За заплатата и НОИ

  • 1 168
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 035
Мъжът ми е с трудова злополука от средата на август.След операция е ,и с предстояща за която може би ще се наложи да заплатим 1300 за консумативи.Та въпроса ми е към изпадалите в подобна ситуация или вещите по въпроса.Кога започнаха от НОИ да превеждат заплатите ви? Предварително -благодаря.

# 1
Какво точно имаш предвид?НОИ изплащат обезщетенията за трудова злополука въз основа на болничен лист,а не заплата.Трябва да питате дали трудовата злополука е регистрирана от работодателя в НОИ,ако не е- вие сами трябва да я регистрирате в срок от 1 година.След това осигурителят представя болничния в НОИ,но оттам нататък никой не може да ти каже кога ще бъде изплатен,защото те адски бавят плащанията-горе долу до два месеца от датата на подаване на болничния.Друго което може да се заинтересувате е,ако мъжът ти е работил рискова професия-работодателят е длъжен да му направи застраховка,която в зависимост от случая покрива и всички болнични разходи.

# 2
  • Мнения: 1 035
Нашата информация е че при ползуване на болнични ,заплатата преминава или я изплащат от НОИ. За това питам.Иначе мъжа ми има застраховка трудова злополука в "Армеец" но ги изплащат след приключване на болничните (и то ако има какво )Дори днес ,след моя пост тук, той имаше приведена сума от работодателя ,но тя не е месечната заплата- проверихме.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
Нашата информация е че при ползуване на болнични ,заплатата преминава или я изплащат от НОИ. За това питам.Иначе мъжа ми има застраховка трудова злополука в "Армеец" но ги изплащат след приключване на болничните (и то ако има какво )Дори днес ,след моя пост тук, той имаше приведена сума от работодателя ,но тя не е месечната заплата- проверихме.

при ползване на болнични си е болничен не заплата и да НОИ ги изплаща. Трябва да имате открита сметка,която да дадете за превод на парите и ако болничните са изрядни може и да не се бавят два месеца

# 4
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
Чакай си обезшетението от НОИ след около 2 месеца.При мен поне беше така.Веднага изпратих болничния във фирмат , заплата получавам месец за месец , фирмата редовно внася осигуровки и въпреки това ме оставиха 2 месеца без пукнат левец #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт