За зимните бебета и отоплението?!

  • 1 579
  • 34
  •   1
Отговори
 Rolling EyesЩе се родим през зимата! Чух доста противоречиви мнения, относно климатиците!
С електрическа печка ще се изсуши въздуха!
Моля посъветвайте ме!
А относно обличането на новороденото зимно бебе?!
Боже колко много трябва да уча още.
 Embarassed

# 1
  • Мнения: 729
В къщи се отопляваме с парно.Не виждам какъв е проблема с климатика.Само да не духа срещу бебето и всичко ще е ок.Моника се роди Септември-миналата година и зимата беше облечена така: боди с дълъг ръкав,плюшен гащиризон-така си стоеше в кошарката.Когато я взема за хранене или гушкане , обличах едно елече и слагах терлички.

# 2
  • Мнения: 1 347
Моят син е февруарско бебе. Отопляваме се с маслен радиатор - лесно се регулира Т в стаята и не изсушава въздуха, колкото парното, поне така ми се струва. И поддържахме (и като новородено, и сега) около 18-20 градуса през нощта, 20-21 през деня, само за къпане - около 23. А за обличането - и аз като ilkmon - боди, гащеризон, терлички (за вкъщи, а навън, естествено, по още нещо + пелена в коша). За втората зима обаче му ушихме чувалче за спане, понеже не търпи завивка в леглото.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
малчо е роден в края на септември и се отопляваме с масл.радиатор , темп. която винаги сме поддържали през зимтине месеци е била не по ниска от 18 и не по-висока от 23 градуса  Peace
Ако е с климатик отоплението важното е възд. струя да не е напротив леглото на бебчо , та  така че не мисля де е някакъв проблем отоплението с климатик  newsm78

# 4
  • Мнения: 304
Ние сме с локално парно - изсушава се малк овъздуха, но поне е топло навсякъде. Температурата беше от 18-21, а през нощта е падала и до 16-17 Embarassed
Ние де родихме декември и се обличахме с камизолка+къси гащички(тези които са до коляното)защото така крачето не е голо отдолу, отгоре гащеризон и някой път елече+терлички.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Имам си едно вече не толкова малко януарче. От раждането си е на климатик и не сме имали никакви проблеми Peace Не е спиран нито през лятото, нито през зимата

# 6
 А какви температури задавате приблизително?
 newsm78

# 7
  • Мнения: 3 069
Миналата година, преди да пуснат парното използвах маслен радиатор, но и той като парното изсушава въздуха.
Горещо препоръчвам да се вземе овлажнител, много полезна покупка.
Тази година сме с климатик и от него съм доволна.
Обличах го с тънко боди с дълъг ръкав и тъничка фанелка, чоропогащник и терлички.

# 8
  • Мнения: 7 723
А какви температури задавате приблизително?
 newsm78
Ние сме на ТЕЦ и Т е около 22-23, до 24*....мисля, че е добре.... Thinking

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ива не е съвсем зимно бебе, но е есенно и миналата зима беше мъничка. Отопляваме се с климатик във всички стаи, включително и тази в която спи. Задавахме 23-24 градуса.

# 10
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ние се топлихме на парно. То също прави въздуха сух. Слагахме тенджерка върху радиатора за да се изпарява.
За дрешките - обличах го с боди с дълъг или къс ръкав, в зависимост от дебелината на блузката, а отдолу чорапогащник и терлички или върху бодито цяло косюмче с ританки. Когато ми се е струвало много студено му метках една жилетка без ръкави. Температурата сме я поддържали 21-22 градуса.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и моята бебка е "зимна". На ТЕЦ сме.
Винаги се старая да не е много наоблечена.
Т около 21-22 градуса

# 12
  • Мнения: 9 902
с акумулираща печка бяхме, отгоре съд с вода. Температура около 21 градуса. Обличах го с боди с дълъг ръкав, памучен или плюшен комплект/ританки и блуза/. Чорапогащници, терлици не съм слагала, евентуално чорапки върху ританките, за да не се свличат, като рита.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Тери откакто е родена се топли с климатик.Поддържам 21-22 градуса,но понякога са едва 20.

# 14
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
С климатика поддържахме 22 градуса през зимата и 26 за къпане

Общи условия

Активация на акаунт