Да заменя ли още едно хранене?

  • 769
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте майчета! Знам че въпросът е съвсем обикновен, но наистина се чудя какво да правя. Бебчо е на 7.5 м. В момента се храним така:
6.30 - 7.00 - АМ
10 - 10.30 - плодово пюре (домашно, от сурови плодове)
14 - 14.30 - зеленчуково п. (домашно), през ден местно
18 - 18.15 - АМ
21 - 21.15 - АМ
Първите месеци детенце наддаваше страшно много. След това, не по - малко от 600гр. на месец. Последния месец обаче е наддал само 100гр. Много е жив и игрив, спи по много малко. Та се чудя дали храната не го засища? Дали да заменя още едно мляко с нещо друго? Въпреки че няма признаци да огладнява по - рано.....
Понякога вместо плодово пюре давам каша, и това е. Смятате ли, че е време да вкарам и други, по - хранителни ястия в менюто му?
Благодаря предварително:)

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Плодово пюре не съм давала като заместител на едно хранене  Naughty
Това хранене сутрин в 10, по мое мнение (ти сама реши и се посъветвай с твоето педи) го замени с каша.
Плодовото пюре го давай като добавка към някое от храненията, дори може на два пъти за деня. Аз така процедирах, по съвет на педито. А и още нещо - аз давах купени плодови пюрета, защото ми беше по-удобно.  Peace

# 2
  • Мнения: 630
Аз не бих махнала плодовото пюре -то не е за заместване, а за добавяне на повече витамини. Вкарай каша в слетобедното хранене, ако се притесняваш, че наддава малко. На вашата възраста аз редувах на слетобедното хранене 2 дни шейк с плодово пюре и 1 ден каша, но Мия наддаваше доста и не трябваше да яде каша повече от 2 пъти седмично. Иначе храненията ви ми се виждат съвсем добре.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Не се маха плодовото пюре от менюто на бебчо, но аз лично не съм го давала като основно отделно хранене, просто защото то не може да замести нито АМ, нито каша или т.н
Плодовото пюре е именно добавка към основно хранене - към АМ, след зеленчуково пюре, каша  Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
Да, може да замениш едното хранене с каша, плюс двата вида пюре.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип можеш да замениш още едно хранене с каша, но ако само това, че е наддал със 100 гр. този месец те притеснява, не е необходимо. Децата не могат до наддават всеки месец еднакво или пък с по 1 кг. Нормално е да наддава по-малко вече. Дъщеря ми например имаше 2 месеца в които качи само по 50 гр, а после отново започна да качва по 400-500 гр на месец.

# 6
  • Мнения: 1 672
Да, може да замениш едното хранене с каша, плюс двата вида пюре.
Peace
а месно пюре не даваш ли?

# 7
  • Мнения: 1 672
ахам видях извинявам се през ден месно си писала  Peace

# 8
  • Мнения: 221
Моето дете е на същата възраст и имаме три заместени хранения - попара/каша, зеленчуково/месно пюре, кисел Peace Плодово пюре давам между храненията, но не замествам цяло ядене с него  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 206
Аз пък на моето бебче всеки ден му давам каша ,кисел местно и плодово пюре,а сме само с две седмици по-големи от вас и четрири месеца по ред качваме все по 500гр. Защо толкова обвинявате кашата за напълняването има и диетични каши. Ориза е най-калоричен от това което съм ползвала знам ,че "Ориз и рошкови-Нестле" има 410кал. за 100гр. чистия ориз може да има и повече не знам ,но чиста царевица и чиста елда без захар имат по 360кал. за 100гр. основно давам от тях заради запек. Според мен няма защо да се притесняваш да даваш каша всеки ден ,при все това че сте наддали само 100гр.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт