Вече не знам какво да правя - колики

  • 6 941
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Знам, че темата е дискутирана милион пъти и повече, но се чувствам адски безпомощна и не знам какво да правя.Дъщеря ми има колики още от родилния дом, ако не спи само и единствено плаче.
Ходихме на лекар, защото започнах да си мисля, че я боли нещо друго, но се оказа, че греша и са колики + пъпна херния и сега на всичкото отгоре е и с лепенка.
Ето какво съм пробвала до сега:
- капки - всички възможни
- чайове: за колики на Хип, копър, анасон
- затопляне на коремчето, помага, но само за малко
- гушкането и люлянето са без резултат
- возенето в колата помага, но пак за малко, а не мога да обикалям нон стоп-16 часа в денонощието
- давам и хомеопатични хапчета за болка и те не помагат

Адски зле се чувствам, отчаяна и как ли още не, не съм и предполагала, че ще се случи така, но вече не знам какво да правя.Цялата тази история ме изнервя зверски и съм събрала в себе си мноооооооооооооого и ако не намеря решение ще трябвя да я отбия, не мога да издържам и като знам че то милото не е виновно ми става още по-кофти.Иначе сме само и единствено на кърма, чайовете ги пия аз.

# 1
  • Мнения: 398
Честно да ти кажа при нас помага само едно кремче за масажиране на коремчето.То е на Babynos.Иначе всичко друго е без резултат.Аз в момента пия чая на Hipp , защото той не го искаше и да ти кажа май има малък ефект.И единственото стискам си палци да отминат вече.

# 2
  • Мнения: X
Ох, какво да ти кажа..........няма спасение, коликите на моята дъщеря бяха три месеца и нямаше облекчаване. Стискай зъби, ще мине и този период.

# 3
  • Мнения: 498
На нас най-много ми помогнаха капките Lefax.
Иначе много ни помогна и затоплянето със сешуар на коремчето и масажи. Звукът също я успокояваше.

# 4
  • Мнения: 2 663
Това кремче не съм го пробвала, днес ще го купя.
Масажите не помагат, заспива вечер на сешуар, но през деня не помага и той.
Не иска залъгалка и вече постоянно ми се причува как плаче, ако не сме в една стая, толкова ми се е набил плача и, просто малък ад!

# 5
  • Мнения: 109
Това което описваш на мен ми се случи с нашата кака. И аз пробвах всичко което си описала ,но резултат нямаше, Единствено беше спокойна когато бяхме на разходка. Все още си задавам въпроса защо не пробвах да я разхождам с количката вкъщи след като навън това я успокояваше. За щастие синът ми нямаше колики или ако е имал то са бели съвсем леки.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 174
Най-напред се опитай да се успокоиш. Много майки сме минали по тоя път (това е нещо като успокоение  Simple Smile)
НЕ СЪЩЕСТВУВА истинско лекарство за колики, капките и другите илачи могат да донесат малко облекчение на някои бебета, но това не е задължително. Просто са им недоразвити коремчетата, и докато не поотраснат, може и да не се намери решение.
При всички случаи този период ОТМИНАВА. При различните бебета за различно време.
При нас беше около 2 месеца. После постепенно нещата започват да се нормализират.
Събери цялото си възможно търпение. Ако е възможно с таткото или с някои друг измислете график за нощите, така че да се редувате в ставанията и поне единият да поспива.
Само не разбрах защо трябва да отбиваш бебето?
Имай предвид, че сукането и кърмата са най-благоприятни при колики.
Успех, ще видиш че скоро нещата ще започнат да се подобряват!   bouquet

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
на нас ни помогна класи4еска хомеопатия.сега са съвсем за кратко и  бе4о ръмжи и пръцка,а не да се дере като преди.

# 8
  • Мнения: 766
konstans много добре разбирам за какво говориш  Hug За щастие при нас този период беше 2 седмици - Инка плачеше и се гърчеше и аз плачех с нея заедно.От капките се запече страшно и положението се влоши още повече. Съветваха ме да давам по 3-4 капки зехтин - много помагало, но моето детенце повръщаше от това. Четох за борина, но не посмях да и приложа този лек. Спрях да ям каквито и да били млечни продукти- абе карах си на доматки и краставички и от време на време месенце / та досега така  Mr. Green/ Започнах да се наливам и аз с чай от копър и положението се успокои Peace Пак си я боли коремчето, но вече е много по-спокойна и си спи и се заиграва  Heart Eyes Дано и при вас отмине скоро  Hug

# 9
  • Мнения: 2 663
red, не мога да я издържам как плаче и от натрупалите се нерви ми идва и аз не знам какво да направя, а ако я отбия(което най-малко искам, разбира се) ще си почина малко, супер егоистично звучи, знам!А и как се молех да имам кърма този път, минах през какво ли не и устисках само и само да мога да кърмя....
Слава реве и в количката, и в люлката, и в мен, и в баща си, и по корем и всякак............

# 10
  • София
  • Мнения: 7 174
Ами някъде бях прочела една много хубава мисъл - за детето е по-важно да има спокойна и усмихната майка, отколкото кърма. Напълно подкрепям!  Simple Smile (макар и на някого да му се стори богохулно-егоистична мисъл  Mr. Green)
Според мен най-важно е да направиш всичко възможно за да се успокоиш най-напред ти, това не е точно егоизъм, защото мъничетата попиват като гъби емоциите ни. Така че ако ти си изнервена и притеснена, толкова е по-вероятно бебето да плаче повече и по-дълго.
Разбира се това е мое мнение.
Възможно ли е да я оставяш на някого за по час поне 1-2 седмично, за да глътнеш малко въздух? Много помага  Simple Smile
Още веднъж успех   bouquet

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравей, съжалявам да чуя такива "ревливи" новини. Миличката, кой знае как я боли, а не може да се оплаче никак, само плачейки...
Моят син беше с болезнени колики доста време, но не е ревал непрекъснато...
Имам нещо предвид, питайки :Има ли силни газове бебка?

# 12
  • Мнения: 291
Напълно подкрепям, 4е е по-важно майката да е спокойна и усмихната, отколкото храненето с кърма!!! (За протокола, Боби все още е само на кърма, а имаше ужасни колики до края на втория месец) Аз не разбрах само, ти ограничила ли си до мин храните, които биха могли да предизвикват колики при бебенцето? Ако да, пробвай да й даваш АМ (хипоалергично) на някое от следобедните  хранения - от други майки съм чувала, 4е помага при толкова силни колики и запек.

Стискам палци още утре да се събудиш и да видиш едно усмихнато личице, а не плачещо такова  Hug

# 13
  • Мнения: 617
konstans, знам какво изпитваш защото и ние бяхме така. Моя син имаше ужасни колики до 3 месец. Какво ли не пробвахме с таткото - капки, кремчета,чайове, хомеопатични, масаж по коремчето, затопляне с кърпи, по коремче, гушкаше, абе с една дума всичко, но нямаше ефект. По цял ден не спеше, най много му се събираше един час. Постоянно го бутах с количката в къщи, ако спра да бутам плачеше.
Всички казват бъди спокойна и усмихната, но когато си сама и бебето постоянно плаче - едвали някой ще е спокоен и усмихнат, когато това е ежедневие.
Напълно те разбирам и незнам как дат и помогна и успокоя, но само ще ти кажа че коликите изведнъж се спрат, и дано при вас този момент дойде скоро  Praynig

# 14
  • Мнения: 5 362
Стискай зъби, ще мине и този период.
Peace
Търпение му е майката.Останалите неща облекчават временно положението.Но и това ще отмине,дръж се  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт