Може ли плодово пюре с АМ?

  • 1 374
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Предстои ми захранване с плодово пюре, но се чудех може ли да се смесва с малко мляко или с кърма или трябва да се дава само чисто. Моля, тези от вас, които имат повече опит в това да споделят. Благодаря предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 753
Моят бебо е на 1 год. без една седмица и към кашите,които са с адаптирано мляко винаги добавям плод пасиран от мен. Та, мисля, че може.
Бебо много харесва така, даже повече от чиста каша.
Но добре е и някоя мама, която е захранила така, да каже Wink

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
АМ или кърма може да слагаш във всичко- плод, зеленчук,  стига бебето да го приема добре Peace Има майчета, чиито деца отказват да сучат или да пият мляко и това остава един от начините да дават дневната доза мляко
За месото само не мога да кажа може или не newsm78

# 3
  • Мнения: 753
Знам, че 1/2-1 час след кърмене не се дава месо, че желязото не се усвоявало от калция. По тези съображения и жълтък давам 1/2 час след кърмене.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също слагам АМ към плодовите и зеленчуковите пюрета,по този начин ги правя малко по-калорични,че моята лакомия е все гладна.

# 5
  • Мнения: 546
Може, но аз самата не съм го правила. Винаги първо кърмех и след това давах плодово пюре в чист вид.

# 6
  • Мнения: 8 999
Добавях АМ, защото така се сгъстяваше пюрето и заприличваше на кремче по консистенция. Някои бяха редки като сокчета и затова се налагаше.

# 7
  • Мнения: 152
Благодаря ви, момичета! То моето момиченце май ми стачкува от вчера, защото много трудно я карам да суче. Дърпа се, реве, прави паузи от 5 часа и бях страшно притеснена, та се чудех вече какво да правя. Едвам я залъгвам, топя си зърното в чая на Хип за храносмилане, понеже тя много го харесва и така засуква....незнам вече, дано не продължаваме така за да не ми спре кърмата. давайте съвети!   bouquet

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
За кърмаческата стачка има много хубави теми в библиотеката. Отделно моя съвет е докато стачкува да не и предлагаш чайчета, води и подобни, защото така си пълни стомаха и става още по-трудно. Успех и дано бързо отмине

# 9
  • Мнения: 152
А как се дава АМ с или без вода в пюрето?

# 10
  • Мнения: 1 672
можеш да сложиш АМ съвсем спокойно и аз точно така правя

# 11
  • Мнения: 1 672
аз правя млякото и след това добавям към пюрето

# 12
  • Мнения: 629
Ако имаш достатъчно кърма може би е по-добре да изцеждаш малко и нея да добавяш към пюрета. Аз поне така правех. Някои пюрета са по-гъсти, други по-воднисти. А моята доста дълго искаше да има и млекце в пюрето. С времето обаче започна да си ги хапва и чисти.
опитай и с мляко и без и ще видиш твоето мъниче какво предпочита. Май само към месното пюре не е много логично да се добавя мляко. Иначе към всичко друго съвсем спокойно може.

# 13
  • Мнения: 872
Благодаря ви, момичета! То моето момиченце май ми стачкува от вчера, защото много трудно я карам да суче. Дърпа се, реве, прави паузи от 5 часа и бях страшно притеснена, та се чудех вече какво да правя. Едвам я залъгвам, топя си зърното в чая на Хип за храносмилане, понеже тя много го харесва и така засуква....незнам вече, дано не продължаваме така за да не ми спре кърмата. давайте съвети!   bouquet
И има ли ефект като топиш зърното в чая.Да взема и аз да опитам,че тя и мойта се назлъндисва на гърдата.А относно млякото в пюрето - аз също слагам.Пробвала съм и с кърма,и с АМ - все го яде.Ако е по-рядко пюрето му слагам половин лъжица сухо АМ.Чак съм се чудила как харесва невероятната комбинация между кърма и тиквичка  Sick ,а не харесва готово пюре от тиква

# 14
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз слагам по 1 лъжичка сухо АМ

Общи условия

Активация на акаунт