Хрема на детете на почти една година

  • 901
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 676
Здравейте, интересувам се какви хомеопатични лекарства мога да давам за хрема на детето си, което след седмица навършва годинка.Състоянието ни  от вчера следобяд е кихане и безветни,течни сополи - трудно спа и сме станали по нощите, а и за мен може да препоръчате нещо по възможност с дозировката аз съм по скоро само със сополи.Ще ви бъда благодарна на по- бързи отговори.

# 1
  • Мнения: 1 655
Прочетете тук за да разберете, защо въпроса ви е неуместен. Хомеопатичните лекарства се предписват индивидуално за всеки, след обстойно интервю при хомеопат.

# 2
Най-безвредният начин, за който се сещам (всъщност са 2) е:
1) по 2-3 капки сребърна вода (продава се по аптеките и е абсолютно безвредна) във всяка ноздра (може да се пуска по капка и в очите, за да се атакува проблема от 2 места) или
2) малко количество (колкото зрънце ориз) преварено масло, известно като ГИ или ГХИ в аюрведа. Превареното масло може да се използва и като "носител" на различни билки и етерични масла.
Мисля, че в НЕТ-а има достатъчно инфо, но имам под ръка аюрведическа книжка...

Гхи: 1/2 кг несолено масло се стопява на средно силен огън. След разтопяването се оставя да ври около 12 мин. При варенето на повърхността се образува пяна, която не трябва да се отнема, защото има лечебни свойства. Оставя се да ври на бавен огън до получаването на златист цвят и мирис, подобен на пуканки. Гхи е готово, когато капването на няколко капки вода предизвика пукане. Прецежда се и се съхранява на стайна температура, без охлаждане.
Това ме подсеща, че тази година не съм си приготвяла  Peace

# 3
  • Мнения: 98
Гхи: 1/2 кг несолено масло се стопява на средно силен огън. След разтопяването се оставя да ври около 12 мин. При варенето на повърхността се образува пяна, която не трябва да се отнема, защото има лечебни свойства. Оставя се да ври на бавен огън до получаването на златист цвят и мирис, подобен на пуканки. Гхи е готово, когато капването на няколко капки вода предизвика пукане. Прецежда се и се съхранява на стайна температура, без охлаждане.
Това ме подсеща, че тази година не съм си приготвяла  Peace
За припържено масло ли става въпрос? Не ми става ясно как така се оставя да ври.

# 4
  • Мнения: 4 414
Не ми става ясно как така се оставя да ври.
на водна баня

Общи условия

Активация на акаунт