Количка Chicco CT 0.3 Ponee XS

  • 733
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 693
Момичета, някой има ли ето този модел на Чико - Chicco СТ 0.3 Ponee XS - http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=28&products_id=2373. Искам да сменя сегашната ми Чико за тази, че е по-лека, а дъщеря ми е вече на година и 1 месец.  Много ми е спешно да разбера Sad


Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 328
Нямам няблюдения за тази но и аз съм с Чико модел CHicco CT 0.2 Cortina - mistral  в Пакостник я има в тяхният сайт но нещо немога да го копирам да тия пратя и съм много доволна от нея толкова е лека че и смалката дето е 8кг и сигурно вече и почти и половина и малко да има много лек наклон и е потеглила и мого е лека и удобна за пренасяне навсякъде малко скъпа  щото е със столче за кола и незнам да ли ще ти върши работа но мисля че я продаваха на места и без столчето и беше по евтина но мисля че и този модел дето си го харесала е страшен и не много скъп за Чико такаче не се колебай копувай го. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 983
Момичета, някой има ли ето този модел на Чико - Chicco СТ 0.3 Ponee XS - http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=28&products_id=2373. Искам да сменя сегашната ми Чико за тази, че е по-лека, а дъщеря ми е вече на година и 1 месец.  Много ми е спешно да разбера Sad


Благодаря ви предварително Hug
Да, имаме такава.
Много е лека, с огроомен кош. няма пълно легнало положение. Нивата на гръбчето се регулират с едни връзки, което не  е много удачно според мен. По бордюри трябва да се слиза на задни гуми (ако се сещаш), че иначе много се накланя напред и детето все едно ще изпадне. /При предната количка го нямаше този момент и при Чикото малко ме дразни, но свикнах  и с шофирането на този модел./

Много лесно се управлява с една ръка, защото е с една дръжка. Дръжката се регулира на височина  -има 2-3 положения.
Сенника се маха. Борда също може да се маха. Има страхотно дебело покривало за зимата с гума отвътре, където са крачетата и дъждобран.

Като най-голям плюс за мен е че е супер лека и удобна за управление с една ръка, колкото и да е натоварена и това, че коша и е наистина огроомен.
За минус - системата за регулиране положението на гръбчето.
На някои може да се стори тясна седалката, но според мен си е тамън.

Моята не е купена от България и цената и излезе наполовина.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 693
Благодаря ви, момичета!
Gachoni,  аз имам точно тази модел в момента - Кортина, но тя без столчето е около 10 кг, а с малката двойно повече. Столчето отдавна ни е малко и имаме следващата група столчета на Чико - кошницата я продадох.  Имаме 15 стъпала, при това тесни, за преодоляване след асансьора. Много си я харесвам и добре се управлява на улицата, в подлези слизам само по изключение обаче, защото повечето релси са за по-широки колички. Но тази, за която питам, е 5,5 кг и затова се чудех. Пък и има кой да купи сегашната ми количка, затова трябва бързо да решавам и да ги сменям, че и един ден не можем без количка Simple Smile
Emi_iamie, всички тези предимства съм ги оценила със сегашната Чико Grinning Това, което ме притеснява, е как се регулира положението на гръбчето - при нас отзад на облегалката има нещо като пластамасов щифт откъдето се регулира. Как точно с връзки става при вас това - имаш предвид, че връзките се връзват на определено положение и не можеш лесно да свалиш облегалката при нужда?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 983
За облегалгата  - шнурчетата за смъкване на облегалката са лесни, но за стягане до изправено положение са по-трудни. Трябва да минеш отзад и да гледаш какво правиш. Не се връзват - има си пластмасов затегач за целта.

Ние я ползвахме малко - дъщеря ми като стана на 2 я взехме, а понеже вече бях бременна, гледах най-вече лекотата на количката. Ползвана е 2-3 месеца и само в изправено положение на гръбчето.

ПП Дъщеря ми много си я харесва и не знам как ще я преотстъпи на бебето Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз да попитам за тази количка,тази част от седалката която е към крачетата може ли да се повдига и смъква или е къса и краката на малко по-голямо дете висят надолу?Интересуваме за да знам дали по-голямо дете може да спи с повдигначи крачета.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
- Количка CT 0.5 - Chicco
Това май е по-добър вариант на Чико, но е почти 8 kg newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 1 983
И аз да попитам за тази количка,тази част от седалката която е към крачетата може ли да се повдига и смъква или е къса и краката на малко по-голямо дете висят надолу?Интересуваме за да знам дали по-голямо дете може да спи с повдигначи крачета.

Няма такава опция. Само облегалката се мърда.

# 8
  • Мнения: 3 457
- Количка CT 0.5 - Chicco
Това май е по-добър вариант на Чико, но е почти 8 kg newsm78
тя е аналогична на Пег Перего Плико Х-лайт,моята е 6,9кг  и съм много доволна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт