЪНАРОДНИЦИ ДА ИМ ПОМАГАТ
ЗА КАКВО Е ТАЯ ДЪРЖАВА   newsm78 САМО ДА СТРОЯТ ХОТЕЛИ,КЪЩИ ДА УНИЩОЖАВАТ ПРИРОДАТА ,ДА СЕ ЧУДЯТ КАК ДА НАТРУПАТ ПОВЕЧЕ ПАРИ ЛИ ?
Даже и да има някои майки които са против моето мнение нека пише ,всеки има право на мнение а и ако греша някъде да ме поправите .МНОГО ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ МАЛКИ СЛЪНЧИЦА /НА БЪДЕЩИТЕ МАЙКИ   bouquet/

# 1
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
аз още нямам деца по простата причина,че в момента все още не сме добре финансово и може да се каже,че още не ме касаят тези 18лв и ясли и т.н.,но знам че рано или късно и аз ще се ядосвам колкото тебе,ти работиш,нещо даваш на тази държава,а тя един ритник ти праща за благодарност Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evilядосвам се,понякога като ме напуши не мога да си намеря място,казвам си толкова ли не се наплюскаха тези наши "любими"депутати,че да направят нещо и за тези,които са ги избрали.то не е само за децата,за всичко,но по-добре да спра,че ще се ядосам допълнително.

# 2
  • Мнения: 950
ОО да много си права и за другите неща с които ни се подиграват,може би се ядосах повече покрай последните ми наблюдения /относно детските градини и училища/ ,болните деца .
Подкрепям те с две ръце съм за твоето мнение    Hug

# 3
  • Мнения: 25 600
И за моето дете не се полагат детски. Не ме е яд за тях. Хората си казаха, че това са помощи. Нека да отидат при хора, които наистина имат нужда. Не сме богати, но пък детето ми не е останало нито гладно, нито жадно, нито голо. Жалко е, когато се злоупотребява с тях, но... Всеки си решава сам.
Друго ме ядосва. Например за безплатните учебници и закуски. За децата до еди-кой си клас има, за останалите - не. Детето на заможния Х получава безплатно, на бедния Y - не, защото така решил някой си чиновник.  newsm78
Някой си позволява безнаказано да решава кое дете е по-дете от другите. Хем на всички поравно, хем това важи само за някои. Не знам как се справят родителите, на които едно от децата например получава тези "екстри", а друго - не. Как се чувстват самите деца?  Thinking

# 4
  • Мнения: 224
Привет на всички влезли за да прочетат моето мнение което вече 3-та година ме мъчи .

Привет на всички и от мен . Тази тема ме мъчи повече от 5 години,когато Закона за семейните помощи отмени детските добавки за всички деца , т.е. до 2002 год.всички деца получаваха детски добавки , а от тогава до сега -според доходите.Ние също имаме деца,с големи разходи за карти за градски транспорт ,джобни,скъпи учебници/ моите две деца учат в гимназии/ и др.А , и междувпрочем , съпругът ми също е офицер и съм наясно с "високите " им заплати , а аз работя в соц. служба.Нагледала съм се на родители,работещи в собствените си частни фирми,осигуряващи се на МРЗ-180 лв.,но имащи право на тези помощи.Същите се возят в скъпите си автомобили,демонстрират висок стандарт на живот и смятат,че соц.работници са им длъжни и тези пари им се полагат.Не се заяждам с такива родители,но смятам ,че нямат работа в соц.служби.Щом могат да си позволят мобилни телефони за 500-600 лв./същите се използват за калкулатор,когата си смятат доходите при подаването на молбите/,значи могат да си поемат сами разходите за децата. В случая това е закон и трябва да се спазва .Аз не искам семейни помощи за децата си ,  а детски добавки!От догодина така наречената граница ще се повиши на 250 лв. , но това няма да промени нищо,т.к. се изискват брутни доходи,т.е.преди да се обложат с всички данъци,осигуровки и т.н.Това е от мен.Пожелавам на всички един спокоен ден и много усмивки от личицата на децата.Бъдете здрави!   bouquet

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
А моята позиция е същата, но малко по-различна.
Аз не искам помощи, не искам да ми водят детето социално слабо, искам възможност за нормални доходи или поне, по дяволите, нормални цени-тук е по-скъпо, откъдето и да е по отношение на детските и други стоки  Rolling Eyes
Наскоро чух по телевизията, че имало 110000 деца на социално слаби родители-огромна цифра.
Аман от лявата политика на мадам Масларова  Crossing Arms - хвърлят обрезки и не им дреме, че като вдигнат социалните помощи, се вдигат и цените на памперсите, та накрая все тая.

