При кой лекар родихте близнаците със секцио и как беше?

  • 4 234
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 450
Мили мами на близнаци, сигурно се сещате и вие колко въпроси сте си задавали преди раждането. Party


Ако може да ни помогнете (на очакващите близнаци) с вашите разкази, сигурна съм, че много от нас ще намерят отговорите в тях.

При кой лекар и в коя болниотца родихте? Той ли ви следеше бременността? Доволни ли сте от болницата? От неонатологията?

 Аз се питам също, ако получа контракции през ноща и трябва по спешност да родя, без предварителна уговорка в този случай дали ще искат да ми направят секцио в Майчин Дом примерно? А с този избор на екип в Токуда, ако го няма екипа, които съм избрала, дали ще ме вземе дежурния екип?  newsm78


Как точно беше с упойката? Бързо ли се възтановихте? Кога зарастват шевовете, колко голям е разреза?


И всичко за което се сещате и може да ни бъде в полза.



Благодаря ви предварително



# 1
  • Мнения: 983
Здравей Мари73. Аз съм от Пловдив и родих в Селена. Бременността ми наблюдаваше Д-р Топалова и тя ми направи секциото заедно с други лекари. Общо взето може би имаше още 10 човека най-малко в операционната. Упойката ми беше пълна и епидурална. Мисля, че е най- подходящата. В началото мислех да е епидурална и да гледам какво се случва, но след това се отказах. Заспиваш и като се събудиш ти носят бебетата.
 В Селена работят доста добри специалисти и съм много доволна от всички лекари, които ме наблюдаваха след това. При мен се получи преразширение на корема и вътрешностите, така разбрах от лекарите и ме болеше самият корем повече от операцията. Бяха страшни болки, не можех да се мръдна. Чак на третия ден се усетих да си купя стегнати гащи, за да не ми се клатушка мн.корема. Тогава успях да се завъртя настрани. А операцията даже не я усещах, така че не мога да ти отговоря кога точно минава болката от самата операция. Не е страшно. Разреза е около 12см може би- поне моят. Ами това се сещам за сега. Ако има нещо друго- питай.

# 2
  • Мнения: 7 640
Шейново, 34 г.с., предпланово секцио- оказа се на поредния преглед, че имам 5 см и активна родова дейност без да разбера, д-р Славкова и д-р Тончев, д-р Белков анестезиолог.
Настроила се бях за секцио, можеше и нормално да ме пуснат обаче.
Д-р Славкова ме познаваше като пациентка, естествено, нея си бях избрала от самото начало. Д-р Тончев също е невероятен.
Малко ми предОбриха спиналната, но нямах болки след това.
Болеше ме оперативната рана първите 3 дни, за това откровено не се бях подготвила Sunglasses.
Разрезът е около 10-12 см, хоризонтален, в окосмената част, въобще секциото с близнаци не е по-различно от другото.
Много съм доволна от Неонатологията, особено д-р Денева, тя си ми следеше децата и ден днешен й звъня при нужда.
МД не ми го хвали, нищо добро почти не мога да кажа за там Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 1 895
Родих във Втора градска в София.
Бременността ми следеше д-р Калин Калев - като родна дъщеря ме гледаше, без него нямаше да мога да износя... За самото раждане се разминахме, човека отиде на почивка и аз го изненадах с подранило раждане. Слава Богу, беше помолил свои колеги да ме обгрижват в седмицата, в която липсваше. Раждането тръгна изненадващо една вечер ( добре, че си лежах в патологията под наблюдение, че у дома можеше и да не разбера Twisted Evil). Секциото ми направиха д-р Василев и д-р Нинкова. Изключително доволна съм. Бяха много бързи, коректни, спасиха дечицата ми и мен. Бях с пълна упойка. Възстановяването мина сравнително бързо, не съм имала усложнения. А белега ми е почти невидим, все едно не е имало операция.
За сина ми се грижеше неонатолога д-р Маринова - много сериозна и спокойна жена. Дъщеря ми беше прехвърлена в Ненонатологията на Димитър Несторов часове след раждането.

