Адвокати, моля помагайте

  • 761
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Имам следния въпрос към вас или други препатили мами: Имам развод от миналата година, в решението пише, че апартамента се предоставя за ползване на мен и детето до навършване на 18-та му година, но нашия татко не иска да се изнася и не е готов на никави споразумения и компромиси. Смених бравата - разби я, втори път - влезе през терасата. Какво се прави в такива случаи - само не ме съветвайте да се обаждам на полицията - никаква работа не вършат , а и за какво ни е тая съдебна система тогава  newsm78

# 1
  • Мнения: 722
Въвод във владение - със съдебен изпълнител. Адвокат нямаш ли?

# 2
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Не, не става въвод във владение, защото тя си е в апартамента.
Проблемът е, че и той иска да е в него.

Ще помисля по този въпрос, стана ми интересно.
Ще пиша!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 336
Имам следния въпрос към вас или други препатили мами: Имам развод от миналата година, в решението пише, че апартамента се предоставя за ползване на мен и детето до навършване на 18-та му година, но нашия татко не иска да се изнася и не е готов на никави споразумения и компромиси. Смених бравата - разби я, втори път - влезе през терасата. Какво се прави в такива случаи - само не ме съветвайте да се обаждам на полицията - никаква работа не вършат , а и за какво ни е тая съдебна система тогава  newsm78
ситуацията е тъпа, защото за съжаление законодателството ни не предвижда много възможности за действие - иначе жалба до Районната прокуратура за самоуправство по чл. 323, ал. 1 НК

# 4
  • Мнения: 2 655
Елементарно е, но няма да се справиш сама, колкото и подробно да ти обясня, но ще опитам:
1. От РС са длъжни по СР да ти издадът ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ЛИСТ, в които да уше, че жилището ти е предпставено (разноски 3 лева+ превпдна такса при нас е 0.60 лв)
2. С копие от ИЛ му изпращащ НОТАРИАЛНА ПОКАНА, в която го каниш да напусне жилището на определена дата и час (15 лева взима нотариуса, скоито работя тук като аз осигурявам транспорта на помошничката й);
3. ЖАЛБА да РП с копие от ИЛ+СП+НП вече получена, чакаш да мине този ден и час; , допре е да е при познат прокурор за да разпореди бързо да деистват полицаите.
4. Успоредно с ЖАЛБАТА образуваш ИЗПЪЛНИТЕЛНО ДЕЛО, при познат СЪДИЯ ИЗПЪЛНИТЕЛ и бързо да му връчи призовка за ди (ОИД 20 лева по т.1от Ти ПДИ по т. 5 от Т 20 лева общо 40 лева)
Има ли др. питания??? Не знам колко би ти взел адвоката за да изготви всички документи и да действа ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт