Да дам ли мед?

  • 492
  • 8
  •   1
Отговори
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Здравейте!
Мислите ли, че е безопасно да въведа мед в менюто на разбойник на 1г7м newsm78 Няма никакви проявени непоносимости към храни, а е опитвал почти всичко, не знам защо съм толкова предпазлива към меда... Сега е малко болен и ми се ще да му сложа медец в лимоновия сок. Цитрусите му понасят добре..
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 564
Знам, че медът може да се дава след годинката. На твое място бих пробвала, още повече след като нямате досега проявени проблеми с хранителни алергии. Като разбира се се започне от минимално количество  Embarassed

# 2
  • Мнения: 8 999
Медът, не знам защо, но се сочи като силен алерген. Аз на моите деца не съм им давала до 3 г. възраст. По-добре е да не се рискува, защото после нещата трудно се поправят /имам предвид алергиите/. Моят съвет е да не избързваш - нямаш спешна работа.

# 3
  • Мнения: 5 401
Аз пък съм чела, че ранното даване на мед може да доведе до ботулизъм и алергии. Мисля че статията е в БГ-Мамма.

... Моят съвет е да не избързваш - нямаш спешна работа.

 newsm10

# 4
  • Мнения: 1 691
Достатъчно е голям, според мен. Дай му, но не прекалявай с количеството като за начало.

# 5
  • Мнения: 1 672
Достатъчно е голям, според мен. Дай му, но не прекалявай с количеството като за начало.

# 6
  • Мнения: 629
До колкото съм чувала проблемите с меда са два. Съдържал бутулинови спори, и тъй като хрансмилателната система на децата под 1 год. не отделя достатъчно киселини не можела да убие въпросните спори. В резултат децата развивали бутулизъм, който представлявал някакъв вид отравяне. Подробности обаче не знам. Нашият педиатър отрича това да е вярно. Вторият проблем, е че съдържа много голямо количество полени, които са силен алерген. И незрялата имунна система на детето до 1 год. е невъзможно да реагира адекватно. Това педиатърът ни го споделя като мнение.
Т. е. след годинка не теория поне проблем не би следвало да има. Може би, ако дадеш съвсем малко няма да има проблем. Има обаче и други по-безопасни имуностимулатори.

# 7
  • Мнения: 3 499
Тук е момента може би и аз да питам: може ли мед от магазина, който доколкото знам е само глюкоза. Домашен мед не съм давала, но Моника ходи на ясла и там им правят филии с мед. Попитах какъв е меда и те казаха, че купуват от магазина "от този изкуствения" /така се изрази лелката/

# 8
  • София
  • Мнения: 555
Според мен ако детето не е предразположено към алергии, може след година да се дава по малко, мисля че е прекалено презастраховане да се отлага чак до 3 годинки. Аз съм подслаждала няколко пъти с върха на малка лъжичка разни кремове и не сме имали проблеми. Иначе този изкуствения е вероятно по-слаб алерген, но и няма полезните съставки на истинския.

Общи условия

Активация на акаунт