Наддаване на кърма4ета - 1 месец

  • 29 871
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Колко наддадоха децата ви , които са на кърма през първия месец?и по-специално колко е минимума, който е в рамките на нормата. Аз се притеснявам, 4е нашият бонбон малко наддава. Първите две седмици само 250 г, сега още не знам за месеца.

# 1
  • Мнения: 2 122
Моята дъщеря наддаде "само" 670 грама първия месец- слагам го в кавички, защото това си е нормално качване, следващите месеци ми качи над 1 кг, последните два месеца по близо 500 грама, което за жеги и за по-големи месеци също е ок. Средно за дете на изключително кърмене се приема около 170 грама на седмица, така че не мисля че е наддало чак толкова малко. Също така не качват еднакво, може следващите две седмици да качи двойно- т.е 500 грама. Проблем е ако не наддаде или спадне на килограми.

# 2
  • Мнения: 36
а на колко грама наддаване педиатрите преценят, 4е трябва добавка? за 1 месец става на въпрос

# 3
  • Мнения: 159
Моя също първите 2 седмици наддаде толкова. До тогава бяхме на 3 4асов режим на хранене. Педиатърката ми се скара и каза да го храня на поискване. случвало се е да го храня даже през час,1.30мин... и започна да си наддава нормално. След това сам си изгради режим на 2 часа,сега и на 3!От тогава наддава добре.Може и в това да е проблема и при теб!Дано да съм била в помощ!

# 4
# 5
  • Мнения: 36
благодаря ти loli4ka!дано и ние наддадем 4е не искам да кажат аиде на АМ. То кога казват не знам де?

# 6
  • Мнения: 8 242
Колко наддадоха децата ви , които са на кърма през първия месец?и по-специално колко е минимума, който е в рамките на нормата. Аз се притеснявам, 4е нашият бонбон малко наддава. Първите две седмици само 250 г, сега още не знам за месеца.

Гледай колко е наддал от най-ниското тегло, до което е паднал - не това което са го изписали, нито което се е родил.
Тони качи 2 кг и 7 см  Crazy

# 7
  • Мнения: 36
ти направо ме срази

# 8
  • Мнения: 789
Първия месец качи 1.100 + още 100 гр. компенцасия на това, което върна след раждането (роди се 2.900, върна 100 гр., точно на 1 месец беше 4 кг.).
На 1 месец ни каза педиатърката, че си оставаме на кърмене. Тогава казват, въз основа на това как наддава бебето.

# 9
  • Мнения: 291
Ако бебето е под нормите, добрият педиатър ще те посъветва да увеличиш честотата на кърмене, а не какво АМ да купиш. Въвеждането на АМ при толкова малко бебе ще доведе само до ранното му отбиване.

# 10
  • Мнения: 183
1м- 810гр те са наддаването от най-ниската стойност
2м- 910гр
3м- 900гр
4м- 755гр
Ако бебето наддава по 113гр на седмица няма място за притеснение,това е минималната НОРМА по последните таблици на Уницеф и СЗО
Виж и това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325

# 11
  • Мнения: 738
Моят красавец наддаде 1,400 кг, но това не са никакви норми, а дори малко над нормалното! hahaha

# 12
  • Мнения: 131
за 1 месец моята дъщеря наддаде 1.350кг и 4 см Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 393
Първия месец- 950 грама.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 244
За 1 мес., броено от най-ниското тегло - 640 гр.
Като това за първите 2 седмици 410 и за следващите две - 230... Свестна педиатърка имам и каза още да не давам добавка, въпреки че 200 гр 2 седмици е крайно малко (но общо-средно за месеца каза, че е аха-аха в нормата). На дължина беше дръпнала обаче 6! см.
след 1 седмица на пробно мерене беше вече  +250 гр...  Peace
Смятам, че малкото наддаване на тегло е било за сметка на дължината. Следващият месец (съотв.този) ще е обратното  Peace

Общи условия

Активация на акаунт