За Рибомунила?

  • 6 198
  • 20
  •   1
Отговори
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравейте, от другата седмица започвам да давам Рибомунил на прахчета по схема. Досега не съм давала такъв препарат. Миналата година давах на дъщеря си For Kids, но не ходеше на градина и не сме боледували толкова. А сега започна на градина ходи 3 дни и се разболя, ако е така цяла зима, ще се побъркам от хреми кашлици и антибиотици.
Та въпросът ми е някой давал ли е този препарат, има ли ефект, и да очаквам ли чудеса или просто по леки боледувания. Знам че всяко дете е индивидуално, но ме интересуват и при вас как е.
ПП:Храним се горе долу здравословно, хапваме и плодове и зеленчуци и мляко, не и давам витамини и други добавки.

# 1
Мартина аз давам на дъщеря ми /2г и 8 м/ риломунил от юни т.г. Започнах го по рано след прекарана пневмония. Сега то давам вече четвърти месец. Мнението ми е следното - за този период имаме изкарани две херб ангини, но сравнително леко. Тръгна на ясла, започнаха веднага сополи, но без лекарства спират след 1-2 дни. Мисля, че лекарството е добро, ограничава болестите и изгражда имунитет, но това не означава че няма изобщо да се разболява. Един съвет - купи се всичките 6 опаковки, защото са дефицит и да не се получи да започнеш курса и после да не можеш да го продължиш. Успех!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 339
На каква цена ги взимате и аз почвам другата седмица да давам. В аптеката до мен ми казаха,че ще ми ги доставят за по 8,80 бройката

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
9.60  е цената на кутийката с четирите прахчета, които стигат за седмица. А за целия курс е около 100лв. Но незнам ако е на хапчета дали цената ще е друга, не съм проверявала.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 339
9.60  е цената на кутийката с четирите прахчета, които стигат за седмица. А за целия курс е около 100лв. Но незнам ако е на хапчета дали цената ще е друга, не съм проверявала.

Да на прахчета е казаха,че бил по-скъп за тоа реших да питам. Като казаха такава цена чак се усъмних дали е истина

# 5
  • Мнения: 1 866
Учудена съм, че все още го има по аптеките. Преди година се позаинтересувах от него и разбрах, че във Франция (където го произвеждат) е изтеглен още през 2005 г от търговската мрежа, защото е обявен за неефикасен. На ваше място не бих го давала на детето си. Друг е въпросът, че не бих давала въобще такъв тип медикаменти, но това си е вече ваше решение. Исках само да ви информирам, за да знаете все пак всичко за Рибомунила преди да решите каквото и да е. 

# 6
  • Мнения: 703
Лала, може ли още малко инфо за Рибомунил-а, след като си се интересувала преди? Аз засега съм купила 3 опаковки, по съвет на педиатъра ни, който смятам че е в час за нещата, и съм в готовност, защото сега тръгнахме на градина. Не искам да му давам просто така, ако не боледува много, но пък и искам да знам има ли смисъл и полза да го давам в обратния случай.
Мерси   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 746
Давала съм на сина ми докато ходеше на градина - пълен боклук е. След като го почнахме и детето почна всеки месец да ми боледува!!! Повече никога няма да дам на детето си каквито и да било имуностимуланти!!!! Планина, чист въздух и евентуално вит.С като профилактика - това е варианта за мен и при моето дете имаше огромен ефект.Стига експерименти с имунитета на децата!!!

