как тактично бихте отказали да си дадете колата

  • 3 126
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 340
Как се отказва тактично,но категорично на човек,който не се спира? Иван да речем направил катастрофа и сега виси на моята кола ами не ми се дава страх ме е . Пък и ми трябва непрекъснато с това малко дете. Аз му казвам ами и таксита има, той обаче все едно нищо не съм му казала. Дори ми заявява,че довечера щял да нея връща та и утре да я ползва. Казвам аз ще ходя рано на пазар,че после няма да мога, а той ами аз ще те закарам. Ей подивях като,че ли колата е негова не моя.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕ ти давам колата си. Точка.

# 2
  • Мнения: 2 161
Аз бих отказала тактично така:"Не мога да ти дам колата си,защото е скъпа и ми се свиди.Но ако трябва да съм честна,и евтина да беше,пак нямаше да ти я дам,защото мъжът ми преди много години яде попарата с даването на кола и съм ужасно наплашена."По-тактично не мога да го измисля.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
НЕ ти давам колата си. Точка.

Абсолютно. Без повече обяснения, ама защо, ама какво - колата си е моя и никому не дължа обяснение защо не я давам.

# 4
  • Мнения: 953
Ами казвам нещо от сорта на" Аз имам малко дете, всичко се случва, не мога да остана без кола"
или че има някакъв технически проблем и не е възможно да я вземе.

# 5
  • Мнения: 420
Тактично колкото и да казваш, резултат с такива хора няма, не защото не разбират, а са си предета, нагли и прости. Сърбах попарата на такова семейство, та от опит го казвам. В прав текст казваш, че НЕ ДАВАш, и няма кво да се обясняваш, колата си е твоя!
Аман от нагли муфти!

# 6
  • Мнения: 2 032
Не виждам смисъла да се тревожа да не нараня чувствителността на човек, който няма такава.

"Не, няма да ме покрие застрахователят, ако стане нещо" става ли?

# 7
  • Мнения: 17
A аз си мислех че само ние имаме такива познати Mr. Green.Вече два дена ни гризе съвеста, че отказахме  категорично да си дадем колата.
Причината за да я поискат беше, да отидат  на сватба на другия край на Б-я  с по-хубава кола. 
И понеже не смятам че както и да поискаш кола е тактично, съвсем нетактично отказах " Не, не я даваме" и точка.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами аз лично бих отказала директно, освен ако не е нещо животоспасяващо и много важно, защото нямам пари за друга ако нещо се случи. Предпочитам да си я троша аз, ако така и е писано.

# 9
  • Мнения: 13 512
Не съм отказвала на сега на приятел да си дам колата по някаква при4ина, но не мога да кажа в никакъв слу4ай, 4е са навлеци. Аз  4ужда кола не взимам. Дори и на сестра ми. Та и не бих отказала, де. Това за  приятелите ми. За познатите- няма да се обяснявам изобщо- не съм и длъжна и то4ка.

# 10
  • Мнения: 420
Ама кво значи тактично да отказваш и т.н? за квото и да било! Никъде го няма това, да се оправдаваш като престъпник що еди кво си..дето си е твое! В Канада разбрах колко е безумно, просто никoй не ме слуша като се извинявам, не става и толкоз! Кво 6а се цепи басма!

# 11
  • Мнения: 2 401
Изобщо не мога да си представя това някой да ми иска колата..никога не ми се е случвало. Ако се случи, ще зяпна и няма да мога да реагирам изобщо.  #Crazy

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Трябва ми, ползвам я постоянно, не я давам принципно на никого. Толкова.

# 13
  • Мнения: 4 965
Един-единствен път ми се е случвало да ми искат колата, че и половинката в ролята на шофьор и ми стана адски обидно /моя позната, която има кола, мъжът й също има и т.н. - чакали гости от друг град, а на тях им се развалила на половината път колата, та мъжът ми да иде да ги вземе, защото те с нейния си били пийнали на обяд - при това, точно на някакъв наш семеен празник беше/.
Е, отазах директно - казах: "На маса сме, празнуваме, не искаме да навъртаме толкова километри по никое време, а и вашите роднини не ги познаваме. За някой от вас и за близко разстояние, бихме дошли, но в този случай да викат Пътна помощ." Не знам дали беше тактично, но не бих си дала колата на друг - особено пък да я кара.
И въпреки това, че имаме няколко коли, пак не бих ги дала - надали, ако стане нещо, ще ми купят нова или ще се занимават с ремонти...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 340
да де казах,ми трябвя  ми ама отговора беше- ами ще те закарам Shocked

Общи условия

Активация на акаунт