страх от акане + ужасен запек

  • 2 394
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!Всичко започна юли месец, когато отказа да яде готвено. Приема само киселото мляко,солети, бисквитки и др.подобни. Според педиатъра било заради никненето на зъбките,а и заради жегите.Каза да не се притеснявам.Но скоро така се запече, че се изака чак на 5-тия ден след две дози Дуфалак.Оттогава отказва да сяда на гърне, независимо по каква нужда.Забялязах, че когато й се доака, вместо да се напъне, се стиска, цялата се изпъва като струна.Но в един момент колкото и да се стиса,се изхожда, но с ужасни мъки и писъци,твърдо е като камък. Дуфалак-а вече не помага, нито плодовите сокове, пробвахме отвара от овесени ядки - нищо. Последно ни казаха да й слагаме по 1/2 свещичка през ден. Големи мъки - един я държи, другия слага, тя пищи, та се къса.После не дава никой да я докосне.Вярно,до 15 мин.се изхожда, но със същите мъки, също толкова твърдо. Приемам всякакви мнения и съвети. 

# 1
  • Мнения: 1 883
Избоените неща , който яде още повече запичат стомахчето...Защо не пробваш с пресни зеленчуци и плодове , вместо Дуфалак ?

# 2
  • Мнения: 2 082
съвети лесно се дават,но на практика е по- трудно.... ами значи не трябва да допускате запек.трябва да ака всеки ден детето.ако не иска на гърне,не я насилвайте.храненето е най-важно.всеки ден и давай по една две Активии с мюсли.ограничи сладкото,хляба/може черен/повече сурова храна-плодове ,зеленчуци,чушки,в кис.мляко може да накисваш малко овесени ядки,кивито също добре действа.просто този психологически момент трябва да отмине,но трябва и постоянство в храненето.може да свариш и ленено семе.водата може да пробутваш в някоя храна.сутрин на гладно може да даваш топла вода с мед или лъжичка зехтин.в аптеката продават сладко от рози-то също помага
с две думи не трябва да допускате да става запек,което се прави с храната,за да не се налагат после лекарства.единствено дуфалака е безвреден и може да го даваш всеки ден известен период от време.за сега се сещам това... и много течности естествено...

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 22:20 от nano

# 3
  • Мнения: 194
Плами,на колко годинки е детенцето,питам защото моето момченце на 4,9м преди 2 месеца имаше същият проблем.Напълно те разбирам това е ужасна мъка както за детето така и за вас.Ето каво се случи при нас,не бяхме акали цели 8 дена,аз се бях побъркала от ужас а слава богу детето си беше весело и изглеждаше добре.При нас той изобщо и не правеше опити да ака,а аз още от третия ден бях започнала първо със сапунче в дупето,клизмичка с термометър,дуфалак,чай сена,рициново масло,компоти от сливи,прясно мляко и каквото още се сетиш и така до 8мия ден няма и няма,накрая до бърза помощ(там никакво съдействие,детски лекар изобщо не иска да дойде,да сме чакали дуфалака да подейства,ние сме от Козлодуй) и така бързо се изстреляхме към детската клиника в Плевен,там след 6 клизми(три от които с парафин),детето се изходи няколко пъти.Спукаха го от изследвания,слава богу всичко е наред,няма аномалии,правиха ни иригография(изследване на червата),не бяха започнали да се отделят токсини.
Основната им препоръка беше:
Изцяло да се промени хранителният режим на детето,никакви сухи храни!
Постави си го за цел и поне за 1 седмица се опитай да не и даваш никакви чипсове и т.н
Задължително в продължение на 1 месец да се дава Имопер(също като Дуфалака е съдържа лактолоза,сутрин и вечер)
Много сокове,супички и плодове,следи я дали пие вода и също така я подканвай всеки път когато видиш,че почва да се оглежда,аз така съм го дебнала този моя калпазанчо,беше ми станало фикс идея и да се похваля УСПЯХМЕ да се попреборим.Сега се случва само за два дена  да не ака,и то доста рядко.Извинявам се ако съм била многословна,но се надявам и полезна на всяка цена да пишеш как се развиват нещата,ако имате нужда от съвети пиши ми на лични  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Първо трябва да оправите консистенцията, чрез разхлабващи храни. Освен това са нужни разговори по време на акането. Успокоявай я, дръж я за ръчичките, говори й и т.н.
Преминахме през същия ад...

# 5
Благодаря на всички, които отговориха  bouquetНаистина, трябва да разрешим проблемите един по един. Знам, че сухите храни запичат.Не е минал и ден без да пробвам да хапне супа, плодове или да пие пресен сок и т.н, изобщо всичко, за което знам, че не запича.Но тя си знае нейното - кис. мляко, хляб, солети, б-ти. И като не е яла нищо на закуска и откаже пак на обяд, ми дожалява и й давам шишето с млякото. Но явно вече няма накъде и колкото и да ме е жал, не трябва да й давам нищо запичащо, дори и ако трябва да стои гладна.

# 6
  • Мнения: 2 082
не,и с гладуване не става ,защото тогава няма да има какво да ака и пак ще прескача дни и ще се запича.кис.мляко е добре,но слагай вътре малковода от лененото семе .а хляб вземи черен.пробвай и сутрин на гладно топлата вода с мед или зехтина.активии не харесва ли детето?моята дъщеря беше две години със запек,т.е от раждането си до втората година.оправих я по този начин.сега забелязвам,че ако не внимавам какво яде пак се запича

Общи условия

Активация на акаунт