Признаци за приближаващо раждане

  • 26 901
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 447
Момичета, извинявам се за предъвкваната тема, но не успях да намеря това, което ме интересува: преди време някоя от вас беше пуснала (мисля че от някакъв чужд сайт бяха свалени) признаците, но не тези "категоричните" - тапа, води, контракции, а по-далечните. Моля ви, ако някоя се сеща за какво говоря, да ми пусне линк! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 46 437
На мен тапата ми падна в 24 ч. и започнаха безболезнени контракции точно на 5 мин. Бяха ми първите контракции, подготвителните не ги усещах. Това беше 3 дни след термина. В 7 ч. сутринта бях с 4 см. разкритие без болка. В 15 ч. ме оперираха, защото бебето беше лицево, а контракциите вече на 2 мин.

Леко раждане Grinning

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Следи за падането на запушалката. Тя е слузеста червеникава гъста и лепкава. До 3 дена след падането и започва раждането. Моята падна няколко часа преди започването на контракциите и настъпването на раждането. Другото което е частичното изтичане на околоплодни води (в моя случай 4-5 дена преди раждането) или цялостно изтичане на водите. Или запопчването на контракции (които са като силни менструални болки) в началото на не равни интервали след това зачестяват, стават на равни интервали и се засилват. Само да спомена, че за контракциите помага вървенето. За друго не се сещам.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат
Следи за падането на запушалката. Тя е слузеста червеникава гъста и лепкава. До 3 дена след падането и започва раждането.


Това не е така. На мен слузестата запушалка ми падна 20 дни преди раждането Mr. Green

# 4
  • Мнения: 702
Ранни признаци за започване на раждането:

Болки в кръста
Болки, подобни на менструалните
Стомашни проблеми
Диария
Топло усещане ниско в корема
Кръвенисто течение

Признаци за активно раждане:

Усилване на болките в кръста
Болки в краката
Увеличено кръвенисто течение
Безпокойство

Сайта е www.biberonbg.com
дано съм ти била полезна Laughing

# 5
  • Мнения: 1 613
1. 2-3 дни преди да родя си усещах гърдите много твърди и болезнени, както в началото на бременността.
2. Имах и леки придърпвания ниско долу.
3. Много ми се спеше, исках само да се излежавам.
4. Беше ме обхваналя мания за подреденост и чистота.

ПС Вечерта преди да родя казах на мъжа ми, че до 2-3 дни ще родя. А той, понеже беше 3 седмици преди термина, си измърмори нещо от рода, че си внушавам. Е, да ама не. Сутринта в 8 ми изтекоха водите и по спешност ме приеха за секцио, защото бебето беше седалищно. В 14 ч. вече си гушках малкото съкровище!

# 6
  • Мнения: 3 200
Никакви признаци не съм имала, изтекоха ми водите докато пазарувах и след 3 часа си гушках бебето.

# 7
  • Мнения: 1 172
Цитат на: Devina
4. Беше ме обхваналя мания за подреденост и чистота.


Акушерката в ЖК ми казваше точно това - "вземеш ли много да чистиш и редиш вкъщи, значи скоро ще раждаш... ". На мен тогава ми се струваше по-скоро смешно, отколкото вярно... но е факт, че 2 дни преди да родя изчистих целия апартамент с такъв един ентусиазъм, абсолютно нетипичен за мен.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
При мен най-странното беше ,че като си легнах на 01,01,05 след посрещането на Новата година изпитах много странно чувство- на безпокойство и обреченост.Сърцето ми се сви на няколко пъти,даже си помислих да не би да раждам,но термина ми беше все пак на 27,01,05.

Вечерта ми и падна запушалката и ми изтекоха  водите.Родих на 02,01,05 рано сутринта.

Така,че признаците може да не са само физически.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Цитат на: *SV*

Акушерката в ЖК ми казваше точно това - "вземеш ли много да чистиш и редиш вкъщи, значи скоро ще раждаш... ". На мен тогава ми се струваше по-скоро смешно, отколкото вярно... но е факт, че 2 дни преди да родя изчистих целия апартамент с такъв един ентусиазъм, абсолютно нетипичен за мен.


Извинявам се, ако излезе че се отклонявам леко от темата, но напоследък често се замислям за връзката между чистенето и раждането. Вярно, че и животните като им наближи раждането трескаво започват да си подготвят леговището, но при хората понякога си мисля, дали пък не от прекалено престараване (натоварване си е да чистиш, знаете - един от най-добрите начини за горене на калории си е чистенето), та дали не от преуморяване да се предизвиква това раждане...  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 534
То , защото много бях чела и след няколко часа болки не знаех дали раждам . Отивам в болницата и ме питат : за раждане ли ? Казвам им не , само малко ме боли , но пък нямам контракции !
Прегледа ме лекарят и ми се смее : Как не раждаш , 7см. разкритие имаш ?!
И досега мъжа ми се смее за това , че все му казвах , че не раждам ...

# 11
  • Мнения: 1 172
Цитат на: Валентина


Извинявам се, ако излезе че се отклонявам леко от темата, но напоследък често се замислям за връзката между чистенето и раждането. Вярно, че и животните като им наближи раждането трескаво започват да си подготвят леговището, но при хората понякога си мисля, дали пък не от прекалено престараване (натоварване си е да чистиш, знаете - един от най-добрите начини за горене на калории си е чистенето), та дали не от преуморяване да се предизвиква това раждане...  :roll:  :roll:  :roll:


Малко неточно съм се изразила. Та непреодолимото желание да въдвориш ред се  счита за признак за скорошно раждане... А иначе натоварването при едно къртовско чистене като нищо може да предизвика раждането :)

# 12
  • Мнения: 3 447
Благодаря на всички! Ошашкала съм се, защото вчера ми се смъкна корема и макар че имам 25 дни до термина, знае ли човек. Нооооо....никакво желание за чистене нямам, категорично Embarassed Така че ще спя спокойно Whistling  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 613
Аз като казах мания за чистене/чистота имах впредвид, че яко юрках мъжа ми да чисти  Embarassed  Само ходех напред-назад и мърморех "Тука-това, там-онова". Не исках да се преуморевам, защото майка ми идваше след седмица и не исках да родя преди това, но така или иначе пак не устисках  Wink
Но съм съгласна, че едно преуморяване (голямо) може да доведе до раждане.

# 14
  • Мнения: 3 447
А, това с юркането е друго нещо Grinning  И понеже у нас е следремонтно, ще организирам в събота една бригада и ще се наблюдавам дали ги юркам Wink , а аз ще се огранича с лееееко прахозабърсване Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт