Какво осветление имате между долните и горните шкафове в кухнята?

  • 10 237
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 679
Понеже в питаницата ми няма нито препоръка, нито проект за кухня си позволих да пусна отделна тема. А онази за кухните е чудесна и много полезна.

В настоящото кухненско помещение въпросното осветление е луминисцентно, а не съм много убедена, че искам същото да бъде и в новата кухня. Какви варианти се предлагат сега?

Ако има лунички на горните шкафове има ли нужда от междинно осветление или те достатъчно осветяват?

# 1
  • Мнения: 2 591
нашето е луминисцентно Rolling Eyes много съм доволна, иначе може лунички наистина Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 891
Аз имам лунички над горните шкафове и ми е достатъчно светло.  Peace
Мисля, че няма нужда от още осветление, след като има лунички.

# 3
  • Мнения: 712
Луничките също могат да ти дадат необходимото количество светлина, но аз си мисля да заложа на луминисцентно осветление.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ние пък имаме лунички само под горните шкафове - 2 триъгълни от двете страни на мивката. Светят си доста силно. И на мен луминесцентното осветление не ми допада.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние имаме лунички под горните шкафове, реално осветяват плота, на който се работи.Луничките са триъгълни, метални, всяка си има ключ и си я включваш когато правиш нещо на даденото място. Светят доста силно-аз обичам да ми е светло и съм много довлна от тях.  За мен това е перфектен вариант, едно от най-добрите решения в кухнята ми. Много ми е удобно, че имам и над мивката.
Мен лично луминисцентното осветление ми дразни очите и има "студено" излъчване помещението.

# 6
  • Мнения: 77
сложих си от най-обикновените иноксови триъгълни лунички халогенки. отделно на еднаат страна в кухнята имам вградени халогенки и така. аз луминисцентна светлина не харесвам изобщо. отделно абсорбаторът също има халогенки. тази светлина ми е достатъчна дори да е тъмно вече и главното осветление да не е включено. ето как изглежда: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=164373&photo=12 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=164373&photo=31 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=164373&photo=32

# 7
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И аз съм се спряла на лунички. Peace

# 8
  • Мнения: 474
Имам 2 лунички под горните шкафове + лампата на абсорбатора. Така ми се осветява плота и ми е достатъчно. Иначе над трапезарната маса имам полилей с насочващи се лампи- насочила съм 2 към кухнята, за да ми осветяват и пространството. Лунички над горните шкафове не исках ,защото като се светнат се вижда всяко петно по шкафовете.

# 9
  • Мнения: 535
Никога не ми хрумна да слагам осветление между горния и долния ред шкафове  newsm78  Имам си само най-отгоре, над горния ред шкафове и ми осветяват достатъчно плота, а и като отворя горния шкаф да виждам вътре. Но пък аз нямам централен полюлей, така че поставени горе луничките всъщност осветяват цялата стая.

А и като се замисля, като се вградят лунички в долната част на горния ред шкафове, не се ли отнема част от обема на шкафа... А и знам, че луничките като са в затворено пространство (както си го представям ако е вградено в долната част на горните шкафове - нали трябва да се сложи над луните някакво рафтче, за да се нареждат вече отгоре съдове и тем подобни) по-лесно горят, защото няма как да се охлаждат добре.

Това е мое мнение де, да кажат тези с лунички между двата реда шкафове...

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Загорка,
не се отнема от обема на шкафа.Има няколко начина за поставяне на лунички-единият е да се изберат тънки лунички и под горния ред шкафове се "залепва" второ дъно и луните са монтирани в дупки в това второ дъно. Другият вид монтиране е да се закачат за горните шкафове и отпред се прикриват с декоретивен перваз, пак са извън горните шкафове.Нашите са съвсем отделни тела, въобще нямат нищо общо със шкафовете, реално само са хванати с болчета за тях, нищо чак толкова ангажиращо.
Не знам дали от прегряване горят по-често или не, моят личен опит е: за почти 3 години ползване на 5 бр. луни сме сменяли крушката само на една от тях.Въпросната крушка струваше от порядъка на 50 ст



Точно така изглеждат и у нас, имам обаче и доста осветление на тавана, като цяло кухнята ми е много осветена.

# 11
  • Мнения: 88
Аз имам лунички на горните шкафове.Те осветяват цялата кухня(нагласям си ги на къде да ми светят).Сложих и под горните шкафове триъгълни лунички,но ми изглеждаше доста претрупано(въпрос на вкус).За това ги махнах и сложих луминесцентна лампа над мивката,която е скрита и ми върши страхотна работа,въпреки,че не съм почитател на луминесцентните лампи. newsm03


Общи условия

Активация на акаунт