За сезонен косопад

  • 13 738
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 492
Трябва ми нещо изпитано за сезонен косопад .
Тази сутрин през целия път до работата всеки път щом хванех някой кичур падаха доста косми .
Толкова ми стана неприятно , та косата е едно от нещата , който са най - хубави при мен .
Едвам се сдържах да не вляза в първата аптека и да си купя първите попаднали ми хапченца за коса .
Реших първо да се консултирам с вас .
Нека обсъдим различините витамини за коса - Пантогар , Ревалид , Мерц и други които се сетите .
От кои сте доволни и имаха ефект при вас ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Току що написах в тази тема, виж и другите мнения http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225071.msg5017812#msg5017812
Освен Пантогар, ти препоръчвам и шампоан Прегаин или този на Виши. На мен и от двата ми стана пърхут, обясниха ми че така действа. За да проникне в дълбочина излющва горния слой кожа, става нещо като много ситен сух пърхут. Обаче спира косопада, а като спреш на ползваш шампоана нещата се нормализират.

# 2
  • Мнения: 351
Моя косопад не е сезонен, а постоянен, препоръчаха ми Ескимо, пия го от 1 месец и май има подобрение вече. Струва 13лв. 100 ампули, по 2 на ден.

# 3
  • Мнения: 5 362
Фитовал Peace
Много съм доволна.

FITOVAL
капсули за биологично подхранване на косата

Хранителна добавка

Състав
Всяка капсула съдържа:

Faex medicinails ianst. (yeast) 200mg.
L-cystinum 100mg.
Calcii pantothenas 35mg.
Thiamini nitras (vitamin B1) 2mg.
Ribiflavinum (vitamin B2) 2mg.
Pyridoxini chloridum (vitamin B6) 2 mg.
Biothinum 0,1mg.
Cyanocabalaminum (vitamin B12) 2мg.
Acidum folicum 0,2mg.
Ferrum (iron, Fe2+) 10mg.
Zincum (Zn2+) 5 mg.
Cuprum (cooper, Cu2+) 1 mg.

Енергийната стойност на една капсула е приблизително 2,8 kJ (0,7 kcal).

Косата може да бъде повредена от многобройни външни фактори, механични или химични, и особено от различни вредни вещества пренасяни с кръвта към корените на косата, които причиняват смущения в подхранването и подновяването и.
Само здравата и жизнена коса е красива и за такава коса се изисква допълнително външно третиране, а също така, правилно и достатъчно подхранване на корените на косата.

Фитовал - капсули са биологична храна за проблематична и повредна коса. Чрез кръвообращението те снабдяват корените на косата с вещества, които са неотложно необходими за растежа и подновяването на косата. Фитовал - капсули, съдържат аминокиселина цистин, която е много важна за подновяване на косата, и необходимите минерали и витамини вземат участие във важните метаболитни процеси в корените на косата, като катализатори. Фитовал - капсули, съдържат медицинска мая, като естествен източник на витамини от група "В", минерали и аминокиселини.

Фитовал - капсули укрепват косата, те подобряват нейната структура, ускоряват подновяването й и забавят косопада.

Фитовал - капсули, в комбинация с Фитовал - шампоан, представлява всичко неоходимо за грижата и подхранването на проблематична и повредена коса.
Те се препоръчват:
- при косопад;
- при смущения в растежа и подновяването на косата;
- при недостиг на съществени биологични вещества, като резултат на неподходящо хранене;
- за укрепване на тънка, чуплива и слаба коса.

При смущения е растежа и при косопад се взема 3 пъти дневно по 1 капсула по време на хранене или след него. За укрепване на повредена коса - 1-2 капсули дневно са достатъчни. Фитовал - капсули трябва да се взимат 2-3 месеца. През този перод косата трябва да се мие с Фитовал - шампоан един или два пъти седмично.

Опаковка
60 капсули

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз си купих Калмацин, другите витамини ми се отразяват на килограмите. В момента Калмацина е на промоция - 130бр. хапчета за 15,70лв.
Купих си и шампоан на Home Institut - дермалогичен шампоан с екстракт от магарешки трън против косопад.
Дано има ефект.
Домашните маски също помагат, но аз съм не постоянна.

# 5
  • Мнения: 2 492
В съседна тема препоръчват Приорин , това са витимини за коса , уви продаващи се извън България .
Преди време тези витамини спасиха и моята коса при поредния силен сезонен косопад ( винаги така става при мен септември месец след морето ) .
Струват 30 евро една опаковка , но ефекта е 100 % сигурен - пихме ги три момичета и при трите косите спряха да капят и някак си се сгъстиха .
Но чак ноември ще мога да се снабдя с тези витамини , тогава си идва моя приятелка от Германия , която ме снабдява редовно , а до тогава трябва нещо да предприема .

Ще разгледам още по темите тук във форума и ще реша какво да взема .
Купих си едни капсули против косопад с ленено семе но такъв пърхут ми излезна само след една капсула  , че сега направо ме втриса при мисълта да продължа да ги ползвам .
Има ли смисъл според вас да ги продължа или пърхута е признак , че нещата се влошават и не са за моята коса ?

# 6
  • Мнения: 1 952
В момента има на промоция маска Ревалид+ подарък шампоан или балсам.
Аз мисля да пробвам, защото имам същия проблем.

# 7
  • Мнения: 126
Незнам дали сезонен или не ,но аз това лято имах уйасен косопад ooooh! ooooh!
Даже бих казала ,че и сега го имам ,но в значително по малки размери
Незнам ...ползвам постояно маска за коса сменям редовно шампоаните за коса....грижа се добре за нея!
Маски и правя(е не много редовно...)Но просто незнам отще продължава да ми пада и се чудя какво да я правя newsm78

# 8
  • Мнения: 212
Ампулите на Виши са много добри (според мен),но не мисля,че е нормално да ти падат цели кичури коса..... newsm78Препоричително е да се ползват шампоан и ампули от една серия,защото ампулите увеличавали деиствието на шампоана до 12-13 пъти

# 9
  • Мнения: 7 723
Ампулите на ДЕНИС с костен мозък и плацента са супер! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 10 758
Ампулите на ДЕНИС с костен мозък и плацента са супер! Simple Smile
Каква им е цената?

# 11
  • Мнения: 7 723
Ампулите на ДЕНИС с костен мозък и плацента са супер! Simple Smile
Каква им е цената?
Предполагам по търговската мрежа са 13-15 лв. кутията.
Вътре за 12 и са доста големи. Вероятно ги продават и по една... Rolling Eyes

# 12
Нямаш нужда от хапчета. По-добре да изчакаш, и ако продължи - тогава да се обърнеш към специалист. В същото време можеш да използваш шампоан за чувствителен скалп.

# 13
  • Мнения: 624
Аз си купих хининовия шампоан на Клоран и ампулите,правя маски с бадемово масло и пръскам хининова вода.От шампоана съм доволна-забелязвам също,че косата ми се омазнява по-бавно.Относно ампулите-наистина е хубаво да са от една серия с шампоана,за да е по-голям ефектът Peace

# 14
  • Мнения: 77
Моят е постоянен,а не сезонен.Косата ми е изрусена,поизтощена,ама не й обръщах достатъчно внимание.Реших да се взема в ръце и вчера си сложих маската на GLISS и себорал форте.Доволна съм като за първи път.Дано има ефект и за по-нататък.Освен това пия МЕРЦ от 10-тина дена.За косата не знам какъв е ефекта,но по ноктите съдя,че има.Спряха да се цепят на пластове.

Общи условия

Активация на акаунт