Още въпроси за храненето на бебето до 1 годинка

  • 415
  • 2
  •   1
Отговори
Напоследък (след като разбрах, че разделното хранене, което аз прилагах, не се препоръчва за бебенца до една година поне) изчетох наново доста материали за кърменето, захранването и въобще храненето на бебето в много "Форуми" и "Библиотеки". Но от това само още повече се обърках. И все пак мисля, че разбрах следното: до 6-месечна възраст изключително кърмене (без вода, чай, сок, пюре и каша); при захранването постепенно се въвежда твърда храна, пюре или каша, като при едни автори първо е пюрето, а при други първо - кашата; до една годинка кърмата е основната храна, а твърдата храна само я допълва без да замества изцяло едно кърмене т.е. като огладнее бебо най-напред трябва да го накърмя и след това, най-добре след 1 час, да го дохраня с пюре, каша и др.
Правилно ли съм разбала? А ако не, моля ви да ме поправите или допълните... ще съм благодарна на всички съвети и разяснения относно храненето до първата годинка  Confused:

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотно добре си го разбрала и синтезирала Grinning Само си направи и списък на храните,които не трябва да даваш преди годинка заради опасност от алергии и проблеми - прясно краве мляко,мед,ягоди и т.н. - и си напълно готова Laughing
Както виждаш,има известни различия в школите относно това коя храна да включиш първа и т.н.,но това са козметични подробности и ти ще си определиш за вас - важното е да спазваш интервал от минимум 4 дена между включванията на нови храни.Сигурна съм,че чудесно ще се справиш с толкова сериозна подготовка Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7 106
И аз да ти кажа, че си разбала много добре  Grinning .Това, с коя храна да започнеш си решаваш ти. По принцип се препоръчва първата храна да не е плодово пюре, защото повечето бебета харесват сладкият му вкус и после се мръщят на зеленчуците. Но не е задъллително твоето да е от тях  Wink . Избираш си плодово пюре, зеленчуково пюре или оризова каша и захранваш, отначало с по лъжичка-две, ако се приема добре увеличаваш всеки ден с по няколко лъжички. Преди кашата/пюрето кърмиш. Аз давам първо твърдата храна и след това кърмя, но това ти ще си прецениш, как ти е удобно на теб и най- вече какви са предпочитанията на бебето  Simple Smile .Аз се ръководя изцяло по желанията на мойта шефка Ева Laughing  Wink .

Общи условия

Активация на акаунт