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 13:00 от Kremi (двойна доза)

# 4
  • Мнения: 243
Родих в МД с планово секцио при д-р Румен Димитров и Д-р Манчев. Много са добри. Епидурална упойка.
При мен се получи преразширение на корема и вътрешностите, така разбрах от лекарите и ме болеше самият корем повече от операцията. Бяха страшни болки, не можех да се мръдна. Чак на третия ден се усетих да си купя стегнати гащи, за да не ми се клатушка мн.корема. Тогава успях да се завъртя настрани. А операцията даже не я усещах, така че не мога да ти отговоря кога точно минава болката от самата операция.
При мен положението беше същото, може би защото и бебетата бяха едрички (по 3кг всяко). Възстановяването ми беше доста тежко, не иксам да си спомням за първата една седмица. Не можех да си поема въздух от болка когато се опитвах да се изправя. Но това е от преразширението на корема. Ако няма при теб подобно нещо - не се плаши от самата операция. Белега вече почти не личи.
Не знам дали ще ти направят секцио в МД без уговорка и ако нямаш медицински показатели за секцио. В смисъл нещо като обърнато бебе, големи бебета и т.н.
Извинявай, ама току-що се събуди дъщеря ми и трябва да прекъсна. Успех! Hug

# 5
  • Мнения: 1 069
Здравей, мари, аз родих секцио близнаците в св.София при доктор Томи Попмарков. Изключителен лекар - много внимателен не само при операцията, но и след това. НЕВЕРОЯТЕН е и бих го препоръчала на ВСЕКИ. Има златни ръце.

Упойката ми понесе леко, въпреки че адски много ме беше страх от нея. Възстановяването е по-трудно от нормалното раждане, но мен лично ме хвана страх този път да раждам нормално най-вече заради очите - имам висок диоптер и опасност от отлепяне на ретината.

ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ и леко раждане и бързо възстановяване!!!!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 12 201
  АЗ родих в ТК при д-р Жанна Колева - тя е завеждаща отделението за патологична бременност там и ми следеше бременноста. Не съм била обаче в патологията, а ходех на частно при нея  Wink
  Бях с избор на лекар за да съм по-спокойна и я изръчках в един през ноща в неделя от вилата и. Пристигна много бързо и си ми направи професионално секциото. Възстанових се бързо и изобщо нямах проблеми със самата операция. Бях с упойка в гръбнаха и в съзнание. Доколкото знам се препоръчва пред пълно упойка защото по време на самата операция имаше малък проблем и анестезиоложката до последно гледа да избегне пълната защото после е по-трудно възстановяването, а и за бебетата мисля че е по-добре майката да е в съзнание. Ако можех тоест Ваня не беше седалищно и не съм с 10 диоптера исках нормално раждане. До последно се надявах да се завъртят подходящо.
  Държах да съм там, тоест в тази болница, за да съм по цял ден с тях защото много исках да се справим с кърменето.
  Белега от секциото е 9-10 см, конците ги махнаха още в болницата, не си спомням кога точно. Стриите и леко увисналата кожа са ми по-голям проблем в сравнение с белега който почти няма как да се види.

# 7
  • Мнения: 81
Здравей,mari73, аз се колебаех между МД и Токуда и в крайна сметка избрах Токуда - ходих на ЖК там при д-р Диков, но от нея не бях много доволна (имах чувството, че ме претупват - там има голям наплив за раждане, а лекарите не са много, отделно почти всички искаха да са при Диков) и ходех допълнително при д-р Марков от Фемина поне веднъж месечно
В 34г.с. получих нефролиза - притискане на бъбречния канал и уретера  със страшни болки и лежах там на обезболяващи 2 седмици- за това време установих, че и останалите лекари са много добри и внимателни с пациентите и ако някой иска повече внимание е добре да не се записва при най-търсените. Почти вси4ки лекари и гин.сестри са от МД
Както и да е, бяха решили да ме избутат до 36 г.с., аз така или иначе полу4их контракции в първия ден на 36г.с. - можеш да си спокойна за избора на екип - дори да не са на работа идват до 30 минути след като кажеш, че си техен пациент, отделно си дават моб.телефони за връзка по всяко време. Секциото ми го прави д-р Диков по спешност през нощта с упоика в гърба -  операцията мина страшно бързо - момчетата имат една минута разлика. Отделно в залата чакаха два екипа неонатолози с два кувиоза, които поеха децата веднага.
Операцията беше в 12.30 през нощта, в 7 сутринта доиде една сестра да ме раздвижва, боля ме само първите 2-3 дни, не съм взимала обезболяващи, белега ми е много тънък, дълъг около 12 см, на 4 ден бях готова за изписване, но стоях до 8мия заради децата
За неонатологията - много добре оборудвана - завеждащ е д-р Масларска - лекар по душа и в сърцето си, много мил човек, лекарите и сестрите основно са дошли от Педиатрията и са много внимателни - аз бях предупредила, че искам да ги кърмя и специално ме викаха при единия, който беше в кувиоз да го храня на място, другия беше при мен.
Засега това се сещам, ако те интересува друго - питай

# 8
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Аз родих с планирано секцио при д-р Герджиков в АГ болница- Варна. Много бях доволна от всички около мен- и от лекарите, и от акушерките и от педиатрите.

# 9
  • Мнения: 7 640
д-р Славкова- Шейново, перфектно беше Peace

# 10
Здравейте,
Искам да разкажа тук моята история.Когато бях бременна в 3 месец  получих много голям кръвоизлив и ме приеха по спешност в АГ в Русе,защото там бях на гости на родителите си.Правиха ми какви ли не прегледи и вливания в резултат на което ме заразиха с хепатит Б.Преди да ме приемат в болницата си бях направила изследване за австралийски антиген(това е хепатит Б) и беше отрицателно.Разболях се от хепатита  4 месеца по-късно,защото болестта има скрит период от 4 до 6 месеца.Тогава бях в 7ия месец и вече бях в София.Приеха ме в инфекциозна болница,където обаче докато ме лекуваха от хепатита се заразих с варицела.Тогава по препоръка на лекуващата ме лекарка реших да раждам в Майчин дом.Трябваше задължително да раждам секцио .Спрях се на д-р. Дуковски,защото разбрах че е имал случаи подобни на моя.Като доктор е добър и направи всичко както трябваше,но е като робот,без да влага емоции.Все пак аз съм доволна,защото всичко свърши добре.Бебоците са живи и здрави.

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 21:01 от gadjonova

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 358
Д-р Марков и д-р Дяволов от Майчин дом София. Имах 2 неуспешни бременности и през тази се доверих на д-р Марков, той ми беше препоръчан от проф. Кременски /завеждащ генетична лаборатория в МД/. Ходих при няколко лекъра, но той ми хареса най-много. Следеше ми бременността и винаги се отзоваваше когато имах нужда.Ходила съм и по спешност до МД, като не ми е вземал никакви пари за прегледа там. Много е внимателен и обяснява в детайли - аз от това имах нужда Simple Smile)))))))) а е и много компетентен. Накрая изкарах 3 седмици в патологията на МД заради контракции преди да родя. Родих без да платя нищо. Д-р Марков беше в отпуск, но дойде за моето раждане. Имах планирано секцио в началото на 38 седмица. Операцията водеше д-р Дяволов, а д-р Марков му беше асистент.Всичко мина много добре. Възстанових се много бързо.На 3-я ден Роси беше при мен, на 4-я и Лили беше при мен. Оправях се сама с двете 10-те дни, които изкарах на 12ет. в МД.Сестрите само сменяха памперсите и къпеха децата. Битовите условията бяха супер, храната с малки изключения също. Не съм доволна само от акушерките на децата. Имаше само една-две свестни, които обясняват нещо. Акушерките за мамите са супер. Месец след операцията мога да кажа, че нищо не усещах. Упойката беше спинална- това беше нещото от което се страхувах, но не боли. Разреза е 10-тина см. и е ниско долу в областта на бекините. Бебетата ми бяха доносени и без проблеми, като изключим анемията на Лили. Преляха и някаква плазма. Леко раждане на всички мами.

# 12
  • Мнения: 3 336
Д-р Джонгова, частни прегледи по верме на бременността и платено раждане в Тина Киркова. Ходя при нея от 8 -9 години и съм безкрайно доволна. Жената е чувство за хумор и безкрайно отговорна. Много съм й благодарна за всичко. Ражданео мина за 45 минути от влизане в операционната, до излизане, на 15-тата минута от влизане в операционната излезе Ники и минуа след това Ели. Белега ми е почти невидим, козметичката ми казва, че такъв не е виждала до сега.

Иначе от акушерките и докторката в детското изобщо не съм доволна. Нито обясняват как да си кърмиш децата, да не говорим, че един ден ми дръпнаха второто дете от гърдата, защото нямали време да ме чакат да кърмя и него. Обясни ми една акушерка още първия ден, че те там като имали близнаци и майката кърмела само едното единия път, а другия път само другото, на другото давали АМ #Crazy И като се опитах да си кърмя и двете и ме изрита от отделението, че не можела да ме чака. А бяха на системи и нямаше как да ги взимам в стаята. А системите се оказа, че не били както ми каза докторката "коктейл с витамини за по-бързо адаптиране, защото са расли в притеснена среда", а всъщнаст са им давали антибиотик, което аз разбрах чак на 6-тия ден като ми ги качиха с стаята. Преди това никой дума не ми каза. Идеше ми да ги разстрелям.

Хигиената е под всякаква критика. Веднъж дневно се минава само с парцал и всечки трохи и боклуци остават по ъглите. Няма един свестен шкаф да си сложиш дрехите и всичките ти дисаги стоят отстрани на леглото и жената с парцала ги заобикаля Crazy

В това отношение вероятно Шейново и Токуда са доста по-напред, поне така си го представям.

С упойката никакви проблеми, кофти възстановяване имах обаче, 7-8 дни не бях на себе си от болки. Аз съм и с нисък праг на болка Rolling Eyes

Минава и това Mr. Green

# 13
Аз моите близнаци ги родих в Тина Киркова при д-р М.Панова- изключително добър Хирург и гинеколог.Вдигнах я от леглото в 6 сутринта защото ми изтекоха водите в 36г.с..Операцията мина за 30 мин. а на 5-я ден от раждането все едно не бях оперирана.НО за  детско отделения въобще не мога да кажа същото и за да не се повтарям ще цитирам mishlentze

Иначе от акушерките и докторката в детското изобщо не съм доволна. Нито обясняват как да си кърмиш децата, да не говорим, че един ден ми дръпнаха второто дете от гърдата, защото нямали време да ме чакат да кърмя и него. Обясни ми една акушерка още първия ден, че те там като имали близнаци и майката кърмела само едното единия път, а другия път само другото, на другото давали АМ #Crazy И като се опитах да си кърмя и двете и ме изрита от отделението, че не можела да ме чака. А бяха на системи и нямаше как да ги взимам в стаята. А системите се оказа, че не били както ми каза докторката "коктейл с витамини за по-бързо адаптиране, защото са расли в притеснена среда", а всъщнаст са им давали антибиотик, което аз разбрах чак на 6-тия ден като ми ги качиха с стаята. Преди това никой дума не ми каза. Идеше ми да ги разстрелям.

Хигиената е под всякаква критика. Веднъж дневно се минава само с парцал и всечки трохи и боклуци остават по ъглите. Няма един свестен шкаф да си сложиш дрехите и всичките ти дисаги стоят отстрани на леглото и жената с парцала ги заобикаля Crazy



# 14
  • Мнения: 7 640
Тази д-р Панова каква е по произход? Глегах я по тв и доста се впечатлих Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт