Цвят за мебели - детска стая

  • 10 987
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Дайте малко идеи за цветовете на мебелите в детска стая. Подът е цвят череша, тапетите са жълти (на разни шарки), но тапетите хне искам да ги взимам под внимание защото това е нещото, което най-често и лесно се сменя в една стая, а може би стаята ще е за момиче и момче (момичето е налице, но дали са познали пола на бебо още никой не знае). Иска ми се хем да е нещто свежо, да не е пък твърде бебешко, общо взето кажете вие как виздате нещата пъ не знам какво ще решим.

P.S.: Ако може и снимчици да покажете, че така най-лесно се преценяват комбинациите от цветове.

# 1
  • Мнения: 204
Нашата детска стая е в резеда, праскова и бледо лилаво. Стои много свежо и много светло.Стените са резеда, пода светъл истински паркет, вертикални щори- пак в същата комбинация от трите цвята. Много лесно ги комбинирахме.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Днес в едно детско списание ("Шарено"), четох по темата "Фън Шуй за детска стая". Има доста добри идеи. В момента нямам на разположение списанието, но ако имаш интерес, мога да ти кача статията.

# 3
  • София
  • Мнения: 752
Днес в едно детско списание ("Шарено"), четох по темата "Фън Шуй за детска стая". Има доста добри идеи. В момента нямам на разположение списанието, но ако имаш интерес, мога да ти кача статията.

Ами самите мебели и разположението сме ги измислили, остана да уточним само цветовете ... Все пак може да пуснеш статийката мисля че на доста хора ще е интересна. (Иначе стаята е мъничка и не позволява много съобразяване с каквито и да било "норми")

# 4
  • София
  • Мнения: 752
Какво мислите за такива цветове...притеснява ме единствено факта как ще се чисти бялото ПДЧ

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аууу, страхотни са мебелите на снимките! Simple Smile И цветовете ми допадат. Аз съм фен на слънчевите цветове.
Пода в цвят череша е малко задължаващ. Друго дърво в мебелите не можеш да включиш, а пък черешката ми е тъмна за детска. Това което си показала ми харесва, но за теб може би не бяло, а мнооого светла ванилия.

# 6
  • София
  • Мнения: 752
Идеята ми е да комбинираме на бял "фон" зеленото и оранжевото. Иначе мебелите са съвсем различни като дизайн

# 7
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156898 Ето, бяло, зелено и оранжево. И на мен много ми допада, на дъщеря ми също ( за сега).

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Идеята ми е да комбинираме на бял "фон" зеленото и оранжевото. Иначе мебелите са съвсем различни като дизайн
Разбрах идеята ти. Simple Smile Но просто ми се струва, че на под "череша" по-добре ще стои нещо един тон по- различно от снежното бяло.

# 9
  • София
  • Мнения: 752
Сигурно няма да е снежно бяло "бялото", но мен главно ме интересува колко ще е трудно чистенето на тези светли мебели, защото където е МДФ е гладко и няма проблеми, но ПДЧто обикновено е леко релефно и не знам дали винаги ще успявам да го почистя като хората

# 10
  • София
  • Мнения: 2 160
cikoni , от коя фирма са ти мебелите ?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Сигурно няма да е снежно бяло "бялото", но мен главно ме интересува колко ще е трудно чистенето на тези светли мебели, защото където е МДФ е гладко и няма проблеми, но ПДЧто обикновено е леко релефно и не знам дали винаги ще успявам да го почистя като хората
Малко като чат стана, ама карай! Simple Smile
Имам в детската много светло жълти мебели. От мама знам един начин за чистене. Натриваш влажна кърпа със сапун и търкаш. Релефни са, но съвсем леко и това не ми е пречело. Ако ли нещо те затрудни и с гъбичката за съдовете можеш да действаш, няма проблем.

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Какво мислите за такива цветове...притеснява ме единствено факта как ще се чисти бялото ПДЧ

Знаеш ли коя фирма ги предлага тези мебели? Много са хубави Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 752
от един италиански сайт са http://www.culladelbimbo.it/products.asp?cat=1&nomeCategoria … rca=Baby%20Expert

Аз се ровех по сайтовете за да  си изберем цветове иначе мебелите ще са по поръчка както си ги измислим ние

# 14
  • Мнения: 2 700
Аз по принцип не отговарям в теми за цветове (вскусът все пак е нещо индивидуално), но ще ти кажа как процедирах аз. Отворих гардероба на дъщеря ми и си харесах няколко цветови комбинации (нейните дрехи са по-шарени от моите). Съпоставих ги с общия фон на стаята (под и стени) и направих избора си. Към днешна дата стаята е в бледо-млечно зелено  (бие понякога дори на жълто) и отново бледо-млечно лилаво. Стои много приятно и излиза извън клишетата за розово и синьо.

Общи условия

Активация на акаунт