Хрема и болно гърло,какви лекарства?

  • 6 644
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 527
Моля за съвет,кърмя на поискване ,но от два дни ме боли мъдрец който расте,а от днес съм със силна хрема и гърлобол.Ходих на лекар,изписа ми антибиотк Аугументин ,така или иначе и за зъба трябваше да пия,въпреки нежеланието ми.Но не знам какви капки за нос да ползвам,всички които ми изписват са противопоказни,въпреки че казвам че кърмя,те лекарите си знаят тяхната.За гърлото вземам Хомеожен,което е хомеопатично и някак си оправям положението.Притеснена съм,защото вече за втори път пия антибиотик,които уж не пречат на лактацията,но все пак TiredБлагодаря за съветите  bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
аз също съм хремава от вчера и педиатъра,който е и мой личен лекар  ми изписа Pinosol-капките са билкови и каза че стават при кърмене.Сега ще пия и парацетамол защото имам температура

# 2
  • София
  • Мнения: 555
И аз за Пиносол щях да пиша, но ме изпревариха, вземах ги като бях бременна. Иначе мисля, че Олинт и Виброцил също стават за кърмачки, но може за по-сигурно, да погледнеш листовката преди да купуваш.

# 3
  • Мнения: 872
Има и едни хомеопатични таблетки - Коризалия май се казваха - те са против хрема и се пият на два часа.Защо не пробваш да си капеш кърма в носа или да вземеш от аптеката Коларгол - те са капки за нос за бебета(ама май ги приготвят в аптеката)

# 4
  • Мнения: 629
Коризалията е добра идея. Аз капки за нос не ползвам може би от 10 години. През деня понякога си слагам малки парченца от кромид лук за да отпуша носа (става и със захар върху горещ котлон). И двете са гадни, но натурални  Grinning За стягане на хремата едно време си правех сама вода с готварска сол. Сега си слагам Стеримар. Има го в аптеките - флаконче като дезодорант. Представлява стерилизарана морска вода богата на микроелементи. Става дори за новородени (поне на теория). За гърлобола по принцип ползвам таблетки от пчелен клей. Предполагам, че не са противопоказни при кърмене.

# 5
  • Мнения: 527
Коризалията е добра идея. Аз капки за нос не ползвам може би от 10 години. През деня понякога си слагам малки парченца от кромид лук за да отпуша носа (става и със захар върху горещ котлон). И двете са гадни, но натурални  Grinning За стягане на хремата едно време си правех сама вода с готварска сол. Сега си слагам Стеримар. Има го в аптеките - флаконче като дезодорант. Представлява стерилизарана морска вода богата на микроелементи. Става дори за новородени (поне на теория). За гърлобола по принцип ползвам таблетки от пчелен клей. Предполагам, че не са противопоказни при кърмене.

Стеримара какво прави,стяга хремата ли,че моята тече като вода и е ужасно неприятно да се духам покрай малкия нон стоп.Аз доколкото знам Стеримара е физиологичен разтвор за овлажняване на лигавицата на носа

# 6
  • Мнения: 527
Мед мога ли да слагам в чая,в малки количества?

# 7
  • Мнения: 700
 Можеш да смучеш таблетките Isla.
 Много ефикасно средство,което правят йогите,лесно е и скоро и на мен ми оправи хремата е следния метод:
 Трябва да можеш да дишаш през носа.В една водна или чаена чаша слагаш приятно топла вода и разтваряш 1 чаена,равна лъжичка сол.Запушваш едната ноздра с пръст,другата поставяш в допир с водата.Започваш да "вдишваш"вода,докато я усетишдо гърлото си.После спираш и издишвайки,я изкарваш обратно навън.Така повтаряш няколко пъти,после през другата ноздра.Засилва се след това малко секрецията от носа,но после се оправя и го чувстваш като "нов".Сигурно ти изглежда малко страшно,но всъщност е много лесно и ефективно.Прави се сутрин и вечер.
 Пий много чиста вода,затоплена приятно,но не гореща.

# 8
  • Мнения: 629
Стреимар-ът подобно на солената вода и физиологичния разтвор затяга хремата. Но трябват ден и половина-два. За мед не знам. Аз лично още се въздържам от консумацията му. Зори е на 9 месеца (но тя е фамилно обременена по отношение на алергиите и я пазя). Таблетки Isla са на фитооснова (от исландски лишеи). Също много помагат за гърлобол.

# 9
  • Мнения: X
Аугментина не пречи, пих 3 пъти докато бях бременна, после след като родих- веднъж. Слагах Стеримар и хомеопатичните, които са написали момичетата. Освен това можеш външно да мажеш с тигрова мас около носа и синусите на челото, стяга секрета и хремата минава бързо. Това е една мъничка кутийка- виетнамско чудо още го наричат, продава се в аптеките около 10ст.
Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт