Как се приготвя крем карамел с кроасани?

  • 2 679
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Ами това ми е въпросът. Има ли нещо специфично в технологията на приготвяне или просто правиш сместа за крема и поливаш кроасаните и карамелизираната захар на дъното с нея?

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 3 672
Карамелизирам захар в тавичка с дупка /са кекс/ и докато още не се е стегнала редя кроасаните,така че да залепнат/така не идплуват като сипя сместта/.Като поизстине карамела изсипвам леко сместта ,слагам в по-голяма тава с вода и пека на умерена фурна.
Обръщам в тортена чиния като поизстине.Ако остане карамел на дъното,затоплям го на котлона и го изсипвам отгоре.
Може и с мини кроасани в чаши за по една порция-технологията е същата и така по лесно се сервира
Успех

# 3
  • варна
  • Мнения: 1 830
Аз го правя така :6 яйца, 1л. прясно мляко 2-3 ванилийки, 12 с.л захар, 3 кроасана.
От тези продукти си правя сместа (без кроасаните), на дъното на форма за кекс карамелизирам захар, нареждам кроасаните и заливам със сместа.Пека на водна баня на 170 градуса, около 1час и половина.Внимавам водата да не заври, ако това се случи веднага слагам няколко бучки лед.Карамела досега не ми е ставал на шупли, винаги е гладък.Много е вкусно, опитай и кажи дали си доволна Hug

# 4
  • Мнения: 256
Eй, много ви благодаря  Hug. Ще я пробвам тази вкусотия още днес  Peace.

# 5
  • Мнения: 5 362
Извинявам се за оффа,но какво друго може да се направи с кроасани?
Или с друг крем става ли подобна вкусотия?

# 6
  • Мнения: 780
 В момента пека тази торта  Grinning
Аз я правя така: Карамелизирам захар и я изсливам в кексова форма и слагам кроасаните . Разбивам 6-7 яйца с 1 л. прясно мляко , 1 1/2 ч.ч захар  , кокосови стърготини , смляни орехи , 2 ванилий , смокиново сладко , и 2 пакетчета желатин .  Пека наводна баня - на по- слаба фурна . Като се изпече и изстине - тогава я вадя от формата / да е стегнал желатина / и мажа със сметана

# 7
  • Мнения: 2 199
 Mr. Green
Това беше първото ми творение в часовете по готварство, труд и техника  Crazy
Помня само, че беше станало шейк с кроасани  Tired



Общи условия

Активация на акаунт