# 8
  • Мнения: 1 866
Mona, миналата година по това време и аз се заинтересувах от тези имуностимуланти. Даже купих 2-3 опаковки от Рибомунила. Но забелязах, че трудно се намират по аптеките и понеже имам близки във Франция, реших да проверя дали не могат да ми пратят останалите дози от там (този медикамент е френски). И каква беше изненадата ми, когато търсейки в Интернет повече информация, видях официално съобщение, че Рибомунилът е изтеглен на 24/10/2005 от пазара като се казваше съвсем накратко, че медикаментът е неефикасен. През това време бях дала една доза на дъщеря ми и тъкмо приключих (май няколко дни поред се даваше) и тя получи много остра криза от кашлица. По принцип на дъщеря ми това й е слабото място, но стана още по-зле, направо се уплаших. След това прочетох от разни френски форуми мнения на други майки, които в по-голямата си част казваха, че децата им са започнали да боледуват още повече след приемането на лекарството. Аз веднага спрях и въобще взех твърдото решение, че повече няма да дам подобно нещо на децата си. Всъщност и преди това се колебаех, но по настояване на педиатърката ми все пак го дадох веднъж. Не повторих. Сега понеже ме питаш, се поразрових отново и попаднах на една публикация на Френската агенция за санитарна сигурност, която съобщава, че не само Рибомунила, а всички подобни имуностимуланти са изтеглени от пазара (има списък на тези които са се продавали във Франция). Обясняват, че са направени нови изследвания и се оказва, че оценката риск/ефикасност не е благприятна. Имало доста големи рискове за предизвикване на алергии и въобще проблеми. Имайте предвид, че медикаментите са френски и все пак държавата ги забранява. А това че в България се продава какво ли не, хм....може само да се замислим по въпроса как фармацевтичните компании си продават останалата стока на пазари, където контролът е по-малък. Това са фактите. Иначе не съм специалист и не мога естествено да давам мнение за това кое е най-доброто за децата ви, но мисля, че е важно да ги знаете тези неща. И да ги кажете на педиатрите си, които явно не са информирани. За изграждането на имунитета, мнението ми се покрива с това на вива_нова.

http://www.informationhospitaliere.com/voirDepeche.php?id=7487
Ето и линк за франкофоните, а отдолу са изброени препаратите, които са се продавали преди това във Франция. Обясняват, че всички водещи се имуностимуланти са изтеглени.

# 9
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Благодаря много за мненията, всичко ми е от полза, още не съм почнала да го давам, и ЛаЛа направо ме хвърли в тъч. Нашата педиатърка е доста начетена в това отношение, но ще я питам още веднъж дали няма да ми предложи някаква алтернатива. Благодаря и за линка.
Вива -Нова, планитата, морето, плодове зеленчуци, всичко това го използваме максимално, в смисъл, че водим малката и на море и на планина, консумираме плодове и зеленчуци, но изкара точно  3 дни на градина и се разболя. Това ме притеснява и затова търся" препарата чудо", но на дали има такъв.
Пожелавам ви здрави дечица  bouquet

Ако има и другои мнения по въпроса ще се радвам да ги чуя.

# 10
  • Мнения: 2 746
Вива -Нова, планитата, морето, плодове зеленчуци, всичко това го използваме максимално, в смисъл, че водим малката и на море и на планина, консумираме плодове и зеленчуци, но изкара точно  3 дни на градина и се разболя. Това ме притеснява и затова търся" препарата чудо", но на дали има такъв.

Не разчитай на препарат-чудо.Виждам по лентичката ти, че детенцето ти е на 3 годинки и вероятно сега тръгва на градина.Нормално е в началото да боледува, те детските градини са си жив инкубатор на зарази, но щом правите всичко възможно за закаляване на детето, ще видиш, че постепенно ще укрепне и ще боледува все по-малко.Но болестите в детската градина са част от узряването и укрепването на имунната система, така че не е възможно изцяло да ги прескочите, ако мога така да се изразя.
Успех и много здраве!

# 11
  • Мнения: 703
Лала, благодаря ти много. За жалост френския не ми стига за да разбера добре статията, но вземам под внимание мнението ти.  Hug
Някой ако иска продавам 3 опаковки Рибомунил  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 700
Прочетох статията и съм доста учудена, да не кажа неприятно изненадана.
Досега съм била най-ревностният почитател на Рибомунила. Дадох го веднъж /по схемата/ на дъщеря ми, когато беше на по-малко от 2 години, като превенция при постъпването й на ясла. В нейния случай резултатът беше поразителен - на фона на стотиците теми от форума колко децата боледували по ясли и градини, дъщеря ми се разболя за първата си година в ОДЗ само 2 пъти - веднъж около Коледа, при положение, че е тръгнала на ясла от септември и веднъж към края на учебната година. При нея алергични реакции и обриви не е имало (това са описаните странични ефекти).

# 13
  • Мнения: 179
Мислех да започвам и аз с Рибомунил,но след прочетното...... Shocked Лекарката на детето ми го изписва много често напоследък на почти всичките си пациенти  #Crazy Ще следя темата.

# 14
  • Мнения: 7 201
Аз също давам Рибомунил.При положение,че ходехме при професор дет.болести и тя ни го изписа,незнам.

Общи условия

Активация на акаунт