Профилактика преди зимата за децата?

  • 6 299
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
Аз наскоро чух за БРОНКОМОНАЛ като профилактика преди есенно-зимния сезон  newsm78 Ще се поинтересувам точно как се взима и ще пиша!

Чувала съм и за 1доза Осцилококцинум на седмица,но на дечко не му действа,даже при настинка не реагира,но може би пък на други помага?

Споделете инфо?

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз наскоро чух за БРОНКОМОНАЛ като профилактика преди есенно-зимния сезон  newsm78 Ще се поинтересувам точно как се взима и ще пиша!

Чувала съм и за 1доза Осцилококцинум на седмица,но на дечко не му действа,даже при настинка не реагира,но може би пък на други помага?

Споделете инфо?

 Осцилококцинума е хомеопатичен монопрепарат, но той няма да действа, защото първо е  показано при евентуално вирусно заболяване, и второ - ако въпреки това не отговаря индивидуално на детето, а се дава на принципа на теория на вероятностите, то съвпадение може да се получи в около 5-6% от случаите на грип.

 Най-добрата профилактика е индивидуалното за всеки човек хомеопатично - т.н. Конституционално хомеопатично л-во.  Peace

# 2
  • Мнения: 3 425
Благодаря за инфото  Grinning

# 3
  • Мнения: 3 861
Интересуват ме впечатления от

"Коластра" и "Зелена енергия" като имуностимулатори

Дали биха имали ефект при дете, което не е лекувано досега с хомеопатия. Вероятно задавам тъп въпрос, но тепърва започва моето ограмотяване относно хомеопатията, мисля да го заведа Калоян и на хомеопат, но засега събирам инфо

# 4
  • София
  • Мнения: 3 648
Коластра и З.енергия са хранителни добавки и нямат общо с хомеопатията. Ние ги пием години наред и определено имат ефект, но незначи, че не сме боледували. Напоследък преминахме на Цитросепт и също сме доволни.

# 5
  • Мнения: 3 861
хм, на мен ми ги похвали една мама от форума като хомеопатични  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 414
хм, на мен ми ги похвали една мама от форума като хомеопатични  newsm78
не, не са. просто хомеопати често ги препоръчват.
има тема за Aquasourse - можеш да прочетеш повече отзиви.

# 7
  • Мнения: 3 376
А има ли нещо за по-малки дечица?Всичко което съм гледала досега е за деца над 1,6-2 годинки поне...

# 8
  • София
  • Мнения: 3 648
Зелената енергия може да се дава след 2-вумесечна възраст.

# 9
  • Мнения: 86
Как се приема профилактично Коластрата или Зел. енергия и колко време? Ние миналата година пихме оксилококциум и определено съм доволна в смисъл не сме боледували тежко само се разминахме със хрема и разтройство. Давах му по едно драже седмично в сокчето

# 10
  • Мнения: 2 614
Според нашия хомеопат при нас с дъщеря ми Зелената Енергия води до превъзбуждане. Така, че май и тя е доста индивидуална добавка, но нека все пак по-започнати да се произнесат!

# 11
  • Мнения: 3 376
А трябва ли да с еизпише от хомеопат или мога на своя глава да му я давам?

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Според нашия хомеопат при нас с дъщеря ми Зелената Енергия води до превъзбуждане. Така, че май и тя е доста индивидуална добавка, но нека все пак по-започнати да се произнесат!
EASpirit
Цитат
А трябва ли да с еизпише от хомеопат или мога на своя глава да му я давам?

 - Говори се, че в разни "хранителни добавки" слагат стимуланти, и казаното от правда_z съвсем не е за очудване.
 А слагат, тъй като за тях най-важният въпрос са продажбите, тъй от интензивноста им се крепи Пирамидата на възнаграждения по веригата.

 правда_z, Чест прави на твоя хомеопат, че ти е обърнал внимание върху това, тъй като за съжаление мното тъй наречени хомеопати, се изживяват по-скоро като Дистрибутори на разни Пирамиди за "хранителни добавки"?!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 095
Коластрата, зелената енергия, ЕМК не са добавки в истинския смисъл на думата. Те са ХРАНИТЕЛНИ ПРОДУКТИ. Т.е. могат да се вземат целогодишно или с различни периоди прекъсвания.
Доколкото пише в литературата около 70-80% от проблемите са на основа лошо хранене.

При нас проблемите изцяло се разрешиха на тази основа  и то само с продукта Зелена енергия. Периода в който постигнахме траен резултата беше 7 месеца. (две опаковки по 45 лв)

# 14
  • Мнения: 229
сега моя син пие течни витамини интересуваме осцилококциума профилактично ли се дава за укрепване на имунитета, или когато има първи сиптоми на болест защото ние сега сме здрави но се надявам скоро да тръгнем на ясла. също искам да питам последния път като купувах игнатия ми предложиха на капки има ли разлика, също за сина ми като никнеха зъбите веднъж взех лайка на гранула, но лекарката каза че ако съм ги свършила /а при нас няма наблиза аптека в която продават хомеопатични л.ва/ да правя чай от лайка.

Общи условия

Активация на акаунт