упорит запек при дете на 1 год.

  • 5 965
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
здравейте!синът ми има запек от 1 седмица и го лекуваме с хомеопатия.засега даваме,но резултат все още няма.тъй като сме се обърнали към хомеопатията вместо да дам направо дуфалак,въпросът ми е какво мога да му дам на детето,за да облекча коремчето му и да му помогна да се изходи по-лесно.става ми мъчно като го гледам как се напъва и се мъчи.давах круша,вода от овесени ядки,овесени ядки,много течни храни и няма резултат.кога би трябвало да се повлияе запекът от хомеопати4ното лекарство?

# 1
  • Мнения: 314
забравих да допълня,че даваме calcarea carbonica ostrearum 30 ch.

# 2
  • Мнения: 1 559
Освен круша, вода от овесени ядки и овесени ядки, може да даваш и грозде, диня, праскови, домати, тиква, сини сливи и да добавяш зехтин (екстра върджин) в обяда/вечерята на детето.
Избягвай ориза, картофите, бананите и сухарите в менюто на детето - ако ги даваш, задължително ги комбинирай с нещо по-разхлабващо (спанак, зелен боб, царевица, карфиол, брокли,масло).
И моят син имаше същия проблем - много, много упорит запек. Въпреки продължителното време без изхождане той си оставаше все така невъзмутим, играеше си спокойно и с нищо не показваше да има дискомфорт. Излекува се с неговото конституционално лекарство - което съвпада с лекарството на твоя син. Разбира се, синът ми (както сигурно и твоят) имаше доста симптоми на Калкареа Карбоника - запекът беше само един щрих от цялостната картина на лекарството, в която състоянието на сина ми се вписваше в определения момент.
По принцип Калкареа Карбоника не е от бързо действащите лекарства. Но ако това то покрива цялостната картина на детето, би трябвало да ви помогне. Успех!

# 3
  • Мнения: 314
Освен круша, вода от овесени ядки и овесени ядки, може да даваш и грозде, диня, праскови, домати, тиква, сини сливи и да добавяш зехтин (екстра върджин) в обяда/вечерята на детето.
Избягвай ориза, картофите, бананите и сухарите в менюто на детето - ако ги даваш, задължително ги комбинирай с нещо по-разхлабващо (спанак, зелен боб, царевица, карфиол, брокли,масло).
И моят син имаше същия проблем - много, много упорит запек. Въпреки продължителното време без изхождане той си оставаше все така невъзмутим, играеше си спокойно и с нищо не показваше да има дискомфорт. Излекува се с неговото конституционално лекарство - което съвпада с лекарството на твоя син. Разбира се, синът ми (както сигурно и твоят) имаше доста симптоми на Калкареа Карбоника - запекът беше само един щрих от цялостната картина на лекарството, в която състоянието на сина ми се вписваше в определения момент.
По принцип Калкареа Карбоника не е от бързо действащите лекарства. Но ако това то покрива цялостната картина на детето, би трябвало да ви помогне. Успех!

благодаря ти много за изчерпателния отговор!ще опитам и с другите разхлабващи храни,които казваш.  bouquet

# 4
  • Мнения: 705
Правиш ли му масажи на корема? По часовниковата стрелка с цяла длан. Педиатърката ми е показвала масаж с двете ръце, пак по часовниковата стрелка.

На Крчо съм давала Херболакс - на растителна основа е. На опаковката пише, че не се препоръчва за деца, но по препоръка на един лечител съм давала по половин таблетка, разтворена в мляко.

До една седмица не сме стигали, но няколко пъти се е случвало да се запече. Не мога да преценя дали се оправяше от Херболакса или от само себе си. Отдавна не сме имали проблем.



# 5
  • Мнения: 3 506
Запекът е болна тема и в нашето семейство. Дъщеря ми е ужасно запечена и въпреки че като цяло съм доволна от хомеопатичното лечение (девет месеца вече), мога да кажа, че няма почти никакъв напредък по отношение на запека. До едно време нещата като че подобряваха (поне почна да ака, без да се превива от болка), но напоследък сме на квадратче номер едно  Crazy
Интересно ми е какво ще каже хомеопатката ни другата седмица, но почнах да си мисля, че това е проблем, с който няма да се преборим чрез хомеопатия.

# 6
Хрумват ми няколко неща:
1) повечко фибри в храната, не много груби, подходящи за възрастта.
2) в същото време изключване на всички "нагласени" с боички и консерванти храни ... те правят голяма беля.
3) ако детето не иска да яде сутрин, не го притискайте ... до 12 ч. организмът се чисти, а ако давате храна на детето, пречите да се освободи дебелото черво. Може да давате вода и прясно изцеден сок, подчертавам: ПРЯСНО ИЗЦЕДЕН.
4) друго, което се сещам, че можете да направите е да стимулирате на дланта точката, която е проекция на дебелото черво. СУ ДЖОК е един добър метод. Може да си вземете помощна литература от Алея на здравето в НДК. Мисля че тази година е в началото на ноември.
Ами това е ... ако се сетя още нещо, ще си кажа  Peace

# 7
  • Мнения: 3 506
qhnalametlata, ние първите три неща ги правим, без никакъв ефект. Но си мисля, че при моята девойка проблемът е И психологичен. Затова се надявах на хомеопатията, обаче и с нея няма резултати засега...
Можеш ли да ми кажеш къде се намира тази точка-проекция, за която говориш?

Susu, при вас оправиха ли се нещата с хомеопатичното лечение?

# 8
  • Мнения: 314


Susu, при вас оправиха ли се нещата с хомеопатичното лечение?

не,не са се оправили.минахме през хомеопатично лекарство,ензими,коластра,но никакъв резултат засега.на моменти се отчайвам,после пак ми идва надеждата,че ще се оправи.днес имам час при вилма михайлова и ми е любопитно тя какво ще каже,после ще пиша.във форума съм чела,че майки са лекували запек при децата си месеци наред,така че трябва и при нас да стане.дай Боже да е по-скоро само.но нали знаеш,че при хомеопатията се иска търпение.успех на теб!

# 9
  • Мнения: 3 506
но нали знаеш,че при хомеопатията се иска търпение.успех на теб!

На мен ли го казваш Mr. Green Ние се борим от 10 месеца с хомеопатия, без почти никакъв резултат засега, не си отива тоз проблем... Успех и на вас!

Общи условия

Активация на акаунт