спешно за коластрата

  • 743
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Имам дъщеря на годинка и един месец, цяла нощ беше с около 39-40 темпер-ра днес я водих на лекар - за4ервено гърло, нослето също е запушено.Изписа ми антибиотик.Edna priqtelka mi dade kolastra реших да пробвам вместо антиб.
До колко време трябва да подейства коластрата? Дадох в 12.30ч. тогава беше с около 37.8Т, после дадох в 13.30ч. но в момента темп-рата е по висока минава 38, колко време да чакам и дали да дам антиб
Моля за помощ!!!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 178
Истина е, че коластрата има силен имунитет, но не може да лекуваш детето си само с това. При висока температура може и гърч да получи. Дай си и Панадол и ли нещо противо температурно, промивай нослето с физиологичен разтвор и също витамин С. Аз съм доста резервирана към антибиотъците, особено да се дават веднага при заболяването/особено вирусно, което не се лекува с антибиотик/ Желая ти успех и бързо оздравяване. А между другото, ако решиш да се смениш педиатъра пиши

# 2
  • Мнения: 26
da re6ila sym da q smenqm dekemwri, dnes Marti be6e s blizo 40 tem-ra i tq mi otkaza da dojde v nas, vypreki 4e myja mi 6te6e da q vzeme i vyrne.Prati me v spe6niq centyr.Dekemvri 6te q pratq v ....................... Bqsna sym! Ne sym se sprqla na pediatyr, ako ima6 ne6to pi6i mi! Mersi!
A ina4e dadoh panadol sega se izpoti, svali q leko 4ak me e strah da proverq do kolko! No ako e kato v4era panadola nqma da ddejstva dylgo, okolo 1-2 4asa i posle neznam pak kokvo 6te q pravq

# 3
  • Мнения: 178
при такава висова температура трябва да даваш течен аналгин по една капка на всеки килограм на детето, т.е. ако е 10 кг-10 капки. А за лекар мога да ти препоръчам нашата, но при нея е само платено. Ако имаш желание ще ти дам координати

# 4
  • Мнения: 26
Vidqh, 4e si s mestojit-vo Sofiq,az sym vyv Varna, ina4e s udovolstvie bih se vyzpolzvala ot va6ata pediat-ka.Blagodarq!
Ina4e temp-rata spadna do 38.1 sled mnogokratno preobli4ane, neznam kakvo stava, za6to ne pada?

# 5
  • Мнения: 3 211
как може за висока темп. и запушен нос да дава антибиотик, гърдите чисти ли са? ушите? от какво вдига тази темп. трябва да има някакво възпаление
иначе можеш да даваш коластра през половин час до 5бр./ден, но се съмнявам, че при инфекция (каквата явно има) ще подейства, по-скоро да се дава като добавка към лечението
заведи го наистина в спешния център утре сутринта
дотогава, можеш да редуваш панадол с нурофен през 4 часа или свещички ефералган
Ina4e temp-rata spadna do 38.1 sled mnogokratno preobli4ane, neznam kakvo stava, za6to ne pada?
защото има някакво възпаление и организмът се мъчи да се справи с него,
п.с. пиши на кирилица, има кредор

# 6
  • Мнения: 26
Водих я още вчера при дежур.педиат-ка, тя изписа антибиотика след като я прегледа.Освен тем-ра и запушен нос имаме и лека кашлица, от време на време. И за да се овладее инфекц-та и да спадне тем-рата изписа антиб.Снощи беше по-спокойна, пак с тем-ра 38.5, след Панадола спадна до 38.1. Вмомента е пак толкова, но не съм давала Панадол от снощи от 02.00ч.Ще изчакам още малко, ако почне да качва пак, ще дам.Вижда ми се по-спокойна, все още спинка.Дано да падне тая гадна температура!

Общи условия

Активация на акаунт