Температура 35 градуса???!!!

  • 51 557
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 575
Тази вечер детето ми беше малко по-отпаднало и със зачервени бузки, та реших да му премеря температурата.
Страшно се учудих, когато първия път измерих 34.9, а след 10 мин 35градуса.  newsm78
Прочетох, че нормалното е от 36.4 до 37, навсякъде има съвети за висока Т, но това състояние неговото никъде не е описано.
За да се уверя, че термометъра не е развален си измерих и моята Т - аз съм с 36.4

Да се притеснявам ли??
Сега го сложих да спи, т.к е станал много рано към 6.30, а цял следобед не е спал.
Може ли да е от преумора нещо?

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
все си мисля че не си го сложила както трябва термометъра , сега като спи иди и пак я премери но виж хубаво да не излиза термометъра отзад на мишничката , и да не се опира до дрешка .Обикновенно това  епирчината за ниската Т , не че няма и медицинско обяснение ,но нито съм компетентна по въпроса пък и съм почти сигурна че се касае за грешка  Hug  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 575
Ми 4 пъти му мерих Т вече, последно е 35.3
Ох, не знам, звъня и на познати - никой не е чувал подобно нещо.....   Sad

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
С електронен термометър ли измерваш температурата?

# 4
# 5
  • Мнения: 1 089
Nadia79, на моята дъщеря температурата варира от 35,2 до към 36. И аз доста често съм се чудила дали това е нормално. Понякога нощем, когато по принцип температурата е най-ниска съм я мерила и поняко е стигала и 34,9. И аз и баща и сме с температура 35- и нещо. Много рядко надхвърля 36. Явно има хора като нас, на които нормалната  телесна температура е почти винаги под 36  Thinking

# 6
  • Мнения: 1 329
 А, да е боледувал наскоро?
Защото ако е бил с Т няколко дни, след прекарана вирусна инфекция е възможно пак за няколко дни детето да има Т около 35-36 градуса. След няколко дни се нормализира. не се притеснявай, но и ако утре е така можеш да звъннеш на педиатъра.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Дъщеря ми няколко дена след боледуване поддържа температура 35,5 - 36,0. Докторът казва, че е нормално.
Възможно е и да е от термометъра, електронните са много чувствителни и трябва да има наистина много добър контакт, за да измери правилно. Ползвах такъв когато мерех Т в дупето, вече само живачен.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен ми се е случвало да имам такава ниска температура /здрава съм, просто особеност/, а на Калина в момента й е 36,1 градуса, след като прекара грип и до онзи ден имаше висока температура.

# 9
  • Мнения: 3 575
Ох, незнам, много съм се притеснила. Сега отиваме на лекар.
Говорих по тела с бърза помощ, с кой ли не, с института по педиатрия - казаха, че или му е паднала много кръвната захар или започва вирусна инфекция.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано му няма нищо на детето! Ама тая температура е много ниска наистина.Пиши какво е станало.Стискам палци!

# 11
  • Мнения: 1 089
Nadia79, как сте? Дано всичко е наред.

# 12
  • Мнения: 3 575
Ами наред сме, уж Simple Smile
Отидохме там и същите неща ни казаха: или ниска кръвна захар, или вирус, или проблеми с щитовидната жлеза. Диагноза няма.
Ще си вземем направление от педиатърката да му пуснат едни изследвания.
Там му измериха Т с живачен термометър и беше 35.9, меря с моя дигиталния 35.1 - огромна разлика.
Явно дигиталните не мерят точно при ниски Т.
Така, че не е било чак толкова страшно положението.
Но точно преди да тръгнем за болницата му я меря и термометъра веднъж ми показва 34.7, а после 34.1 - направо изпаднах в истерия. Добре, че не са били верни стойностите, но точно тогава нямаше как да знам.
Между другото там имаше едно малко момиченце сутринта било с 35 градуса, а като я видяхме вечерта с 39.6 и не можела да се свали, вирус явно.
Като се върнахме вкъщи мерим с живачен - 35.6, не е в нормата, но все пак не е чак толкова ниска.
Днес сутринта всичко е в норма - по дигит 35.9, по живач. 36.30- вече почнах по 2 пъти да меря, да сравнявам......

Много съм доволна от докторката в детския педиатричен институт, т.к ни откри друг проблем, на за който не сме и предполагали, а точно сега била последната граница да се лекува медикаментозно....

# 13
  • Мнения: 753
за първи път срещам такова нещо...важното е че сте добре Hug

# 14
  • Мнения: 3 116
Ние бяхме с такава температура, след изкарана гнойна ангина и предозиране на температуропонижаващите  ooooh! След 24 часа температурата започна да се нормализира  Hug

Общи условия

Активация на акаунт