# 6
  • Мнения: 4 965
Аз пък видях проект, според който от следващата година детските да станат по 40 лв. на дете и да се дават "на калпак", а не според дохода. Е, прозвуча ми като научна фантастика. Скептична съм...

# 7
  • по света
  • Мнения: 1 587
След промяната в закона детските надбавки станаха помощи,т.е. онези задължителни детски който се даваха отпаднаха.Въведе се изчислението на доход член от семейство и отпадна правото на всички деца да ги получават,в това няма нищо фатално.Просто държава не може да плаща на всички деца.
Моето дете не получава и не смятам че е ощетено по някакъв начин.

# 8
  • Мнения: 313
Наистина е възмутително...аз тия деца за 18те лв съм ги правил, а сега не мога да си взема вънаграждението Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 965
Наистина е възмутително...аз тия деца за 18те лв съм ги правил, а сега не мога да си взема вънаграждението Simple Smile

Хммм, а аз какво да кажа. На близнаци дават по 20 лв. на дете. Я сметни вече 38 месеца х 40 лв. Колко съм загубила...
 Wink

# 10
  • Мнения: 25 600
Наистина е възмутително...аз тия деца за 18те лв съм ги правил, а сега не мога да си взема вънаграждението Simple Smile

Не е така. Ако въпросните 18 лева са помощ за социално слаби семейства, това е гадна подигравка. Какво може да се купи на едно дете за 18 лева?  newsm78
Нека, ако ще са помощи, да бъдат наистина такива. Освен това, гадно е гледаш как някой мошеничи и търчи първи да си ги получи, без изобщо да има нужда от тях, а ти не, защото не мамиш с доходите си.
Да се реши въпросът накрая - или помощи, но истински, или пак на калпак символични суми. Иначе е гадно да те прецакват тарикати, даже и за такива смешни пари.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 325
Мен ме е яд не че не вземам тези пари, защото те са помощи, а се надявам никога да не съм с такова финансово състояние, че да ми се налага да вземам помощи. Яд ме е че ме скъсват от данъци за да има пари за циганчетата при положение, че родителите им не са дали 1 лев на държавата, а работят "правене на деца" и от там им идват доходите. Всички работим за държавата, ченгетата и циганите.

# 12
  • Мнения: 2 172
Сбсолютно съм "за" всички да ги получават тези 18лв.!

# 13
  • Мнения: 3 405
Не получавам детски.
И аз смятам, че детските надбавки трябва да се дават на всички деца на България.

# 14
  • Мнения: 224
Просто държава не може да плаща на всички деца.

Права си , че държавата не може да плаща , но и сега по Закона за сем.помощи се плащат пари на родители,които изобщо нямат необходимост от 18 или 20 лв./в предния си постинг съм описала с какви родители се работи в соц.служби/.А по повод близнаците,там вече е най-големия парадокс-майчинство за два и повече близнака до навършване на 2 год./ако майката е осигурена/ се получава размер като за едно дете ?! Ако майка на близнаци е неосигурена ,т.е.към раждането на децата няма сключен трудов договор ко КТ ,получава помощ за отглеждане на децата от соц.служби ,но до една година и в размер на 100 лева месечно общо за децата.newsm78. Ние не създаваме и отглеждаме  деца заради помощите от държавата ,но искам еднакво отношение към всички,имащи права и задължение в тази държава.Истината е ,че докато работещите в частните фирми се осигуряват или ги осигуряват на МРЗ,семейни помощи ще се получават от такива родители , които в края на годината си допълват семейния бюджет с помощи за 10 или 12 месеца/ напр.10 месеца не си теглиш помощите от банк.с-ка Х 18 месечно,лв.това прави 180 лв. за Коледните празници,а за две деца приблизително два пъти толкова/.  newsm78 Е,няма да са излишни едни такива пари на всяко семейство около Коледа и Нова година,нали! Бъдете здрави!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт